Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5360
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Opole

Chthonic Cult

Hajasz 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Dzisiaj coś z krajowego podwórka i mimo, że panowie śmigają w mnisich szmatach to raczej wszelkiej maści black metalowcy, wielbiciele czeskiej sceny a nawet mieszkańcy portowych miast niech was ręka boska broni a by to posłuchać.

Powiedzmy, że wrocławski zespół zaczął grać metal i w 2014 roku w oficjalnej dyskografii pojawia się debiutancki album I Am the Scourge of Eternity, który w ramach podstawowej kultury wypadałoby przemilczeć ale, żem miłosierny więc słów kilka. Koszmarna okładka i cztery kawałki, które łącznie trwają prawie 47 min to sygnał ostrzegawczy. I tak właśnie jest!!! To typowy Miechowy black metal, gdzie rzeźbi się jeden riffek rodem z podstawówki przez pięć a czasem nawet 7 min by potem resztę kawałka przyjebać radosnym umpa, umpa. IBH to synonim black metalu najniższej kategorii więc nie dziwota, że ten materiał wychodzi z logo wytwórni od siedmiu chujów. Cuda się zdarzają. Czasem szybciej, czasem później. Tu minęło siedem lat i duet wydaje drugi album już dla krajowej stajenki i nagle okazuje się, że kierwa da się tego słuchać i kierwa jest to nawet bardzo dobre. Poczerniały black został tym razem wpleciony w typowo death metalowe struktury. Nic nadzwyczajnego a jednak pięknie się słucha. Become Seekers for Death to aż osiem kawałków, które trwają raptem 39 min. Kierwa można?! Można i w dodatku od razu lepiej to brzmi. Sporo hołdu dla starej gwardii, że nie ma co wymieniać ale efekt powoduje wykrzywienie japy w uśmiechu. No i tylko gdyby jeszcze ktoś zrobił chłopakom fajną okładkę byłoby w pytę bo ta to jak jakiś pan Rysio kupił kredki i narysował swoją wersję Teitanblood tylko w wersji Project Cupid. Szkoda bo obraz totalnie zmasakrowany no ale wiem, że ekonomii nie można oszukać.

Skład:
Oblivion - Bass Schizodeath
Hyperborean - Guitars, Vocals Winds of Hyperborea, ex-Flame of War, ex-Slavecrushing Tyrant, ex-Dark Fury
▼ Byli muzycy
Skandaz - Bass Nawaharjan, ex-Αχεροντας (live)
D.S.P. - Drums Deathlike Dawn
Dyskografia:
2015 - I Am the Scourge of Eternity
2022 - Become Seekers for DeathMA: https://www.metal-archives.com/bands/Ch ... 3540403270
BC: https://ironboneheadproductions.bandcamp.com/music
BC: https://chthoniccult.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17573
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Taki rasowy średniak z tego debiutu, w porządku i do rychłego zapomnienia granie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3987
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 2 lata temu

Tyle że dźwięki z debiutu, mijają się znacząco z jakością nowego albumu, wiec ogółem rozmijasz się ze swym osądem muzy zespołu panie @yogu.

Wróć do „Death Metal”