Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Kingdom (PL)

Zsamot 7 lata temu

Obrazek
Info o tej kapeli gdzieś tam w mej świadomości funkcjonowało, ale muzę poznałem przez znajomego, co pisał reckę na portal. Wspomniał mi, że to będzie jedna z topowych płyt tego roku w gatunku.

JEST! Kingdom nagrało album doskonały, czerpiący pełnymi garściami z tradycji death metalu zarazem infekując go własnymi pomysłami, jak i wpływami, które każdy wyłapie wg własnego osłuchania z nowymi kapelami. Bo skoro jest taki Blood Incantation, to i u nas jest kapela, która śmiało wdziera się do pierwszej ligi, pokazując, że nie ma czegoś takiego jak stagnacja w tym gatunku.

Sepulchral Psalms from the Abyss of Torment - to album perfekcyjny, doskonały. Tu nie ma nawet minuty zbędnych dźwięków.

Dyskografia:
2006 - Horned God [demo]
2007 - Altar of the Old Skulls [split]
2008 - Unholy Graveyard
2011 - Temple of Death [EP]
2013 - Morbid Priest of Supreme Blasphemy
2016 - Sepulchral Psalms from the Abyss of Torment
2018 - Putrescent Remains of the Dead Ground




Skład:
SLW - Drums ex-Centurion, ex-Blind Beyond
LWN - Vocals, Guitar Ritual Lair
STH - Bass (2015-present) ex-Dehumanized, ex-My Infinite Kingdom, ex-Selossed, ex-North, ex-Grom
▼ Byli muzycy
Left - Bass ex-Karcharoth
Kl. - Guitars
Sobiech - Unknown Bloody Cyrograph, Freezing Blood, Harsh, Ritual Lair, Trąd, ex-Chasm, ex-Kraina Wiecznego Mrozu, ex-Centurion
Zalo - Unknown Black Mad Lice, ex-The Thorn, ex-Trismus, ex-Black Pocket Lice, ex-Blind Beyond, ex-Alienacja, ex-Concatenation, ex-Mort Douce, ex-Hazael
MA: http://www.metal-archives.com/bands/Kingdom/94450
BC: https://hellthrasherproductions.bandcamp.com/music
BC: https://godzovwarproductions.bandcamp.com/music
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Tagi:
Awatar użytkownika
Shagvarth
Posty: 63
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Nowe Jeruzalem

Shagvarth 7 lata temu

Dzięki nim oraz lubelskiemu Ulcerate przywrócili mi wiarę w polski metal śmierci :D
We pray only Death
and drink from the chalice
of
Nekronihilistik Misanthropy
Awatar użytkownika
synu
Moderator globalny
Posty: 337
Rejestracja: 7 lata temu

synu 7 lata temu

Shagvarth pisze:oraz lubelskiemu Ulcerate
chyba Ulcer ;)
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 7 lata temu

Jest sporo tych dobrych płyt w polskim DM: HexHorn, czy Shodan, w mocniejszych klimatach też się znajdzie parę nazw godnych uwagi.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 7 lata temu

Dobra płyta, bardzo podoba mi się brzmienie, nie jest wysterylizowane, a jednocześnie jest mocno czytelne. Robotę na tym albumie, dla mnie przede wszystkim robią wokale. Muzycznie, hmm nie jest to jednak do końca moja bajka. Niektóre riffy są naprawdę banalne i męczą trochę ucho. Jako całość prezentuje się to naprawdę dobrze, no ale jak wspomniałem zachwycony nie jestem.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 7 lata temu

A ja wreszcie mam na oryginale. I powiem tak - 2016 to był dobry rok.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 6 lata temu

Niedawno byłem na ich koncercie i miazga totalna. Myślałem, że to jacyś debiutanci bo tak na szybko wpadła mi w ręce najnowsza płyta Putrescent Remains of the Dead Ground wydana dwa tygodnie temu, która pozamiatała mnie totalnie. Obskurny, piwniczny death metal zahaczający w kilku kawałkach wokalnie o black metal no po prostu cudo. 30 min zajebistej muzy i co kurwa najważniejsze jak oni zajebiście brzmią po polsku !!!

Chłopaki jak nagrają płytę w całości po naszemu to mocno przetasują scenę. Zajebiste teksty i zajebiście zaaranżowane numery, wszystko słychać z tekstów. Na koniec zaserwowali coverek Immortal - Blashyrkh, który wybrzmiał lepiej niż oryginał.

Już wiem, że ekipa Kingdom nagrała więcej materiałów więc czym prędzej sprawdzam jak zaczynali i co grali na wcześniejszych płytach bo najnowszy album to petarda.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Chłopaki się reklamowali dawno temu na starym brutalu i bardzo fajnie się to zapowiadało, ale chyba nie mieli jeszcze debiutu na swoim koncie wtedy i jakoś mi się nie udało nigdy powrócić do ich twórczości. Pamiętam tylko, że zacne pierdolnięcie to miało, a ten nowy album chyba całkiem nieźle się sprzedaje, co bardzo cieszy.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 6 lata temu

Dyskografia przesłuchana i całość wyszła na remis bo są dwa słabe albumy i dwa bardzo dobre. Od ostatniego, który mnie zmasakrował cofnąłem się do początków i spotkała mnie sroga nieprzyjemność podczas odsłuchu debiutu, który najkrócej określam jako nudne granie jeszcze bez pomysłów, brzmienie choć nie najgorsze to jeszcze widać, że chłopaki się uczą i kompletnie zmasakrowane brzmienie perkusji dopełniły całości.

Najgorsze jednak dopiero do mnie doszło w postaci drugiego albumu, który został totalnie spierdolony w studio !!! Kurwa kto to im nagrywał i czy chłopaki mięli problem ze słuchem. Tak płaskiej produkcji dawno nie słyszałem, gary ponownie spierdolone po całości z werblem brzmiącym jak aluminiowy nocnik.

Ja bym zażądał zwrotu kasy za takie brzmienie toż setka raw black metali brzmi potężniej. Na deser doszły szepczące wokale, które dopełniły tragedii.

Dodatkowo ten materiał jest tak cicho nagrany, że słuchanie tej płyty wiąże się z cierpieniem słuchowym.

Wielka szkoda bo na tym albumie słychać już jakie postępy aranżacyjne zaszły w porównaniu do debiutu ale cóż poradzić skoro w studio nagraniowym doszło do katastrofy. Trzeci album no i kurwa w końcu petarda. Brzmienie potężne, gary ładnie wyeksponowane, wszystko słychać. Przeskok pomiędzy drugą płytą a trzecią niesamowity jak gdyby to inny zespół nagrał. Lekcje odrobione z nawiązką a cała płyta to miód dla moich uszów więc wcale mnie nie zdziwiło to co zapodali na najnowszym albumie i chyba raczej mogę być spokojny o następne nagrania, że nie otrzymamy już takich dramatów jak na pierwszych dwóch albumach.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 6 lata temu

Trójka to rzeczywiście rewelacyjna kawał śmierć metalu. Swego czasu mnóstwo go słuchałem. Najnowszy album w planach zakupowych.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

Metalized 6 lata temu

A mi się Kingdom podobał od pierwszego materiału, fakt żaden to był szał dupy tylko a spoko defik, do posłuchania czasem, dwójka progres a na brzmienie specjalnie uwagi nie zwracam, chyba, że zbyt plastikowe, no a trójka to już był pyszniutki strzał i słuchane było, jest i będzie często. Najnowszej jeszcze nie posiadam, ale posiadanie pewne. Na żywca jak najbardziej zdecydowanie godne posłuchania, po koncercie człowiek że dwa dni jeszcze podspiewuje se coś w stylu "kurwyyy , rzygam na wasze grobyyy" :)
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

Metalized 6 lata temu

Nie dasie z edyty zaatakować posta sprzed miesiąca a nikt nie chciał nic napsocic i napościć w topicu to se nabije liczniczek i uformuję post podpostowy. Akurat leci (po raz już może nie enty ale z emty na pewno) ostatni materiał Kingdom. Znowu to zrobili i nagrali muzykę która podoba mi się i wali kułakami po łbie. Nawet cover Immortla sie podoba.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Panowie udostępnili nagranie z niedawnej próby, zwiastującego jakieś nowe wydawnictwo, przypuszczalnie, sądząc po podpisie:
Rehearsal 2018, preparing new poison
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Obrazek
Nowy Kingdom, noszący nazwę Rotting Carcass Arise upon the Burial Mound, pojawi się 6 czerwca 2019 w Godz ov War.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 5 lata temu

Okladka genialna. Obecnie to czolowka smierc metalu z PRL.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 5 lata temu

No jestem cholernie ciekaw co tam nagrali bo z płyty na płytę poziom się podnosi i to słychać o czym z resztą wspomniałem gdzieś tam wyżej.
Jako, że dwa ostatnie albumy uwielbiam więc powinno być bardzo dobrze tak jak w przypadku tej klimatycznej okładki. Czekam z nadziejami.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 5 lata temu

Program płyty i jak się spodziewałem coverek musi być. Tym razem na warsztat poszedł Samael. Cieszy mnie to, że sporo kawałków na albumie będzie po polsku.

01. Dark Light Rising
02. Świątynia Zepsucia
03. Zatracony w Obłędzie
04. Cadaver Purgatory
05. Rotting Carcass Arisen
06. Otchłań Zapomnienia
07. Burial Mound
08. Echo Duszy Utraconej
09. Devourer of Light
10. Baphomet's Throne (Samael cover)
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Drugi kawałek dziś udostępniono - Rotting Carcass Arisen:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 5 lata temu

Czekam, czekam, wybór koweru rewelacja. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
gervantusarz
Posty: 48
Rejestracja: 7 lata temu

gervantusarz 5 lata temu

Poczytałem, posłuchałem, zamówiłem :twisted: Przy okazji udało się też znaleźć "trójeczkę" na CD ;)
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 659
Rejestracja: 7 lata temu

Nebiros 5 lata temu

Nie mam za bardzo ostatnio ciągotek w kierunku odkrywania nowych zespołów, ale zawsze cos tam czlowiek w sieci wyłapie - no i z tego co ostatnio własnie napatoczyło mi się na uszy z Deathów, to Kingdom kosi wszystko po całosci. Dziwne, że ich wczesniej jakos ominałem. Naprawde zacne granie, bez silenia się na zbędne techniczne pokazówy, syfiaste brzmienie i zajebisty, rzygający wokal, czyli własnie taki jaki lubię. Oba wałki przesłuchane i czekam na pełniaka. Kupili mnie.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
gervantusarz
Posty: 48
Rejestracja: 7 lata temu

gervantusarz 4 lata temu

Jest ok, poziom utrzymany, chociaż Samael średnio wyszedł moim zdaniem
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1334
Rejestracja: 6 lata temu

Belzebóbr 4 lata temu

Kurwa, ale to jest dobry decior, całą noc słuchałem, w końcu jakieś przemyślane kompozycje a jednocześnie brutalna napierdalanka z perkusją jak działko przeciwlotnicze.
Awatar użytkownika
Astral
Fallen Angel Of Doom
Posty: 336
Rejestracja: 5 lata temu

Astral 4 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
Program płyty i jak się spodziewałem coverek musi być. Tym razem na warsztat poszedł Samael.
No ten cover tak średnio im wyszedł - to jedyny słaby punkt nowej płyty, która jest kurewsko ciężka i mrroczna. No i ten wokal to doprawdy coś wspaniałego.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 4 lata temu

Racja racja Panowie, pięknie gniecie ten nowy Kingdom, chyba to będzie jeden z najlepszych deciorów tegoż roku. Super im ten krążek wyszedł!
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

Metalized 4 lata temu

Płyta znowu wyszla kozacko, słucham ( raczej słuchałem bo poza domem od dwoch tygodni jestem- urlop, te sprawy)chętnie i regularnie. Znowu wypluł zespół mega kozacki album . A cover to chyba fakt lekko niedomaga, bo jakos ledwo go rejestruję, trzyma wrażenie- spodziewane przecież - znakomitej zawartości po raz kolejny. Kingdom bdb!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 4 lata temu

Bardzo ładnie rozwija się muzycznie Kingdom. Nowy album bardzo dobry, brzmienie, tempa wszystko idealnie wyłożone. Kawałki po polsku także bardzo dobrze zaaranżowane a wokal zrozumiały. Nie wiem z czym macie problem jeżeli chodzi o cover Samael ? Odegrany został bardzo dobrze a ewentualne problemy w odbiorze zapewne spowodowane są tym, że chłopaki zagrali jego death metalową wersję, gdzie zamiast klawiszy, które wiodły prym na oryginalnej wersji tu mamy potężny bas i perkusję. Uważam, że wyszedł klasycznie death metalowo. Co ciekawe początek tego numeru kiedy wchodzi partia basu to przecież ten sam motyw co z przeboju Warriors of the World United.
GRINDCORE FOR LIFE
Ania86
Master Of Puppets
Posty: 123
Rejestracja: 5 lata temu

Ania86 4 lata temu

Też przesłuchałam, spodobało mi się. Jak ja lubię Death metal, nawet tego nie wiecie, gdybym jeszcze umiała pisać tak jak wy. Cover inny niż oryginał (trudno żeby był lepszy) zaciekawił mnie.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

Death metalowe Kingdom z Płocka ujawniło szczegóły swojego szóstego albumu. Krążek zatytułowany został Abusive Worship in the Chamber of Shame. Znajdzie się na nim 10 utworów, w tym cover AZARATH. Na bandcampie wydawcy można już posłuchać jednego z nich.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz rok temu

A co tu się kierwa wydarzyło? Czy Kingdom chce zaliczyć wszystkie polskie wytwórnie? Pytam sam siebie bo oto nowy album ukazuje się w barwach Old Temple. Czy transfer z GOW do OT wyjedzie im na plus? Odpowiedź już jest w postaci nowej płyty, która zawiera death metalowy wykurw z okazjonalnymi zwolnieniami. Chyba jeszcze Kingdom na żadnym albumie tak nie dopierdolił a z drugiej strony nagrywając kolejny album w obeznanym studio należy się spodziewać, że wiadomo co można tam nagrać. Otóż i tu ciekawostka brzmienie nowej płyty jest hmm delikatnie mówiąc średnie co osobiście mnie bardzo boli bo przy takiej intensywnej muzie sporo ucieka. Nie to, że nowa płyta brzmi jakoś słabo ale brzmi znacznie słabiej od poprzednich. Odbija się to najbardziej na brzmieniu baterii, które coś tam słychać a jak już słychać to przy takiej energetycznej jeździe wypadają cieniutko. Ciekawe jest to, że nioe na każdym kawałku tak się dzieje ale mocno eksploatowany werbel w wielu momentach gra z dupy. Szkoda bo to ważny element. Pomijając aspekt garów reszta instrumentów jest ok. Wiosła ładnie tną, te wszystkie sprzęgi, piski dobrze słychać. Wokalnie bez zastrzeżeń ale otwierający chyba najlepszy numer w dodatku po polsku Obelżywy Kult położony został przez wokal. Słychać mało. Tak wiem, że jazda tam się odbywa konkretna a śpiewanie takich szybkich fraz po polsku to trudna sztuka ale decydując się na taki kawałek wypadałoby się do wokalu przyłożyć na 200%
Z resztą to jedyny kawałek na płycie po polsku bo cała reszta po nie naszemu i tam już wokal wypada bardzo dobrze. Na zakończenie aby tradycja była cover tym razem z rodzimej sceny azarathowy Demon Speed tak aby wpasował się w zamysł płyty. Jest ogień no ale z tym brzmieniem raczej tylko grzeje niż parzy.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex rok temu

Kolejna porządna pozycja od Kingdom, wszedł mi gładziutko ten nowy krążek. Kompletna zgoda co do brzmienia, gdyby je pogłębić wykurw byłby jeszcze bardziej dosadny. Co do wokali, już bym taki krytyczny nie był. Dla mnie są w sam raz.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
perun
Posty: 57
Rejestracja: 3 lata temu

perun rok temu

Do wczoraj obcy mi zespół. Stan ten uległ zmianie za sprawą, właśnie najnowszego wydawnictwa. Zajebiste granie muszę przyznać. I nasunęły mi się niemal te same wnioski co koledze Hajaszowi.. Otóż pierwszy kawałek wokalnie mnie zaskoczył - miałem po nim ambiwalentne uczucia, bo graniem broni się zaciekle. Reszta to już konkretne poturbowanie. Wcisnąłem wysoko na shop-listę.


Ps
A i okładeczka zacna.
Awatar użytkownika
Wicih
Fallen Angel Of Doom
Posty: 307
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Łódź

Wicih rok temu

Też miałem podobne odczucia ale w gruncie rzeczy siadło. I też do wczoraj była to dla mnie totalnie obca nazwa. Po prostu zobaczyłem że coś nowego na Old Temple wpadło i bum. Ale płytka mimo wszystko dla mnie fajna. Jak mi się znajdzie luźne parę dyszek w finansach to na pewno sobie cyfrówę kupię

Wróć do „Death Metal”