Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

Frightful

DiabelskiDom 2 tyg. temu

Obrazek Kurczę, słuchałem sobie ostatnio trochę Kosmocide Deus Mortem, czyli starego Dissection na sterydach i w sumie przypomniałem sobie o tej kapelce. Jak Dissection, to Dissection.

Nie bez powodu przywołuję po raz kolejny zespół Jona N. bo jego słychać na dużym albumie bohaterów tematu najbardziej i najwyraźniej. Czy to wada? Cóż, dla mnie żadna, bo jestem wielkim fanem Storm of the Light's Bane a nieczęsto spotykam płyty, które tak mocno nawiązują do tejże. Leci sobie ten Spectral Creator, leci i im więcej go słucham, tym więcej zajebistości odnajduję w tym niby niezobowiązującym graniu. Oczywiście, to nie jest też tak, że to kopia Storm..., bo tu jest przede wszystkim melodic death metal z elementami thrash metalu i mroźnym tchnieniem skandynawskich melodyjek, ale te właśnie melodie do spółki z wokalem kierują myśli we wiadomym kierunku. Chwytliwe i świeże, na ile świeży może być taki kotlecik. Zgrabnie napisany materiał, wpadający w ucho, na całkiem sensownym poziomie technicznym. O, świetnego instrumentala mają w środku płyty.

Sam zespół poznałem kilka lat temu przy okazji koncertu Blood Incantation. Byli jednym z supportów i zrobili na mnie najlepsze wrażenie tego wieczoru. Pełen luz na scenie, świetne zgranie i zagranie. No i cover na koniec. Zgadnijcie czyj? :D

Mam nieodparte wrażenie, że ten zespół jest jakoś w podziemiu (szeroko pojętym i wąsko pojętym także) niespecjalnie doceniany? Może się mylę, ale odkąd o nich usłyszałem i odkąd wyszła ich duża płyta to w zasadzie tylko ten jeden gig w Warszawie rzucił mi się w oczy i chyba z jakiś jeden czy dwa występy po małych miasteczkach. Recenzji żadnych, nikt nie poklepywał po pleckach, nie było jakiegoś rozgłosu w Polskim Środowisku Kolekcjonerskim. Jeśli moje wrażenie jest słuszne, to myślę, że to z deczka niesprawiedliwa kolej losu, bo album Spectral Creator to kawał świetnego melodic death/black/thrashu w hołdzie klasyka z północy.

Dyskografia:
2017 - Born After Burial [EP]
2018 - Sardinia/Polish Alliance [split]
2018 - Cannibalistic Rites [EP]
2019 - Astral Freeze [demo]
2021 - Spectral Creator

Skład:
Krzysztof Pochranowicz - Drums (2016-present) ex-Gravelord, ex-Orgon, ex-Dreadnought
Paweł Snarski - Guitars (2016-present) ex-Dreadnought, ex-Pandemic Outbreak
Oskar Wańka - Vocals, Bass (2016-present) ex-Pandemic Outbreak, ex-Deafness
Eryk Jakubczyk - Guitars (2023-present) Charnel, Grimoire, ex-Savager
▼ Byli muzycy
Mateusz Mencel - Guitars (2019-2023) Pandemic Outbreak, ex-Ägresor, ex-Repulsor, ex-Mechanix
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Fr ... 3540425161
BC: https://frightful.bandcamp.com/
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot 2 tyg. temu

Też znam dość dobrze ten ich album, poznałem przy okazji częstszego tupania nóżką do debiutu Pandemic Outbreak. 3/4 składu grało lub gra we Frightful i też wydają to Chińczycy, swoją drogo bardzo ładnie.
Muzycznie to oldskul z odrobiną mroku. Nie ma nudy, jest banan na mordzie w momencie odsłuchu i tuż po nim.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor

Blind 2 tyg. temu

Album niegłupi, bo kawałki z głową napisane - dobrze się go słucha. Kilka razy miałem styczność, ale w głowie na dłużej nic nie zostało. Niemniej, pewnie kiedyś wrócę.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
deathwhore
Tormentor

deathwhore 2 tyg. temu

Jak oni nie mają rozgłosu, to chyba słucham jakiegoś innego metalu. A oprócz tego są klepani po tych pleckach zupełnie słusznie, bo to bardzo fajne granie, chociaż podobało mi się nieco bardziej zanim pokochali blek metale. Z drugiej strony od tamtej pory jestem w stanie odróżnić ich od Pandemic Outbreak.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
HUMAN
Tormentor

HUMAN 2 tyg. temu

Uwielbiam Dissection , będzie więc dziś słuchany i ten zespół .
deathwhore
Tormentor

deathwhore tydzień temu

Obrazek
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz tydzień temu

Na żywo chłopaki istna petarda, wokalista zwierzak sceniczny.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom tydzień temu

No mnie właśnie kupili i zachęcili występem przed Blood Incantation. Wcześniej ich nie znałem, za to chętnie się zapoznałem.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom tydzień temu

Kapela otworzy czerwcowe występy Slimelord i Cryptworm. Doskonała wiadomość, akurat pod odświeżenie tematu.
HUMAN
Tormentor

HUMAN tydzień temu

Rewelacyjni są ,rozwalony po koncercie Ice T kobieta spi , a ja napierdalam Frighful z fona .

Wróć do „Death Metal”