Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Grotesque

#1

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

No kurwa to jest cios. Szwedzkie Grotesque to jedna z najstarszych kapel parająca się death metalem. Unikalne brzmienie, brutalność, której do dzisiaj nikomu się nie udało powtórzyć. Bluźnierczy death metal z mocnym akcentem satanistycznych elementów zwłaszcza w warstwie tekstowej i sami muzycy tworzący ten zespół zapewniły Grotesque pomimo krótkiego żywota pewny kult i miejsce w panteonie oryginalnych zespołów.

Zespół powstał w 1988 roku a dwa lata później był już historią. W składzie znalazł się min. Lindberg, Wåhlin, Svensson, o których jeszcze usłyszymy. Dyskografia Grotesque to raptem trzy demosy i EP-ka ale materiał ten wystarczył by ukazać Grotesque jako cholernie oryginalny twór.

Podobno o mały włos a znaleźliby się w Century Media, która rozważała podpisanie kontraktu lecz do tego nie doszło i w 1990 roku zespół zakończył działalność. Chłopaki porozchodzili się do innych zespołów min. At The Gates, Liar In Wait a pan Wåhlin pomimo, że dysponował tylko niebieskimi kredkami zaczął projektować okładki dla innych zespołów.

W 1996 roku ukazuje się jeszcze mega kompilacja In The Embrace Of Evil, na której znalazły się zremiksowane kawałki z jedynej EP'ki, zremasterowane numery z demo o tym samym tytule oraz dwa kawałki nagrane specjalnie na to wydawnictwo.

Skład:
Necrolord - Guitars (1988-1990, 1996, 2007) Diabolique, ex-Decollation, ex-Liers in Wait, The Great Deceiver
Goatspell - Vocals (1988-1990, 1996, 2007) At the Gates, Sign of Cain, The Lurking Fear, ex-Infestation, Ben-Hur, Disfear, The Great Deceiver, ex-Lock Up, ex-Nightrage, ex-The Crown, ex-Necronaut (live), ex-Liers in Wait, ex-Sacrilege (live), ex-Conquest, ex-Hide, ex-Skitsystem, ex-Snotrocket, ex-World Without End
Virgintaker - Bass (1989-1990, 2007) ex-Autotrash, ex-Conquest
Offensor - Drums (1989-1990, 1996, 2007) Intoxicate, ex-Hymn to the Ancient, ex-Aggro, ex-Sisyphus, ex-DoomDogs, ex-Runemagick
Insulter - Guitars (2007) Diabolique, ex-Decollation, ex-Liers in Wait, The Great Deceiver
▼ Byli muzycy
Nuctemeron - Bass (1988-1989)
Shamaatae - Drums (1988-1989) ex-Absorption, ex-Arckanum, ex-Sorhin, ex-Disenterment, ex-The Hearsemen
The Haunting - Guitars (1990) ex-Oral, ex-Oxiplegatz, ex-At the Gates, ex-Diabolique, ex-Liers in Wait


Dyskografia:
1988 - Ripped from the Cross [demo]
1989 - The Black Gate Is Closed [demo]
1989 - Rehearsal demo [demo]
1990 - Incantation [EP]
1996 - In the Embrace of Evil [kompilacja]
2001 - Gardens of Grief / In the Embrace of Evil [split]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Grotesque/5303
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

Epoxx 6 lata temu

Kult jak cholera. Ostatnio sobie ową kompilacje sprawiłem na cd, szkoda, że zespół zakończył działalność tak szybko.
if you can find it on the internet, it's not underground.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4452
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#3

deathwhore 6 lata temu

Nie mam, słyszałem tylko tyle co z netu, a od "stu lat" to taka kapela, co sobie obiecuję, że jak gdzieś zobaczę, to wezmę. No i jak ktoś wie gdzie to do dostania w Polsce, to niech da znać. Bo znowu nie zależy mi aż tak bardzo, żeby np. ściągać z drugiego końca świata.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 6 lata temu

deathwhore pisze:
6 lata temu
Nie mam, słyszałem tylko tyle co z netu, a od "stu lat" to taka kapela, co sobie obiecuję, że jak gdzieś zobaczę, to wezmę. No i jak ktoś wie gdzie to do dostania w Polsce, to niech da znać. Bo znowu nie zależy mi aż tak bardzo, żeby np. ściągać z drugiego końca świata.
In the Embrace of Evil - Agonia:

46pln digi cd: https://www.agoniarecords.com/index.php ... le&id=3748

64pln gatefold vinyl: https://www.agoniarecords.com/index.php ... e&id=1656v
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
STALOWY SYLWEK
Master Of Reality
Posty: 260
Rejestracja: 6 lata temu

#5

STALOWY SYLWEK 6 lata temu

deathwhore pisze:
6 lata temu
Nie mam, słyszałem tylko tyle co z netu, a od "stu lat" to taka kapela, co sobie obiecuję, że jak gdzieś zobaczę, to wezmę. No i jak ktoś wie gdzie to do dostania w Polsce, to niech da znać. Bo znowu nie zależy mi aż tak bardzo, żeby np. ściągać z drugiego końca świata.
Mam do sprzedania taśmę z MORBID NOIZZ, ewentualnie jakaś wymiana. Uwielbiam! Wszystkie wesołe zespoły jak ENTOMBED, DISMEMBER itp nie istnieją przy tym.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4452
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#6

deathwhore 6 lata temu

Dziś w końcu przyszło, po dziewiczym odsłuchu za dużo nie napiszę, ale to jedna z lepszych rzeczy ze Szwecji które słyszałem. A mimo swojej deklarowanej niechęci do tej sceny jednak kilka materiałów mi przez łapy się przewinęło. Jeszcze nadrobię gdzieś Megaslaughter i Gorement i będę szczęśliwy :D
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 658
Rejestracja: 7 lata temu

#7

Nebiros rok temu

"In the Embrace of Evil" to bardzo mocarna rzecz. Mało powstało bandów szwedzkich o podobnej stylistyce, co by dorównywały Grotesque pod względem dzikości i plugastwa w muzie. Szkoda, że tak szybko zakończyli żywot, ale w sumie, żeby tylko oni...
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć

Wróć do „Death Metal”