Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Nihilist

Vexatus 4 lata temu

Obrazek
Nihilist chyba nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Zespół powstał w 1987 roku i za sprawa materiałów demo szybko zdobył uznanie wśród maniaków podziemia i tape-traderów. Po jakimś czasie Johnny Hedlund zaczął wkurzać resztę zespołu, ale ci zamiast po prostu go wykopać postanowili rozwiązać Nihilist i zaraz potem założyli Entombed. :) Hedlund natomiast założył Unleashed i każdy był zadowolony. :)

Obrazek
W 2005 roku została wydana kompilacja zawierająca wszystkie trzy demosy, kilka innych popierdółek i dodatkowo pierwsze demo Entombed.

Obrazek
Skład:
David Blomqvist - Bass ex-Carnage, ex-Dismember, ex-The Dagger, ex-Entombed, ex-Necronaut (live)
Nicke Andersson - Drums (1987-1989) Death Breath, Entombed, Lucifer, Imperial State Electric, The Solution, ex-Necronaut (live), ex-Daemon, ex-Mezzrow, ex-Treblinka (live), ex-Brainwarp, ex-Cold Ethyl, ex-Kurt-Sunes med Helveteshundarna, ex-Supershit 666, ex-The Hellacopters, ex-The Hydromatics, ex-MC5 (live)
Alex Hellid - Guitars (1987-1989) Entombed
Ulf "Uffe" Cederlund - Guitars (1987-1988, 1989) Entombed, Murder Squad, ex-Haystack, ex-Morbid, Disfear, Swarm, ex-Atlantic Tide (live), ex-Infuriation, ex-Principles of Existence
Johnny Hedlund - Bass (1988-1989) Unleashed
L-G Petrov - Vocals (1988-1989) Entombed A.D., Firespawn, ex-Morbid, ex-Entombed, ex-Comecon, ex-Allegiance, ex-Black Satan (Swe), ex-Fireborn, ex-Infuriation
▼ Byli muzycy
Leif "Leffe" Cuzner - Bass (1987-1988), Guitars (1988) (R.I.P. 2006) ex-Lobotomy
Mattias "Buffla" - Vocals (1987-1988)
Dyskografia:
1988 - Premature Autopsy [demo]
1989 - Only Shreds Remain [demo]
1989 - Drowned [demo]
1990 - Hard Raw Fast [split]
2005 - Nihilist (1987-1989) [kompilacja]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Nihilist/14076

Tagi:
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 4 lata temu

Jedne z najlepszych demówek jakie postały w DM-u. Posiadam Reh na winylowej EP-ce oraz wszystkie dema w oryginale, choć teraz robią jedynie za eksponaty muzealne, gdyż słucham tych nagrań oprócz owej EP-ki wyłącznie z ww. kompilacyjnego CD.

BTW Temat powinien być połączony z Entombed, ale skoro tamten już jest wraz z Entombed AD. i nie uwzględnia wczesnej twórczości Szwedów, teraz nie bardzo jest je jak sensownie połączyć.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 4 lata temu

Ale po co chcesz to połączyć? To tak jakby połączyć razem tematy o Carnage i Dismember.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 4 lata temu

Carange (najlepszy DM ze szwedzkiej ziemi) oprócz samego składu nijak się ma do Dismember. W przypadku Nihilist/Entombed nie są to zależności wyłącznie związane z składem, a wiąże je przede wszystkim muzyka - te same utwory grane są pod różnymi szyldami.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 lata temu

NIE łączeniom! Nihilist ma swoje miejsce w historii, Entombed swoje :P Ale linki można dodać do tematów

Konkretnie zajebista jest ta kompilacja, a jakoś się tak uchowałem, że słyszałem z miesiąc temu pierwszy raz - bo jak by miały być te kawałki lepsze niż na debiucie Entombed? Bujdy jakieś.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 4 lata temu

Ja tam wole wersje utworów z dema But Life Goes On od ich odpowiedników z LHP :o

BTW może już nie te konkretnie, lecz tematy łączone jednak będą, mam też takie w dalszych planach.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 lata temu

Tutaj to jest w sumie inny gatunek ;)

środek Carnal Leftovers to chyba cover Discharge - The Nightmare Continues :P

Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 4 lata temu

Większość kapel grających na szwedzką nutę, to w sporej mierze taki covering Discharge'a przekutego na DM.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 lata temu

Niby tak, ale później aż tak bezpośrednio tego już nie słychać, dlatego dla mnie tym ciekawsze te nagrania - szczególnie, że i wpływy heavy słychać.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 4 lata temu

Pioniere pisze:
4 lata temu
Carange (najlepszy DM ze szwedzkiej ziemi) oprócz samego składu nijak się ma do Dismember. W przypadku Nihilist/Entombed nie są to zależności wyłącznie związane z składem, a wiąże je przede wszystkim muzyka - te same utwory grane są pod różnymi szyldami.
Że to najlepszy DM ze szwedzkiej ziemi to ja się zgadzam (no prawie najlepszy), ale co do reszty to już nie bardzo... Na "Dark Recollections" są 4 kawałki Dismember. :) Potem z kolei to kawałek Carnage znalazł się na EP Dismember.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 4 lata temu

Jak dla mnie to taka nierówność tą zależność wyraża Carnage > Nihilist > Entombed.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 4 lata temu

Please be kind and rewind, bo nie zrozumiałem za bardzo Twojej ostatniej wypowiedzi i trochę nie wiem o co teraz chodzi. :)
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 4 lata temu

To nie była odpowiedź na twój post i po części było skierowane @yoga

A w mym oryginalnym BIO (na kredowym papierze) dołączonym do listu, który niegdyś otrzymałem od Mattiego, Dismember (jeszcze z przed wydania płyty) wyraźnie odcina się od twórczości Carnage.

Wróć do „Death Metal”