Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1688
Rejestracja: 6 lata temu

Re: Amon Amarth

#101

porwanie w satanistanie 4 lata temu

@Nuclator Ale to nie jest przecież moja matematyka, tylko Twoja, skoro podstawiłeś wartości wedle własnego uznania ;)

Zaznaczę przy tym jeszcze raz: przy całej swej festynowości AA nie nagrało NIGDY takiego gówna, jakie zdarzało się wypuścić Niemcom.

Tagi:
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2970
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#102

Vortex 4 lata temu

Zsamot pisze:
4 lata temu
Heavy? Może rytmika, bo sekcja nie jest heavy, może bardziej przejrzysta. Tą płytą nie zdobędziesz fana Iron Maiden..
Zdecydowanie chodziło mi tu bardziej o ciężar gatunkowy, bo ta płyta tego ciężaru ma tyle co średniej jakości kapela heavy metalowa. Oczywiście, że AA nie ma nic wspólnego z klasycznym heavy metalem. Myślę, że spokojnie niejednego fana Ironów ten album by zachwycił ;)
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality
Posty: 289
Rejestracja: 7 lata temu

#103

KorgullExterminator 4 lata temu

Nie jest tak zle jak piszecie. Ani nie przesadzili z cukrem, ani nie mecza. Material bardzo dobry, Amon Amarth w pelnym rynsztunku.
eleison
Posty: 11
Rejestracja: 4 lata temu

#104

eleison 4 lata temu

Szukałem pod wiking, a znalazłem tutaj. Moim zdaniem świetny album, od trzech ostatnich płyt ekstraklasa metalu w ogóle, znacząco się rozwinęli w kompozycjach i umiejętnościach instrumentalnych.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2948
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#105

Szajtan 2 lata temu

Z okazji 20 lecia.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3750
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#106

Zsamot 2 lata temu

Jest ok, to na razie singiel, ale zobaczymy, co dalej. Może przerwa dobrze im zrobi, nieco nabiorą charakteru poszczególne kompozycje. Nieco było już z tym słabiej ostatnio.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2948
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#107

Szajtan 2 lata temu

Nowy utwór Put Your Back into the Oar.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2948
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#108

Szajtan rok temu

Amon Amarth wypuścili wczoraj nowego singla i wideo z nadchodzącego krążka The Great Heathen Army (premiera 5 sierpnia via Metal Blade Records). Wybór padł na utwór tytułowy.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4430
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#109

deathwhore rok temu

yog pisze:
5 lata temu
porwanie w satanistanie pisze:
5 lata temu
yog pisze:
6 lata temu
edit: no dobra, Manowar death metalu
Tylko że jakoś tak od dekady płyty lepsze nagrywa :twisted:
Obie kapele daleko poza moim zasięgiem zainteresowań i nie jestem w stanie ocenić, kto lepiej sobie radzi :)
Ale śmieszny post! :)
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17497
Rejestracja: 7 lata temu

#110

yog rok temu

Przedostatni album Manowar słyszałem raz, ostatniego nigdy, ale epka The Sons of Odin sztos. W 2006 wyszła.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4430
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#111

deathwhore rok temu

A, w sensie, że aktualny Manowar. To zwracam honor i ślę pozdrowienia.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1688
Rejestracja: 6 lata temu

#112

porwanie w satanistanie rok temu

Szajtan pisze:
rok temu
Amon Amarth wypuścili wczoraj nowego singla i wideo z nadchodzącego krążka The Great Heathen Army (premiera 5 sierpnia via Metal Blade Records). Wybór padł na utwór tytułowy.
Hyhy, ale co się wstrzelili w trend, to marketingowca ktoś powinien poklepać po ramieniu, a i owszem.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5276
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#113

Hajasz rok temu

Gdyby zrobić takie zestawienie zespołów, które zaliczyły największy upadek muzyczny i wizerunkowy to oni byliby w pierwszej piątce. Wiadomo, że deal z Sony Music, Warner Music obfituje w konkretną flotę stąd i taki kierunek, który zaproponowali znawcy rynku z majors. Obecnie to muzyka typowo dla młodzieży nawet takiej co słuchają Podsiadły i Sanah. Niby metal ale uszy nie bolą. Na koncercie można postukać się kufelkami z rogów, paradować w majtach z króliczego futerka i porozmawiać, który odcinek serialu Wikingowie jest the best. Nawet dziwię się organizatorom, że na takim Mystic, SDL czy innych spędach ich nie ma bo bilety by szły lepiej niż tanie piwo z biedry. I pomyśleć tylko, że oni nagrali takie konkretne płyty jak Fate Of Norns czy absolutny top w ich dyskografii With Oden On Our Side. A teraz taka bieda i jeszcze te koszmarne okładki.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1495
Rejestracja: 7 lata temu

#114

pp3088 rok temu

Hajasz pisze:
rok temu
Gdyby zrobić takie zestawienie zespołów, które zaliczyły największy upadek muzyczny i wizerunkowy to oni byliby w pierwszej piątce.
Uniżenie błagam o taki ranking, z chęcia poczytam!
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5276
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#115

Hajasz rok temu

pp3088 pisze:
rok temu
Uniżenie błagam o taki ranking, z chęcia poczytam!
Nie znam słowa uniżenie. Proś Allaha a może ci da.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
encyklopedia metalu
Posty: 66
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

#116

encyklopedia metalu rok temu

Też mi problem...Iron Maiden, In Flames, Arch Enemy, Sepultura, Def Leppard...pełno tego jest
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3750
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#117

Zsamot rok temu

Hajasz pisze:
rok temu
Gdyby zrobić takie zestawienie zespołów, które zaliczyły największy upadek muzyczny i wizerunkowy to oni byliby w pierwszej piątce. Wiadomo, że deal z Sony Music, Warner Music obfituje w konkretną flotę stąd i taki kierunek, który zaproponowali znawcy rynku z majors. Obecnie to muzyka typowo dla młodzieży nawet takiej co słuchają Podsiadły i Sanah. Niby metal ale uszy nie bolą. Na koncercie można postukać się kufelkami z rogów, paradować w majtach z króliczego futerka i porozmawiać, który odcinek serialu Wikingowie jest the best. Nawet dziwię się organizatorom, że na takim Mystic, SDL czy innych spędach ich nie ma bo bilety by szły lepiej niż tanie piwo z biedry. I pomyśleć tylko, że oni nagrali takie konkretne płyty jak Fate Of Norns czy absolutny top w ich dyskografii With Oden On Our Side. A teraz taka bieda i jeszcze te koszmarne okładki.
Ja chętnie poznam tę młodzież, co słucha Podsiadłego i Amon amarth. Ja rozumiem, że z racji charakteru, permanentnego braku serotoniny w organizmie tworzą się idiotyzmy, ale oczyma duszy chętnie bym zobaczył tych młodych/ starych fanów AA, którzy popylają na popowe koncerty. I na odwrót oczywiście.

AA grają swoje, myślę, że mając w dupie narzekania takiej natury. Na żywo to bardzo fajna kapela. Czy grają teraz lepiej/ gorzej? Kwestia subiektywnego odbioru. Trochę tych płyt wydali, to i przesyt się zrobił. Jak z każdą dosyć hermetyczną szufladą.
Okładki wcześniejsze, poza debiutem, też nie były artyzmem. Zatem nie przesadzajmy.

A jeżeli ta kapela jest, a jest!@- swoistymi wrotami do metalowego światka- to tylko się cieszyć. Nawet, jeśli- o zgrozo- dany fan zostanie w tej szufladzie muzycznej i będzie łaził na Ironów, czy kolejne trasy AA. ;-) Też bym wolał się przebić w ramach toastu rogiem z piwem, niż robić groźne miny, jakbym miał dwójkę na zakręcie.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2681
Rejestracja: 7 lata temu

#118

dj zakrystian rok temu

1 Therion
2 In Flames...
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17497
Rejestracja: 7 lata temu

#119

yog rok temu

Zsamot pisze:
rok temu
Ja chętnie poznam tę młodzież, co słucha Podsiadłego i Amon amarth.
Skoro nie brakuje ludzi słuchających raw bm-u i Brodki jednocześnie, to z całą pewnością wśród dajmy na to słuchaczy Antyradia i Eski Rock nie zabraknie i takich, co słuchają Podsiadły i Amon Amarth.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4430
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#120

deathwhore rok temu

Myślę, że u mnie przewija się znacznie większy rozstrzał stylistyczny.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3750
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#121

Zsamot rok temu

yog pisze:
rok temu
Zsamot pisze:
rok temu
Ja chętnie poznam tę młodzież, co słucha Podsiadłego i Amon amarth.
Skoro nie brakuje ludzi słuchających raw bm-u i Brodki jednocześnie, to z całą pewnością wśród dajmy na to słuchaczy Antyradia i Eski Rock nie zabraknie i takich, co słuchają Podsiadły i Amon Amarth.
Tu mowa o swoistej regule, a nie o tym, że normalnym jest słuchanie tego, na co się ma ochotę. ;-) I jeszcze robienie z tego wady, jakby swoista "czystość", "sterylność" to był klucz do dobrego fana.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1495
Rejestracja: 7 lata temu

#122

pp3088 rok temu

Hajasz pisze:
rok temu
pp3088 pisze:
rok temu
Uniżenie błagam o taki ranking, z chęcia poczytam!
Nie znam słowa uniżenie. Proś Allaha a może ci da.
Nie chodzi mi o ranking od jakiegoś pedofila tylko od znawcy gatunku! Do roboty albo rozdam kujawiaki tak że mi cholewka oberka nawet zatańczy.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5276
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#123

Hajasz rok temu

Ale czego oczekujesz ode mnie bo szczerze nie bardzo wiem. Nazw zespołów, na których nowe płyty kładę lachę a stare lubiłem czy co?
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1495
Rejestracja: 7 lata temu

#124

pp3088 rok temu

Hajasz pisze:
rok temu
Ale czego oczekujesz ode mnie bo szczerze nie bardzo wiem. Nazw zespołów, na których nowe płyty kładę lachę a stare lubiłem czy co?
Topka zespołów które zaliczyły największy upadek muzyczny i wizerunkowy, o fajnie by się poczytało takie krótkie streszczenie, chociaż raczej oczywiste co tam by się znalazło.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1688
Rejestracja: 6 lata temu

#125

porwanie w satanistanie rok temu

Hajasz pisze:
rok temu
Gdyby zrobić takie zestawienie zespołów, które zaliczyły największy upadek muzyczny i wizerunkowy to oni byliby w pierwszej piątce.
Nie sądzę. Tak z czubka głowy: Manowar, Running Wild, Kreator, Deicide, Atrocity.

Co do samego AA nie za bardzo kumam tu pretensje. Skalkulowano to wszystko marketingowo w opór i ogólnie słabe to jest, ale przecież grają z grubsza to samo, co na początku, zawsze była to przecież ta przystępna, melodyjna odsłona death metalu. Kawałki z "Once Sent from the Golden Hall" spokojnie wpasowałyby się w tegoroczny album, wystarczyłoby delikatnie przearanżować.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2681
Rejestracja: 7 lata temu

#126

dj zakrystian rok temu

Grają to samo, tylko plastikowo i bez polotu.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5276
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#127

Hajasz rok temu

porwanie w satanistanie pisze:
rok temu
Hajasz pisze:
rok temu
Gdyby zrobić takie zestawienie zespołów, które zaliczyły największy upadek muzyczny i wizerunkowy to oni byliby w pierwszej piątce.
Nie sądzę. Tak z czubka głowy: Manowar, Running Wild, Kreator, Deicide, Atrocity.

Co do samego AA nie za bardzo kumam tu pretensje. Skalkulowano to wszystko marketingowo.
Źle sądzisz. Dokładnie to co napisałeś można podpiąć pod nazwy wyżej wymienione a po prawdzie mówiąc pod 99% zespołów, które wydają płyty za pieniądze wytwórni.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1688
Rejestracja: 6 lata temu

#128

porwanie w satanistanie rok temu

Nie można. W przeciwieństwie do AA te wszystkie zespoły zmieniły styl - oprócz RW, które po prostu zaczęło nagrywać byle co na odpierdol.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5276
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#129

Hajasz rok temu

porwanie w satanistanie pisze:
rok temu
W przeciwieństwie do AA te wszystkie zespoły zmieniły styl
Nie zmienia to faktu bo wszystko zostało marketingowo skalkulowane.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1688
Rejestracja: 6 lata temu

#130

porwanie w satanistanie rok temu

No nie wiem, czy np. przejście od heavy metalu do nagrywania audiobooków można nazwać efektem marketingowej kalkulacji, ja obstawiałbym raczej zwyczajną twórczą impotencję. Serio sądzisz, że ktoś mógł pomyśleć: "myślę, że więcej ludzi kupi płytę Manowar albo pójdzie na koncert, gdy nagrają słuchowisko zamiast muzyki, której stali się symbolem"?
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5276
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#131

Hajasz rok temu

porwanie w satanistanie pisze:
rok temu
Serio sądzisz, że ktoś mógł pomyśleć: "myślę, że więcej ludzi kupi płytę Manowar albo pójdzie na koncert, gdy nagrają słuchowisko zamiast muzyki, której stali się symbolem"?
W tym momencie zeszliśmy z jakiegoś śmiesznego Amon Amarth, który dzięki romansowi z Sony i koniunkturze na filmy i seriale o wikingach na maszynkę do robienia pieniędzy w postaci Manowar. Na szybko tylko najważniejsze różnice:
1) II liga vs ekstraklasa
2) znana wytwórnia vs wlasna wytwórnia
3) biedny merch vs jeden z największych sklepów dla fanów
4) kalkulowanie marketingowe vs maszyna do robienia pieniędzy, gdzie nawet afery i wydawanie gównianych rzeczy nie powoduje utraty fanów
Można tak bez końca a i tak zawsze wygra Manowar.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6231
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#132

Vexatus rok temu

Słabo znam ten zespół i chyba żadnej płyty w całości nie słyszałem. Z tych nowszych rzeczy to chyba tylko kawałki z klipów kojarzę. Takie sobie granie. Całkiem spoko ale bez rewelacji. Nie rozumiem skąd nagle tyle emocji w tym temacie.👽
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6231
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#133

Vexatus rok temu

Przesłuchałem sobie dzisiaj pierwszego pełniaka. Takie tam melodyjne pitolenie, ale nawet da się posłuchać...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2970
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#134

Vortex rok temu

Okładkę ostatniego wydawnictwa spokojnie można umieścić w najgorszych, nie tylko w ich dyskografii, ale wszystkich okładek ever. Muzyczna vokingowska dyskoteka. Tylko Bliffa z Saxon mi szkoda, że wziął udział w tym czymś.
"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Death Metal”