Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6240
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Funereality

#1

Vexatus rok temu

Obrazek
Moi drodzy parafianie! Przedstawiam jednoosobowy deathmetalowy szwedzki projekt Funereality, za który w całości odpowiedzialny jest Joachim Gwahlar. Pod szyldem Funereality działa od 2009 roku, ale niestety nie może się pochwalić zbyt bogatą dyskografią, bo to ledwie kilka demosów, dwie EPki i jeden pełniaczek "Til Death" z marca 2022 roku. Szkoda, że materiałów jest tak niewiele i są tak krótkie, bo słucha się tego doskonale! :) Nie uświadczymy tutaj typowej szwedzkiej piły w brzmieniu. Funereality to taki hołd dla prostego, surowego OSDM z syfiastym brzmieniem i bez specjalnego przejmowania się, że coś tam nie do końca perfekcyjnie się nagrało. ;) No coś pięknego! Momentami trochę kojarzy mi się to wszystko z pierwszymi płytami Cianide, ale to tylko takie luźne skojarzenia, bo Funereality ma własny styl. Polecam!

Obrazek
Skład:
Gusten "Joachim" Andlös - All instruments, Vocals (2009-present) Old Bones, ex-Mordgrim, Pussyfooter, Shitfun, Universe Collector

Dyskografia:
2010 - Funeral for a Fuck [demo]
2012 - Leeches [demo]
2014 - Deathwish [demo]
2014 - Bloodsucking Freak [kompilacja]
2015 - Goregeous [EP]
2017 - Flabby Folds of Flesh [demo]
2021 - Heading for Beheading [kompilacja]
2022 - Til Death
2022 - Black Blood [EP]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Fu ... 3540308459
BC: https://funereality.bandcamp.com/music
Raw Black Metal w rowie!!!
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#2

deathwhore rok temu

Nazwa wymowna, trzeba sprawdzić.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6240
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#3

Vexatus rok temu

Mnie bardzo przypasowało, warto obadać. Tylko limity na fizycznych nośnikach są trochę chore, bo gość potrafi np. 20 sztuk wypuścić i to tyle. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#4

deathwhore rok temu

Wleciało Bloodsucking Freak. Riffy momentami kradzione z Autopsy, wokalnie gość udaje Reiferta, brzmienie jakby stylizowane na Retribution for the Dead, bębny też, tylko tym brakuje finezji. A, oczywiście konstrukcje utworów też jakby znajome.

Fajowy demos, oryginał lepszy, ale udanie nawiązuje do najlepszych lat tego zespołu.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian

Wróć do „Death Metal”