Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

Spectral Voice

#1

yog 6 lata temu

Obrazek
Spectral Voice pochodzi Denver w Colorado i gra grobowy death/doom metal o złowieszczych i zatęchłych riffach. Muza w sam raz na wycieczkę po katakumbach albo zrujnowanych mauzoleach. Debiut wydaje Dark Descent, więc pewnie będzie dostępny w bardzo przyzwoitej cenie u Hellthrashera.

17 października 2017 roku wychodzi debiucik 3/4 Blood Incantation - Eroded Corridors of Unbeing

Obrazek

Zachęcam do wspierania, gdyż są to bardzo równe ziomki, co kochają stare dobre death metale (a przynajmniej rusek Morris Kolontyrsky i reinkarnacja Johna Lennona - Paul Riedl, bo z nimi miałem przyjemność obalić parę piw). Oby grali jak najdłużej.

Skład:
E. Wendler - Drums (2012-present), Vocals (2016-present) Abysmal Dimensions, Maliblis, Gravetorn, Roskopp, City Hunter (live), Mutated (live), ex-Nekrofilth
P. Riedl - Guitars (2012-present) Abysmal Dimensions, Blood Incantation, Elu of the Nine, Scolex (live), ex-Ancestortooth, ex-Merkstave, ex-Münn, ex-Total Darkness, ex-Leech, Hanging Moss, ex-Velnias, ex-Hell (live), ex-Martin Luther King Diamond, ex-Sars
M. Kolontyrsky - Guitars (2013-2014, 2015-present) Blood Incantation, Stillborn Fawn, Homebody, ex-Nekrofilth, ex-Wayfarer (live)
J. Barrett - Bass (2014-present) Blood Incantation, ex-Velnias
▼ Byli muzycy
C. Hogan - Vocals (2013-2014, 2015-?) Clad in Darkness, Grok, Velnias (live), Gruesome Relics, Nathan Gale, Og-Min, Ontogeny, ex-Ævangelist (live), ex-Venowl (live)


Dyskografia:
2014 - Spectral Voice [demo]
2014 - Rehearsal 2014 [demo]
2015 - Necrotic Doom [demo]
2015 - Tour Promo MMXV [demo]
2015 - Spectral Voice / Blood Incantation [split]
2016 - Tour Promo MMXVI [demo]
2016 - Spectral Voice / Phrenelith [split]
2017 - Eroded Corridors of Unbeing
2018 - Vastum / Spectral Voice [split]
2018 - Tour Promo MMXVIII [demo]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Sp ... 3540377591
BC: https://spectralvoice.bandcamp.com/music
BC: https://darkdescentrecords.bandcamp.com/music
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6240
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#2

Vexatus 6 lata temu

Znam tylko demo "Necrotic Doom", którym zespół przekonał mnie do siebie już pierwszym riffem. :) Jakaś płyta by się wreszcie przydała.
Raw Black Metal w rowie!!!
tomder
Master Of Puppets
Posty: 100
Rejestracja: 7 lata temu

#3

tomder 6 lata temu

Znam jedno z dem i ostatni split z jednym utworem. Bardzo dobry kawał death metalu, będe czekać na pełniak i niewykluczone, że kupię.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6240
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#4

Vexatus 6 lata temu

szczerze mówiąc to powinienem się palnąć w ten mój głupi łeb, bo niby zespół znam i lubię i coś tam słyszałem, ale jakoś nigdy specjalnie się ich muzyką nie zasłuchiwałem. No i to był błąd. :)

Koncert z kalifornijskiego Deathfest z zeszłego roku:

www.youtube.com/watch?v=6vLcQPWybLA
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 6 lata temu

Hahaha, jakie promo:

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#6

Epoxx 6 lata temu

Byle do koncertu.
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#7

yog 6 lata temu

Gdyby ktoś był zainteresowany winylem, to informuję, że od kilku dni limitowana niebieska wersja jest wyprzedana (2,5 miesiąca przed premierą). Wciąż dostępny jest czarny winyl, niebieskich mają wziąć ze sobą kilka na trasę po Europie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#8

Epoxx 6 lata temu

Utwór z nadchodzącego albumu.

www.youtube.com/watch?v=O9oNQHbp0pA
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#9

DiabelskiDom 6 lata temu

W kurwę dobry numer, zajebiście, że grają przed BI. I jeszcze Kult Mogił do tego.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#10

yog 6 lata temu

Dzień dobry, nowy utwór: Thresholds Beyond

Grubo
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#11

Nucleator 6 lata temu

No cóż, utwór ten potwierdza tylko, że płyta będzie obowiązkowym zakupem, gdy się ukaże. Dobra rzecz, świetne wyważono napierdol z intrygującymi melodiami.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#12

DiabelskiDom 6 lata temu

Ten poprzedni to był sztos milion, nowy kawałek ciut słabszy ale ciągle jedna z najwyższych półek. To jest właśnie plugawy, obskurny death-doom a nie przynudzające Loss, na którym zawiodłem się przeogromnie.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#13

yog 6 lata temu

Niby obskurny death doom, a jaki hiciorski do machania banią!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#14

yog 6 lata temu

Odsłuch całego albumu poniżej:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5282
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#15

Hajasz 6 lata temu

Świetna płyta, idealnie wyważona aby nie zanudzić albo spowodować niedosyt.

Kurwa aż chce się takich rzeczy słuchać non-stop. Płyta zamówiona i już leci do Opola.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1690
Rejestracja: 6 lata temu

#16

porwanie w satanistanie 6 lata temu

Hajasz pisze:
6 lata temu
Świetna płyta, idealnie wyważona aby nie zanudzić albo spowodować niedosyt.
Prawda. Znakomita odtrutka na fakt istnienia takich abominacyj jak Archspire :)
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 6 lata temu

#17

Endymion 6 lata temu

Ta płyta byłaby znakomita, gdyby nie to, że niektóre kompozycje są poprostu za długie i niekiedy ogarniało mnie znużenie. Tak to jest "tylko" bardzo dobra płyta - Blood Incantation bardziej mi jednak podpasował.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#18

yog 6 lata temu

Dark Descent podaje, że winyle Spectral Voice oraz Blood Incantation LP + EP mają być dostępne u Hellthrashera (pewnie nie poleżą długo).

Wg tego postu kapele mają też jakieś (przynajmniej SV) na trasie:
► Pokaż
@Endymion Jak dla mnie kompozycje ni za długie, ni za krótkie, a w sam raz :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#19

Nucleator 6 lata temu

Ja tam czekam na CDki - były w Hellthrasherze, to kurwa nie zamówiłem od razu w niedzielny poranek i się moment rozeszło...

A co do Spectral Voice to rację masz @yog, ale @Endymion w sumie też. Bo to niełatwa płyta i by docenić ją, potrzeba wielu przesłuchań. To nie jest muzyka do zarzucenia sobie na słuchawki podczas czytania newsów w internecie, to płyta wymagająca skupienia i uwagi. A warto się z nią pomęczyć, bo to znakomita płyta wspaniale balansująca pomiędzy death/doomowym ciężarem a melodyką, czego dobitnym przykładem jest fenomenalny A Thresholds Beyond. Każda kompozycja zionie klimatem i na obecną chwilę ciężko mi wybrać najlepszą. Ale chyba wybrałbym najdłuższy na albumie Visions of Psychic Dismemberment - wstęp tej kompozycji to coś niezwykłego. Co tu więcej mówić, świetny debiut!
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1495
Rejestracja: 7 lata temu

#20

pp3088 6 lata temu

Spectral Voice wyrasta na małego bohatera sceny death/doomowej. Kontynuują tradycję diSEMBOWELMENT, a może raczej Evoken i Inverloch. Dark Descent Records znowu nie zawiodło i dojebało bardzo mocnego kandydata w kategorii ciężko doomowej. Rok temu zaskoczył Krypts(polecam!), aktualnie króluje Spectral Voice. Najbardziej podoba mi się oszczędność wokali. Nie ma nieprzerwanego sonicznego ataku, a są momenty gdy zostajemy sam na sam z hipnotyzującymi riffami. Brak wokalnych wygibasów w takich sytuacjach idealnie pogłębia immersję w otchłań Widmowego Głosu.

Polecam rzeczone Krypts. Zapodam tutaj bo w temacie o Finach pewnie nikt by nawet nie zauważył. Long live Dark Descent Records!

Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 6 lata temu

#21

Endymion 6 lata temu

Ech, w takim razie sprobuje pomocowac się z tym albumem jeszcze, może faktycznie zmienię zdanie.
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#22

Epoxx 6 lata temu

Po kilku odsłuchach moje zdanie na temat ich pełniaka jest takie. Pierwsze 3 utwory zajebiste, monumentalne i nawet trwający ponad 13 minut Visions of Psychic Dismemberment nie nuży i gniecie odpowiednio. Najsłabszym utworem jest Terminal Exhalation i tutaj przy każdym odsłuchu ten numer mi się ciągnie i dłuży. Ostatni numer też dobry i idealnie zamyka ten album i wyrywa z lekkiej przymułki po poprzednim utworze. Mam nadzieję, że to jebnie konkretnie na żywo, jutro się okaże.
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#23

yog 6 lata temu

Poleciała dziś płyta ze 3-4 razy i mam to samo zdanie, co @Epoxx - przedostatni kawałek, czyli Terminal Exhalation przynudza i jest zdecydowanie najgorszy, ot takie tam gruzowisko. Reszta znacznie bardziej klimatyczna, zróżnicowana i intrygująca, w tym jednym kawałku zbyt wiele się nie dzieje, poza sypiącym się stropem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#24

DiabelskiDom 6 lata temu

Im więcej słucham tej płyty tym bardziej mi się podoba. Z każdym kolejnym odsłuchem wchodzę w nowe warstwy tej muzy, wywrotka gruzu przytłaczająca słuchacza, delikatne wtręty + okazjonalne krzyki na tle growli dopełniają obrazu obskurnej, trumiennej i brudnej death/doomowej płyty. Niech się schowają mierne Lantern czy nudne Loss - Widmowy Głos pokazał, że w powolnym, ciężkim walcu można być mega zapamiętywalnym i na swój sposób oryginalnym. Płyta do odsłuchu i odbioru jako całość, wtedy żaden kawałek nikomu nie będzie odstawał ;]
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#25

Wędrowycz 5 lata temu

Właśnie sprawdzam "Eroded Corridors of Unbeing" i wybornie mi się tego słucha. Jest ciężar, jest moc, gruz, zwolnienia i doomowe walce, jak również death metalowe napierdole, zróżnicowane wokale i urozmaicone w miarę wokale. Podoba mi się bardzo, szkoda że nie sprawdziłem tego wcześniej, ale cóż, u mnie wszystko ma swoją kolej. Zdecydowanie w gruzowiskach/doom death metalach jeden z najlepszych rzeczy jakie ostatnimi laty słyszałem. Okładka też nieźle dobrana. Widzę, że także zwróciliście uwagę na melodie tu i ówdzie przewijające się, w przeciwieństwie do wielu innych podobnych kapel tu mamy faktycznie sporo melodii, pasujących mocno do zdołowanej bądź co bądź muzyki.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#26

DiabelskiDom 5 lata temu

Świetny materiał i absolutna czołówka zeszłego roku. Mówisz "death/doom" a myślisz "Eroded Corridors of Unbeing". A niby to wszystko już było i niby można lepiej....
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#27

Wędrowycz 5 lata temu

Zawsze można lepiej, ale na chwilę obecną dla mnie jest bdb, w takich klimatach górna półka zdecydowanie.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#28

yog 5 lata temu

A ja szczerze mówiąc to od czasu, jak ich widziałem na żywo, prawie nie słuchałem tej płytki :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#29

Wędrowycz 5 lata temu

U mnie dopiero pierwszy odsłuch był, ale już zaskoczyło mocno ;) A jak na żywo wypadli?
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#30

yog 5 lata temu

Znakomicie, ale ja to jednak ich w wersji Blood Incantation ZDECYDOWANIE wolę (właśnie na spacerku słuchałem epki + płytki ;) ).
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#31

Belzebóbr 5 lata temu

Z czego słuchałeś na tym spacerku.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#32

yog 5 lata temu

Z empechujek na telefonie, toć nie z winyla :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#33

Belzebóbr 5 lata temu

Boże, jaki profanator. Dlatego właśnie chorujesz na uszy.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#34

yog 5 lata temu

Po to przecież Dark Descent do swoich winyli dołącza kody do bandcampa, żeby można było z empechujek na telefonie posłuchać w ostateczności :P Bardzo pochwalam takie rozwiązanie, oby każdy tak robił.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#35

Belzebóbr 5 lata temu

Toć w takim razie masz tam na bandcampie dostęp do bezstratnego flac. Po co tyle mikro gruzu wyjebać z nagrania przez ucięcie do mp3, toż to niejedna szanująca się kapela z krypty podpisała by się pod tym brzmieniem, które zostaje z takiej ucinki :D

Ale to zacnie z ich strony faktycznie, w takim wypadku to się wreszcie opłaca takiego placka kupić :> Chociaż nie jednak nie, aż 10,5$ dopłaty, przy 5 jeszcze może być :D
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#36

yog 5 lata temu

Plejer mi nie czyta flaców, nie chce mi się tego zmieniać - i tak używam rzadko słuchawek, bo to dla lamusów :P

Winyl zawsze się bardziej opłaca od cd! :P :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#37

Belzebóbr 5 lata temu

Plastyk i winyl jest dla lamusów dymanych przez wytwórnie! :>
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#38

Epoxx 5 lata temu

Nowy numer od Spectral Voice. Tour Promo MMXVIII

if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#39

yog 5 lata temu

Ostra piwnica.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#40

EdusPospolitus 5 lata temu

Zajebiste ich to granie, bardziej podeszło mi niż Blood Incantation.
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#41

DiabelskiDom 5 lata temu

No bo to jest lepsze niż Blood Incantation, co tu kryć :)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#42

yog 5 lata temu

Od razu widać, kto jest osłuchany mało, a kto więcej - jak na dłoni! :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#43

DiabelskiDom 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Od razu widać, kto jest osłuchany mało
Nie bądź dla siebie taki surowy ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#44

yog 5 lata temu

Słucham sobie z kasety tego promosa z tegorocznej trasy, znanego pod kryptonimem Tour Promo MMXVIII, który to zawiera kawałek, mający się w wersji studyjnej na nadchodzącym splicie z Anhedonist znaleźć i muszę przyznać, że a) brzmi znacznie lepiej, niż wersja jutubowa b) jest to zajebisty walec na poziomie ich co lepszych kawałków.

Plus dla nich, że po zmianie strony leci to samo ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#45

yog 4 lata temu

Jeśli ktoś jeszcze posiada działający magnetowid, to hipstery wypuściły jakiś czas temu VHS z koncertem na ośmiolecie Dark Descent (release show debiutanckiego albumu Endless Corridors of Unbeing).

ObrazekObrazek
Do nabycia ($20 + wysyłka): https://lavendersect.com/product/spectr ... -live-vhs/
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#46

yog 4 lata temu

Właśnie wyszedł split Spectral Voice z denatem Anhedonist. Kawałek Abject Darkness nagrano w tym samym czasie, co jedyny album Netherwards i początkowo miał się ukazać na splicie z Knelt Rote, zaś utwór Spectral Voice zwie się Ineffable Winds - ten nagrano po Eroded Corridors of Unbeing, zimą 2019 roku. 7" wyszło dzięki wspólnym nakładom Dark Descent i Parasitic Records w kolorkach czarnym i niebieskim, coby pasowało do szaty graficznej.



PS. Zapomniałem, że ten kawałek Spectral Voice był już na kasetce do nabycia na trasie, którą posiadam, bo tam go nie raczono w żaden sposób zatytułować.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#47

EdusPospolitus 4 lata temu

Zajebiocha kawałek, życzyłbym sobie kolejnego longa, żeby się tak prezentował ;)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#48

yog 3 lata temu

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3976
Rejestracja: 7 lata temu

#49

Pioniere 10 mies. temu

Dwa dni temu nakładem Dark Descent Records ukazał się ich split z Undergang :

Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#50

yog 4 mies. temu

Drugi album Spectral Voice o swojsko brzmiącym tytule Sparagmos ukaże się już 9 lutego 2024 roku, nakładem - oczywiście - Dark Descent. Drugi numer z krążka - Red Feasts Condensed into One - do posłuchania poniżej:



Tracklist:
1. Be Cadaver
2. Red Feasts Condensed into One
3. Sinew Censer
4. Death's Knell Rings in Eternity
► Pokaż
Spectral Voice's Sparagmos unfolds as a momentous second full-length offering under the banner of Dark Descent Records, marking the culmination of a period devoted to katabatic immersion into the material. The title itself, alluding to the Dionysian rite of being torn limb from limb, sets the stage for a profound exploration of life, death, and the untamed essence within.

"The content of the album oscillates between lamentation and exaltation. An immersive, morbid atmosphere of funereality longs for the liberation of death and mourns the agony of life. Coupled with moments of frenetic madness, grandeur, terror and ecstasy, the point we are trying to get to is the moment in which - through sacrifice - atavistic wildness is unleashed, and the ultimate exaltation of life through death is realized," reflects drummer/vocalist E. Wendler.

Influences drawn from the esoteric realms of death, black, doom metal, dark ambient, and arcane literature converge to shape Spectral Voice's most realized manifestation. Featuring the sonic prowess of M. Kolontyrsky (guitar), P. Riedl (guitar), and J. Barrett (bass) – also of Blood Incantation fame - alongside the drummer/vocalist E. Wendler, Spectral Voice weave a sonic tapestry with a level of excellence that surpasses even their own formidable standards.

Sparagmos unquestionably stands as a definitive death metal highlight of 2024.

Recorded, Mixed, Mastered by Arthur Rizk at Redwood Studio
Artwork by Manifester
Photography - Brendan MacLeod
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Death Metal”