Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4394
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Opole

Anatomia

Hajasz 3 tyg. temu

Obrazek Obrazek W miniony weekend obcowałem z bukietem zapachów perfum z Japonii i po klasycznych nutach Transgressor i stęchliźnie Coffins kolejny wybór nie mógł być inny jak słodkości od Anatomia. Ich dyskografia jak to u kitajców w modzie niewiele krótsza niż ręka do łokcia. Jest tam w cholerę całej maści splitów i parę popierdułek a całość spinają jak do tej pory cztery albumy, które wyznaczają dosyć niepokojący trend ale o nim za chwilę. Sam zespół powstał w 2002 roku i w składzie ma ludków z nieodżałowanego Transgressor a muzyka jaką gra Anatomia to death metal przechodzący w mroczny death doom. Poza wiadomymi inspiracjami z rodzimej sceny kolejnym wzorem jest Autopsy bo jak wiadomo anatomia i autopsja idą w parze. Debiutancki album z 2005 roku Dissected Humanity totalny mroczny decior z łupiącą perkusją i dudniącym basem jakby żywcem wyciągniętym z Severed Survival. Baa ta płyta nawet kończy się coverem Stillborn wiadomo kogo. Kawałki średniej długości 5-7 min dają radę i nawet kiedy wchodzą na walec jest konkretnie. Na kolejny album trzeba czekać siedem pierdolonych lat ale kiedy już w 2012 wychodzi Decaying in Obscurity to ponownie dostajemy konkretny cios. Zmiany kosmetyczne raczej na zasadzie, że połowa kawałków to petardy a druga połowa to walce. Tym sposobem 50 min ładnie się słucha bo po początkowym wpierdolu później przychodzi dochodzenie do żywych. No i klasyk czyli przerwa między albumami tym razem pięć lat i w 2017 roku wychodzi ponad godzinny głaz Cranial Obsession, kiedy po raz pierwszy kawałki przekraczają 10 min. Jest ich osiem a cały album to już mocno doomowy decior. Jak wspomniałem wcześniej zaczął się niebezpieczny skręt bo wydłużenie kawałków spowodowało, że kilka numerów odrobinę się dłuży albo przez przeciągane dźwięki tudzież granie tego samego motywu przez dłuższy czas. Trochę to irytuje klasycznym graniem w Karola jednak klimat jak się wytwarza rekompensuje te granie w próżnię. W 2021 wyszedł czwarty album Corporeal Torment. Tym razem tylko cztery tracki i niespełna 42 min ale zamykający Mortem to 21 min kolos po brzegi wypełniony gruzem, deathowym doomem, funeralem itp. Tu także uświadczymy niekończące się sprzęgi, przeciągane dźwięki, wokale z otchłani i podobne zagrywki, dzięki którym można wyciągać takie czasy kawałków. Całościowo jednak płyta ładnie śmiga bo sporo tu klasycznych zagrywek umpa, umpa i znajomych motywów. Wszystkie albumy Anatomia zawsze obrazuje charakterystyczny obrazek i szkoda, że po debiucie zaprzestali pokazywać resztę okładki w książeczce albumu bo wtedy dopiero jest klimat.
Tak więc jak masz ochotę na srogi wperdol a potem jeszcze więcej walcowania to Anatomia jest do tego idealna. Ja ich wolę kiedy grają pod te 5 min ale te ich późniejsze kolosy w większości się bronią aranżem choć wiadomo, że co za dużo to i kot wysra.

Demo 2003
Dissected Humanity Full-length 2005
D.D.D.H. - Doomed to Death, Damned in Hell Split 2007
Shreds of Putrefaction EP 2009
Human Lust Demo 2009
Dissected Alive Live album 2009
Over There, Guts Everywhere / Merciless Torment Split 2010
No Way to Live / Rot in the Grave Split 2011
Decomposing Serenades Split 2011
Audible Assault Split 2012
Decaying in Obscurity Full-length 2012
Dead Bodies in the Morgue Compilation 2013
Anatomia / Living Decay Split 2013
Anatomia / Necrovorous Split 2013
Anatomia / Bilepuscess Split 2014
Anatomia / Sex Messiah Split 2014
Interment / Anatomia Split 2014
Undergang / Anatomia Split 2017
Cranial Obsession Promo 2017
Anatomia / Surgikill Split 2017
Cranial Obsession Full-length 2017
Impalement / In the Basement of the Old House Split 2017
Abysmal Lives and Decay Live album 2018
Infectious Decay Split 2018
Hollowed Cadaver Demo 2019
Indwelling Morbidity Split 2020
Decomposing Cadavers Compilation 2020
Abyssal Doom Oriental Split 2020
Mausoleum / Anatomia Split 2020
Mangled Flesh Single 2021
Rotting Innards Single 2021
Corporeal Torment Full-length 2021
Anatomia / Ruin Split 2021
Abysm Single 2021
Dissecting Cadavers Compilation 2021
Anatomia / Undergang Split 2022

GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 4309
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Vexatus 3 tyg. temu

Zajebiste!!!
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 3098
Rejestracja: 5 lata temu

DiabelskiDom 3 tyg. temu

Znam dwa ostatnie duże albumy i bardzo lubię, ale to Corporeal Torment jest tą totalną zagładą. Wcześniejszy jest bardzo dobry, nawet wybaczając chwilowe podskoki, jednak to ostatni, duży matex niszczy po całości. Miażdżący, pełen sypiącego się na łeb stropu, przytłaczającego ciężaru, bulgotliwego growlu i chorych efektów. Kwintesencja death/doomu bez płaczliwych stękań, rozmywania całości i skrzypeczków z pizdy. Jeden z najlepszych cmentarnych ciosów ostatnich lat.
Panzer Division Nightwish

Wróć do „Death Metal”