Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6140
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Baphomet

#1

Vexatus 6 lata temu

Obrazek
Amerykański Baphomet pozostawił po sobie kilka fajnych demówek i jedną płytę. Może to i niewiele, ale warto się zapoznać z tym zespołem, bo "The Dead Shall Inherit" to doskonały album.

Obrazek
Encyclopaedia Metallum wymienia jeszcze jedną wcześniejszą o rok płytę, czyli "Inheritors of the Dead", ale to jakaś bzdura - z tego co pamiętam to było promo/test pressing materiału wydanego potem na "The Dead Shall Inherit" z surowym miksem i innym układem kawałków.

Skład:
Dave Craiglow - Guitars (1987-1992, 2013-present) ex-Banished
Tom Frost - Vocals (1987-1992, 2013-present) ex-Banished, ex-STEMM
Shawn Gomez - Bass (2013-present) From This Day, Hell Ever After, Seplophile, Prepare for the Mindscan
Allen Malkiewicz - Drums (2013-present) Fireborn, From This Day, Seplophile
Greg DiPasquale - Guitars (2013-present) ex-From This Day, ex-Herod, ex-Seplophile, ex-Sons of Azrael
▼ Byli muzycy
Gary Schipani - Bass ex-Banished
Rick Breier - Drums ex-Banished
Scott Calkins - Drums
Ken Young - Drums
Steve Rzepka - Guitars ex-Divination, ex-Carnal Dissection
Joe Gammalo - Guitars
Tom Bukowski - Guitars ex-Carnal Dissection
Mike Paravalos - Vocals
Brian Jezioro - Vocals
Dyskografia:
1988 - Rigor Mortis [demo]
1989 - The Battle with Death [demo]
1989 - Morbid Realities [demo]
1990 - Advance Tracks 1990 [demo]
1990 - Baphomet [single]
1991 - Boiled in Blood [single]
1991 - The Dead Shall Inherit / Charnel Deity [split]
1991 - Inheritors of the Dead
1992 - The Dead Shall Inherit
2012 - Death in the Beginning
2015 - Baphomet / Boiled in Blood [kompilacja]



MA: http://www.metal-archives.com/bands/Baphomet/953
BC: https://sevared.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 6 lata temu

Vexatus pisze:
6 lata temu
Encyclopedia Mettalum wymienia jeszcze jedną wcześniejszą o rok płytę, czyli "Inheritors of the Dead", ale to jakaś bzdura - z tego co pamiętam to było promo/test pressing materiału wydanego potem na "The Dead Shall Inherit" z surowym miksem i innym układem kawałków.
Tak jest jak mówisz z grubsza. Ten sam materiał.

Baphomet to taka trochę dziwna kapela dla mnie, bo od czasu do czasu lubię sobie odpalić i dobrze się przy tym bawię, ale jak spędziłem 4-5 godzin z ich materiałami to miałem szczerze dość - postanowiłem właśnie te różne wersje Dead Shall Inherit, promki, demka wszystkie itp. wydawnictwa sprawdzić. Nie, że jakieś bardzo złe to są rzeczy, tylko mega jednostajną muzę grał Baphomet.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6140
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#3

Vexatus 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Tak jest jak mówisz z grubsza. Ten sam materiał.
Niezupełnie. Na promo są wymienione inne kawałki niż na "The Dead Shall Inherit", ale już nie pamiętam czy to były tylko zmiany w tytułąch czy faktycznie inne tracki. Muszę sobie promosa odświeżyć. :)

Może to jest dość jednostajne granie, ale bardzo ich lubię - jest na tej płycie kilka naprawdę świetnych walcowatych riffów.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 6 lata temu

M-A twierdzi, że to samo nagranie, inny mix, inny mastering i zmieniona lista kawałków. Ten rok wcześniejszy Test Pressing wyszedł jeszcze pod tytułem Inherit the Dead na bootlegowym winylu (z tego znam). Oryginalnych Inheritors of the Dead jest 50 sztuk, reedycja na CD zawierającą dodatkowo Boiled in Blood (2 kawałki) wyszła w 2012 roku.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#5

Pioniere 6 lata temu

Ja tam posiadam The Dead Shall Inherit i kasetę demo Promo '90. Oba materiały świetne i do obu wracałem niegdyś dość często. Innych jakoś nie miałem okazji sprawdzić. Ostatnio jak już mnie najdzie na ich muzę ochota, tylko CD da radę posłuchać, przeważnie nie mniej jak kilka razy z rzędu, gdyż taśma z wiekiem się lekko przeterminowała.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6140
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#6

Vexatus 6 lata temu

Wydaje mi się, że tylko połowa kawałków z wersji test-press znalazła się na finalnej wersji płyty, ale pewien nie jestem bo na fizycznym nośniku mam tylko "The Dead Shall Inherit".

Chodzi mi o to: https://www.discogs.com/Baphomet-The-De ... se/1142290
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#7

yog 6 lata temu

Mgliście mi się kojarzy, że kawałki o niezbyt wyszukanych tytułach w stylu Broken Krypt po prostu nazywają się na The Dead Shall Inherit inaczej (taka mi się moja rozkmina z odsłuchiwania przypomina). Głowy jednak nie dam.

'90 Promo (kaseta)
A1 Torn Soul
A2 Autopsy
A3 Flames Of Hell
A4 Pull The Trigger
A5 Infernal Invocation
B1 The Unholy
B2 Rigor Mortis
B3 Spectral Maniac
B4 Sanguinary
B5 Unexpected Interment
'92 The Dead Shall Inherit
A1 The Suffering
A2 Through Deviant Eyes
A3 Leave The Flesh
A4 Valley Of The Dead
A5 Torn Soul
B1 Vile Reminiscence
B2 Boiled In Blood
B3 Age Of Plague
B4 Infection Of Death
B5 Streaks Of Blood
'91 Test Press
A1 Animation Of The Dead
A2 Infection Of Death
A3 Torn Soul
A4 Leave The Flesh
A5 Unholy
B1 Vile Reminiscence
B2 Broken Krypt
B3 Spectral Maniac
B4 Boiled In Blood
B5 Unexpected Internment
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#8

Pioniere 6 lata temu

Jest dokładnie tak jak pisze @yog - utworom kilkukrotnie pozmieniano tytuły, te zaś które są na testowej wersji LP pochodzą z sesji promo kasety.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6140
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#9

Vexatus 6 lata temu

Trochę zamotali to wszystko w Peaceville Records. :)
Awatar użytkownika
Jakub
Master Of Puppets
Posty: 162
Rejestracja: 2 lata temu

#10

Jakub rok temu

Pamiętam swój pierwszy odsłuch 'The Dead Shall Inherit' i niecierpliwe oczekiwanie na wejście The Suffering. Gitarowa nawałnica przeplatanana basowym charczeniem zapowiadała solidny łomot, ale drugi riff przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Bezlitosne kostkowanie raz jednej, a potem obu wioseł wbija do uszu jakże chwytliwą i zabójczą w swej prostocie zagrywkę, która siedzi w bani kolejne długie godziny.

Cały album od początku do końca trzyma bardzo wysoki poziom, warto wyróżnić jeszcze Leave The Flesh, gdzie umiejętne wykorzystanie dłużej wybrzmiewających riffów wprowadza nieco przestrzeni. Dennis Fura zagwarantował w brzmieniu tyle mięcha, że nie jeden dorodny wieprz pozazdrościłby tuszy.

Deathmetalowa uczta, album stworzony do beztroskiego machania głową.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6140
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#11

Vexatus rok temu

Jakub pisze:
rok temu
Pamiętam swój pierwszy odsłuch 'The Dead Shall Inherit'
Magia...
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2895
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#12

Szajtan miesiąc temu

Na "The Dead Shall Inherit" Amerykańce zrobili coś, co w tamtych latach wydawało się normalne, to dzisiaj jest wręcz kultowe i miażdżące zarazem. Niskie strojenia, brutalne riffy, dużo fajnych zwolnień i przejściówek. Nie wiem, dlaczego ten album w tamtych latach nie zrobił większego szumu - czegoś im zabrakło - może szczęścia?? Bo grali zajebiście i w niczym nie odstawali od ówczesnych bandów takich jak AUTOPSY, MALEVOLENT CREATION, OBITUARY czy MONSTROSITY.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#13

Zsamot miesiąc temu

Chyba czegoś charakterystycznego im zabrakło, może bardziej wyrazistego frontmana, lepszej promocji, a może tylko byli "skazani" na bycie tym zespołem, o którym się mówi, że "mieli potencjał". Lubię , acz nie wracam często.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6140
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#14

Vexatus miesiąc temu

Wielka szkoda, bo to był świetny zespół i panowie mieli spory potencjał. Niektóre riffy z "The Dead Shall Inherit" wywołują ciary na plecach. Świetny album!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#15

yog miesiąc temu

Mnie osobiście nie dziwi totalnie, że nie odnieśli większego sukcesu, bo to jednak muza kierowana wyłącznie do już przekonanego grona.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#16

dj zakrystian miesiąc temu

yog pisze:
miesiąc temu
Mnie osobiście nie dziwi totalnie, że nie odnieśli większego sukcesu, bo to jednak muza kierowana wyłącznie do już przekonanego grona.
A nie były to raczej kombinacje z tą płytą, która ma kilka wersji? Przecież w tej pierwszej połowie lat 90-tych nikogo nie trzeba było przekonywać do def metalu. Było apogeum popularności gatunku.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#17

yog miesiąc temu

No, moim zdaniem jednak jest to trochę zbyt siermiężna odmiana death metalu, ażeby jakichś niedowiarków oglądających randomowo MTV przekonać do takiego grania również w okresie największej popularności gatunku i nie zrzucałbym przesadnie braku popularności na kombinacje z płytą, bo jest ona raczej dość znana, sam ją znam ze 20 (i parę) lat. Główny problem leży w tym, że brak tu totalnie jakiejś błyskotliwości, którą sporo ze starych klasyków death metalu posiadało.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#18

Hajasz miesiąc temu

No właśnie ten niby pierwszy album w nakładzie tych 50 szt. sporo namieszał w karierze zespołu. Bo niby wyszedł a nie wyszedł a potem już wyszedł oficjalnie pod innym tytułem, pozmieniany i ludki trochę zgłupiały. Prawda jednak taka, że Baphomet niczym szczególnym się nie wyróżniał jak na tamte czasy a wtedy już Peaceville mocno cisnęła w klimatyczny death doom rodem z Paradise Lost, MDB czy Anathema. Z resztą Peaceville nie miała zbytnio nosa do death metalu i oprócz Autopsy jak przejrzeć katalog tych wczesnych lat 90-tych to ten biedny Baphomet właśnie utonął gdzieś pomiędzy Autopsy, Darkthrone a mrocznym detem z logo PL, MDM
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Death Metal”