Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 4902
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Tenebro

Vexatus 10 mies. temu

Obrazek
Kilka dni temu jakiś użyszkodnik forum wrzucił Tenebro na szałcie w ramach polecanki. Panowie kilka tygodni temu wydali całkiem niezłego debiutanckiego pełniaka, którego słucha mi się doskonale, więc temat się należy. :) Tenebro to włoski duet zafascynowany starymi włoskimi horrorami oraz prostym jak konstrukcja cepa Death Metalem. Jak można się dowidzieć na ich koncie BC:
Horror Glorifying Death Metal from Fulci's Land. Inspired and influenced by italian horror cult movies from the 70/80s.
Kim był Lucio Fulci chyba nikomu specjalnie tłumaczyć nie trzeba. Jakiego typu inspiracje panowie mają na myśli to chyba też oczywista oczywistość. ;) Muzyczne inspiracje także są oczywiste, bo muzyka od razu kojarzy się z kultowymi Mortician i (trochę mniej) Impetigo oraz niektórymi innymi wykwitami włoskiej sceny, np. takim Carnivorous Vagina. Znajdziemy w muzyce cechy charakterystyczne dla wszystkich wyżej wymienionych zespołów i dlatego trochę dziwi mnie raczej skromne wykorzystanie samplowanych wstawek z filmów.

Panowie mają na koncie demko, EPkę i wspomnianego debiutanckiego pełniaka "L'inizio di un Incubo" i oby na tym się nie skończyło, bo na tle wszystkich klonów Mortician i Impetigo wypadają wyjątkowo dobrze. :)

Obrazek
Skład:
Il Becchino - All instruments, Vocals (?-2019), Guitars, Vocals (2019-present)
Il Beccamorto - Bass, Drum programming (2019-present) Celebrarian, Engrossed, Sepolcro, ex-Agitator, ex-Ruptured, ex-Warstorm

Dyskografia:
2019 - Demo [demo]
2020 - Liberaci dal male [EP]
2022 - L'inizio di un IncuboMA: https://www.metal-archives.com/bands/Tenebro/3540451719
BC: https://tenebro666.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2068
Rejestracja: 6 lata temu

dj zakrystian 10 mies. temu

Jak lubią horrory i Mortician, to będzie słuchane. Chociaż większość naśladowców ekipy wujka Willa raczej do pięt nie dorasta takiemu House by the Cemetary.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 4902
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Vexatus 10 mies. temu

Klony Mortician zwykle są na kiepskim poziomie, ale Tenebro moim zdaniem jak najbardziej daje radę... :)
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 1978
Rejestracja: 3 lata temu

Szajtan 10 mies. temu

Ostatnie Fulci było dla mnie sporym zawodem. Nie chodzi o to że oczekuję, aby konkretny zespół w kółko nagrywał to samo, ale ostatnie dokonanie Włochów, brzmi jakby sklecone na siłę. Na szczęście Tenebro zabrali się za gruzowanie tak obskurne, tak prymitywne i tak pierwotne że można sobie odbić słabszą formę pierwszych wspomnianych.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3722
Rejestracja: 6 lata temu

Pioniere 10 mies. temu

Tak piszesz, jakby jeden i drugi zespół był jakkolwiek od siebie zależny, a przecież oprócz tematyki i kraju pochodzenia, nie mają ze sobą nic wspólnego.
A tak poza tym, to bardzo dobry album nagrali.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4855
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 8 mies. temu

Jako, że na Mortician mam wywaloną roladę a robiąc zakupy w Xtreem miałem płytę gratis do wyboru to padło na to Tenebro. No i kierwa oni taki Mo4rtician to ustawiają do kąta na karnego jeżyka z premedytacją. To bardzo zbliżone style ale klimat makaroniarzy bardzo mi odpowiada. Kiedy należy przypierdolić to wchodzi solidne blastowanko z krzykiem, kiedy trzeba gruchotać kości wjeżdża walec i potężny growl. Sprawa starych horrorów też na spokojnie bo tu nie zasypią nas setkami intro i wstawek z takowych filmów ale są one wstawione w absolutnie niezbędnych momentach i generalnie jest ich tyle co kot nasra. Czekając na ten album myślałem, że to pozycja wzięta na siłę i pójdzie do hasioka ale na szczęście nic takiego się nie wydarzy. Ponownie Xtreem odsiała perełkę ze stosu gówna.
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Death Metal”