Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Effigy - szwajcarske Suffocation

#1

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Effigy istnieje długo, nawet bardzo długo bo od 1993 a ja nigdy nic od nich nie słyszałem dopiero debiutancki album, który ukazał się w 2015 roku.

Żadnych innych wydawnictw nie znalazłem, chłopaki w mailach też milczą w tej sprawie więc jest jak jest dzięki ich uprzejmości niskiej cenie sprawiłem sobie ową płytę. 7 kawałków, 37 min zajebistego death metalu z dosyć brutalnym voxem w stylu jedynki Suffocation. Muzycznie też sporo podobieństw ale na szczęście znacznie mniej wkładania palców między struny i grania technicznych pierdół. Jest OS death metal, jest growl, jest moshing.

Czego więcej trzeba ?

Skład:
Alain Wilfrat - Bass (1993-present)
Frank Späti - Guitars (1993-present)
Luciano D'Elia - Vocals (1993-present)
Matthias Locher - Drums (2009-present)

Dyskografia:
2015 - The Unreachable

Obrazek


MA: https://www.metal-archives.com/bands/Effigy/3540405948
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#2

pp3088 6 lata temu

Będzie sprawdzane bo jedynkę Suffo bardzo lubię :D
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#3

Pioniere 6 lata temu

Jakoś nie zwróciłem uwagi na to bluźniercze narzekanie na debiut Soffocation! Także pytanie @Hajasz gdzie ty tam te przesadne ilości technicznych popisów słyszysz? O większych ilościach technikalii można by mówić w stosunku do choćby ostatniej płyty, czy kilku późniejszych, ale nie w wypadku debiutu, toć to wręcz biblia brutalnej muzy, stanowiąca podstawowy podręcznik takiego grania dla kilku kolejnych pokoleń brutalnych naśladowców.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 6 lata temu

Słuchałem kiedyś tego Effigy i drugi raz raczej nie planuję :P Ot, band jakich wiele.

A jedynka Suffo jest trochę przesadnie pokomplikowana jak dla mnie (ale ja się nie znam :p).
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#5

Hajasz 6 lata temu

Pioniere pisze:
6 lata temu
Jakoś nie zwróciłem uwagi na to bluźniercze narzekanie na debiut Soffocation! Także pytanie @Hajasz gdzie ty tam te przesadne ilości technicznych popisów słyszysz? O większych ilościach technikalii można by mówić w stosunku do choćby ostatniej płyty, czy kilku późniejszych, ale nie w wypadku debiutu, toć to wręcz biblia brutalnej muzy, stanowiąca podstawowy podręcznik takiego grania dla kilku kolejnych pokoleń brutalnych naśladowców.
Nic na to nie poradzę, że Ty wszystko widzisz, słyszysz inaczej niż ja.

Skoro nie słyszysz albo nie chcesz słyszeć na Effigy technicznego grania ja nie mam ochoty mówić, że jest inaczej.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#6

Pioniere 6 lata temu

Coś niezbyt dokładnie przeczytałeś com napisał — radzę wnikliwe przeczytać jeszcze raz i potem ewentualnie się wypowiedzieć, a nie pisać jakieś bzdury. Wytłuściłem, co trzeba, byś nie przeoczył ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#7

yog 5 lata temu

Może znowu tylko mi się to wydaje, ale zauważyłem, że jest też amerykańskei Effigy, które się legitymuje podejrzanie podobnym logosem:

ObrazekObrazek

szwajcarskie / amerykańskie
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Death Metal”