Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Necrophagia

Hajasz 2 tyg. temu

Obrazek Obrazek Przetarłem oczy ze zdumienia, że tematu nie ma!!! Tak więc krótko Necrophagia kurwa!!!
Tak to oni nagrali pierwszy death metalowy album a nie Chuck S. Tak to z nimi pogrywali znani muzycy z bardziej komercyjnych grup i tak to z liderem miał powstać owiany już mitem album Eibon czyli supergrupa. Większa rozpiska nie jest potrzebna tylko kilka wyjaśnień i objaśnień.
Album Ready To Death miał być debiutem ale jak to wtedy bywało tu i tam coś się posrało, tam kogoś w Karola zrobiono więc wyszło jak wyszło materiał swoje przeleżał na tyle długo, że w 1987 ukazuje się debiutancki album Season of the Dead, któremu nic nie ujmując ale w porównaniu z Ready To Death brzmi jak miękka faja. Taki death thrashyk, który krzywdy nie robi a fajnie buja. Praktycznie do podpisania kontraktu z Season Of Mist każdy materiał to sztos niczym luneta Miczurina. Wystarczy napomnieć o trzecim albumie Holocausto de la morte czy niesamoiwtej EP'ce - Cannibal Holocaust. Kolejne albumy poniżej pewnego poziomu nigdy nie zeszły a ostatni album z 2014 roku WhiteWorm Cathedral to istne małe arcydzieło.
Niestety ale w 2018 roku zmarło się Killjoy'owi i zespół powiedział Adios Compadre. Wiec do chuja jakież było moje zdziwienie kiedy dostałem info, że na 10 maja planowany jest nowy album Moribundis Grim, gdzie śpiewa Killjoy i nie kto inny jak John McEntee. Tak na poważnie to pewnie jakieś kawałki ze starych sesji lub ponownie zagrane ale i tak czekam jak na szpilach.

Death Is Fun....... Demo 1984
Rise from the Crypt Demo 1984
The Hallow's Evil (rehearsal) Demo 1985
Power Through Darkness Demo 1986
Nightmare Continues Demo 1986
Season of the Dead Full-length 1987
Ready for Death Full-length 1990
Death Is Fun Compilation 1994
Holocausto de la morte Full-length 1998
Through Eyes of the Dead Video 1999
Black Blood Vomitorium EP 2000
A Legacy of Horror, Gore and Sickness Compilation 2000
Reverse Voices of the Dead / Devil Eyes Split 2001
Cannibal Holocaust EP 2001
Kindred of the Dying Kind / Young Burial Split
The Divine Art of Torture Full-length 2003
Goblins Be Thine EP 2004
Nightmare Scenarios Video 2004
Draped in Treachery Split 2005
Harvest Ritual (Volume I) Full-length 2005
Necrotorture / Sickcess Video 2005
Slit Wrists and Casket Rot Live album 2006
1983~1987 / 1994~1998 Boxed set 2007
Deathtrip 69 Full-length 2011
The Wicked Single 2013
WhiteWorm Cathedral Full-length 2014
Power Through Darkness: The Demos Compilation 2019
Here Lies Necrophagia: 35 Years of Death Metal Compilation 2019
Anthology of Primitive Horror Compilation 2022
Death Is Fun Compilation 2023
Moribundis Grim Single 2024
Mental Decay Single 2024
Moribundis Grim Full-length 2024

https://necrophagia.bandcamp.com/

No i na deserek kultowe video do Blood Freak https://noodlemagazine.com/watch/5621571_153732541
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 2 tyg. temu

UWIELBIAM
Jako początkujący metalowiec kupiłem epke Cannibal Holocaust i od tej chwili kocham Necrophagię miłością bezgraniczną, mimo, że przez te wszystkie lata mój gust zmienił się diametralnie i wiecie jaki mam stosunek do life metalu. Ale Necrophagia, to moim zdaniem kwintesencja tej muzyki. Taki life metal lubię i takiego life metalu szukam. Reszta, to gówno. Kiedyś napisze coś więcej jak się upiję lub będę miał wenę. "Hollocausto della Morte" jeździ ze mną w aucie jak apteczka.

@Hajasz, czy to nie $peckman nagrał pierwszy lifemetalowy album?
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 2 tyg. temu

TITELITURY pisze:
2 tyg. temu
No jednak debiut Master i debiut Abomination to bardziej death thrash i też wyszły w 1990 ale przy Ready To Death niestety brzmią jak piosenki harcerskie chociaż uwielbiam oba.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz 2 tyg. temu

Ready For Death znakomite.
deathwhore
Tormentor

deathwhore 2 tyg. temu

Hajasz pisze:
2 tyg. temu
TITELITURY pisze:
2 tyg. temu
No jednak debiut Master i debiut Abomination to bardziej death thrash i też wyszły w 1990 ale przy Ready To Death niestety brzmią jak piosenki harcerskie chociaż uwielbiam oba.
Debiut Master, na tej samej zasadzie jak Ready to Death, wyszedł w 2003. I nie brzmi przesadnie jak death thrash.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor

dj zakrystian 2 tyg. temu

No i brodacz był nieco wcześniej. Czy to był death/thrash? Dla mnie brzmi jak zderzenie pociągu z tirem, czyli fajnie.
Necrophagia to dość popierdolona i chora muzyka, bardzo oryginalna do tego. I te urocze klipy.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem

Wróć do „Death Metal”