Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Question

#1

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Jak widzę z kolegą @Arson słuchaliśmy dzisiaj tej samej płyty i tu od razu nasuwa się pytanie "the question is what is the question?" z repertuaru pewnego blondyna.

Question (swoją drogą głupszej nazwy nie mogli wybrać ale logo mają piękne) pochodzą z Meksyku i uprawiają zajebisty death metal z mocnym technicznym akcentem. Technicznie pracują gary i chylę czoła przed pałkerem bo człek potrafi ogarnąć płytę takim przejściami i motywami, że łapki same klaszczą.

Gitara też pięknie słucha sekcji rytmicznej i z pod paluszków Roy'a wydobywają się te piękne riffy i sola, których nie powstydziliby się liderzy Pestilence, Death. Osobna sprawa to wokal, mocny i brutalny w stylu wczesnego Immolation. Brzmienie ? No i tu produkcja jest średniego sortu tzn. jest przejrzyście ale kiedy zaczyna się szybsze granie gdzieś to wszystko się "gubi" i w efekcie słabo słychać talerze i centralę. No ale kurwa to tylko taki mały niuansik bo to przecież debiut leci. Na płycie większość numerów to lekko ponad 5-6 min jadą więc tym bardziej instrumentalnie jest się czym chwalić.

Pewnie gdyby to wyszło przed dajmy na to takim Dawn Of Possession to świat przeżyłby szok. Niestety nie wyszło ale nawet w 2014 roku posłuchać takiej płyty było bezcenne. W tym roku Question wydało jakieś mini ale jeszcze nie słuchałem więc nie mam pojęcia, w którą stronę zmierzają.

Skład:
Héctor - Bass (2010-present) Denial, The Suffering
Roy - Guitars (lead) (2010-present)
Iván - Drums (2011-present) ex-Victime
Marco - Vocals (2012-present) Avatar, ex-Barbarie
Juan Oropeza - Guitars (2018-present)
▼ Byli muzycy
Jesús Álvarez - Guitars Victime, ex-Steel Raven
José Zúñiga - Vocals
César Tarello - Bass (2018) Piraña, Zombiefication (live), ex-Antiqua
Dyskografia:
2012 - Demo 2012 [demo]
2014 - Doomed Passages
2017 - Gnosis Primordial [EP]
2018 - Question [EP]




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Qu ... 3540376258
BC: https://qroquestion.bandcamp.com/music
BC: http://www.chaos-records.bandcamp.com/music
BC: https://caligarirecords.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 6 lata temu

Mini ma dobry bas i oczywiście gary, wokal się @Arsonowi podobał bardzo chyba, ja się raczej muszę zwykle do czegoś takiego chwilę przyzwyczaić, a słyszałem tylko raz. Gitary jadą te swoje meksykańskie riffy. Produkcja nie wiem czy z kolei w drugą stronę nie skręciła, czyli mogłaby być nieco bardziej organiczna.

Nazwa to całkowita pomyłka, może by do jakiegoś Industrialu etc. się nadawała, ale nie do takiego grania!

https://chaos-records.bandcamp.com/albu ... primordial
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#3

Pioniere 6 lata temu

Hajasz pisze:
6 lata temu
W tym roku Question wydało jakieś mini ale jeszcze nie słuchałem więc nie mam pojęcia, w którą stronę zmierzają.
Zmierzają w stronę taką, jaka podali w tytule debiutu, czyli doom-owch pasaży po DM-u (tym współczesnym i OS), coś w mańkę miksu Funebrarum i Autopsy, tylko gęściej grane, i z zachowaniem jednocześnie specyficznej melodyki, obskurności oraz finezji — trochę tak pod obecną modę, lekko gruzowato i z klimatem.

Co do kwestii wspomnianych przez Hajasza elementów technicznych, z Technicznym Metalem, nie wiele to ma wspólnego. Ogólnie ww. elementów jest nie wiele więcej niż na takim Leprosy Death'u — ot tu i tam w toczących się smolistych riffach, pojawia się wpleciona melodyjna solówka, czy w doomowych pasażach nieco progresywnego klimatu — bynajmniej masturbacji gryfu tu nie uświadczymy.
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality
Posty: 248
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#4

Arson 6 lata temu

Ale mnie uprzedziliście, niech was chuj, panowie @Hajasz i @yog! :D

Fakt, wokal mnie mocno podchodzi, zwłaszcza na pełnym albumie, ale dla mnie i tak prawdziwym rozkurwiatorem są tutaj zapadające w pamięć i kołyszące riffy i ten bas, który gdzieś tam zawsze się wtrąci w najodpowiedniejszym momencie, co najbardziej rzuca się w uszy w rozwleczonym (ale w żadnym stopniu nudnym!) "...The Bitter Gleam of Inexistence", a także w przyjemnej zagrywce na początku "Nefarious Conlusion". Ta płyta nie ma słabych momentów i nawet te instrumentalne akcenty w postaci ścieżek czwartej i ostatniej działają zdecydowanie na plus. Klimat przeokrutnie genialny. Warto wspomnieć również dobrą pracę pałkera i świetną produkcję, nie czuć tego nowoczesnego syfiastego brzmienia, które nieraz mierzi mnie strasznie. Aha, no i okładka w chuj klimatyczna i ładna. Nazwa, jak nazwa, idzie przeżyć, ważne, że logo genialne.

Co do EP-ki, brzmienie bardziej chropowate i wokal chyba nieco bardziej schowany, aczkolwiek całość również jawi się jako wysokiej jakości staroszkolny death metal - aż przyjemnie jebnąć sobie po uszach.

A kapelę poznałem dzięki @Pioniere'owi, który założył im wątek na starym forum i gorąco ich rekomendował.
"From dream to dream we have always been,
Like an ever flowing stream."
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 6 lata temu

Zajebiste riffowanie odchodzi na Doomed Passages, jeśli by ktoś o tym nie wiedział. Odświeżyłem, leci drugi raz, to i zachęcam innych!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 6 lata temu

@Pioniere wrzucał wczoraj na shouta przy okazji gadki o Caligari Records zapowiedź nowej płytki Meksykanów z Question. Dokładniej EP-ki o tytule takim samym, jak nazwa kapeli. Wydawnictwo ma w zamiarze zwiastować nadchodzący drugi album tychże deathmetalowców.

Premierę przewidziano na 15 marca 2018 roku.

Jak na razie, posłuchać można kawałka otwierającego ten materiał:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2972
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#7

Vortex 6 lata temu

O tak ta nazwa rzuciła mi się w oko przy przeglądaniu forum i trzeba przyznać, że "Doomed Passages" robi robotę. Ta zeszłoroczna Epka naprawdę warta sprawdzenia, czy jednak nie psuć sobie smaku na jak się wydaje nadchodzący krążek?
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#8

yog 6 lata temu

EP-ka Gnosis Primordial jak najbardziej spoko, chociaż inaczej grają niż na albumie, bardziej czyste wszystko - mi mniej odpowiada, ale wciąż fajne granie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2972
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#9

Vortex 6 lata temu

Mam podobnie, jest to niezły materiał, ale brakuje tego co zawarli 4 lata temu na pełniaku.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality
Posty: 248
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#10

Arson 6 lata temu

Cholernie dobrze słucha się Question w każdej formie, aczkolwiek tego specyficznego i cudownego klimatu z "Doomed Passages" chyba już nie powtórzą, chociaż tutejsza wersja mojego ulubionego "Nefarious Conlusion" również brzmi świetnie. Mam wrażenie, że dużo brudniej niż na pełniaku, zaś "Universal Path of Disgrace" jest tu chyba nieco bardziej chaotyczne. Niemniej, każdy ich materiał witam z ogromnym entuzjazmem.
"From dream to dream we have always been,
Like an ever flowing stream."
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#11

Ryszard 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
@Pioniere wrzucał wczoraj na shouta przy okazji gadki o Caligari Records
Off. Zawsze mnie to jebalo ze kilka gadek,z roznych szemranych powodow, przeprowadzanych jest ze sporym opoznieniem. Przy tej konkretnej okazji caligari polecalem dawno dawno temu z zerowym zainteresowaniem. @@Pioniere, daj mi swoje dane zebym mogl jako ty postowac nowe rzeczy ;) - A dzisiaj zaproponuj chlopakom zeby sprawdzili se rowniez kiedys wspominane Tape Worship oraz sekcje MC w Analog Worship ;)

Swoja droga, nawet jezeli nie lubicie Rysia moglibyscie czasem kliknac na linki ktore wsadzam :) a raczej wsadzalem bo malo juz slucham-szukam extremy. KONIEC NARZEKAN PRZY KAWIE.

Samo Question calkiem spoko. Omawialismy na starym forum. Podobala sie mi EPka Gnosis Primordial ale zostalem wysmiany hahaha. Jedynka fajna tez dobrze pokrecona bardziej tradycyjna.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#12

yog 6 lata temu

Ryszard pisze:
6 lata temu
Samo Question calkiem spoko. Omawialismy na starym forum. Podobala sie mi EPka Gnosis Primordial ale zostalem wysmiany hahaha.
Tylko ta EP-ka wyszła w 2017 roku, więc coś kręcisz!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#13

Ryszard 6 lata temu

Nie pamietam. Pamietam okladke. Oze to na tym. Jebe me to.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#14

yog 6 lata temu

Pokłócę się, co mi tam!
Ryszard pisze:
6 lata temu
yog pisze:
6 lata temu
@Pioniere wrzucał wczoraj na shouta przy okazji gadki o Caligari Records
Off. Zawsze mnie to jebalo ze kilka gadek,z roznych szemranych powodow, przeprowadzanych jest ze sporym opoznieniem.
Może najzwyczajniej w świecie czasu nie ma, żeby na bieżąco sprawdzać?
Ryszard pisze:
6 lata temu
Przy tej konkretnej okazji caligari polecalem dawno dawno temu z zerowym zainteresowaniem. @@Pioniere, daj mi swoje dane zebym mogl jako ty postowac nowe rzeczy ;)
Sam sobie strzelasz w kolano postując w tematach typu Nowości wydalnicze, gdzie podejmować jakąkolwiek dyskusję mija się z większym celem i tak. Spodziewasz się, że z Twoich polecanek-bandcampowych-przeklejanek, które może raz słyszałeś (tego z postów się często nie dowiesz) będziemy katować wszystko jak leci, bo wkleiłeś? :P Dużo tego wszystkiego. @Pioniere mi napisał pokrótce: "Słuchasz The Chasm, Shub-Niggurath, a małolatów z Question słyszałeś?". Bardziej to, rozumiesz, spersonalizowana polecanka.

Co do samego Caligari to pewnie znam wytwórnię od Ciebie, Pioniera czy Hajasza, ew. innego Arsona, a że jestem miłośnikiem filmu od lat, to mnie nazwa wpadła w pamięć od pierwszego zetknięcia w - nie wiem - 2015, może i wcześniej. Ale w sumie nie wiem, czy o tym pisałeś, tak się przypierdalam dla sportu.
Ryszard pisze:
6 lata temu
Swoja droga, nawet jezeli nie lubicie Rysia moglibyscie czasem kliknac na linki ktore wsadzam :) a raczej wsadzalem bo malo juz slucham-szukam extremy. KONIEC NARZEKAN PRZY KAWIE.
Chyba, że grają jak Portal!
Ryszard pisze:
6 lata temu
Samo Question calkiem spoko. Omawialismy na starym forum. Podobala sie mi EPka Gnosis Primordial ale zostalem wysmiany hahaha.
Może zostałeś wyśmiany, że dopiero Question słyszysz, czy coś? Tutaj raczej czytałem wszystkie posty z początków i nic takiego nie pamiętam (mogę się mylić oczywiście i jakiś frajer faktycznie wyzywał szanownego Rysia).
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#15

Ryszard 6 lata temu

Sorry Jogi, nie podejmę rękawiczki a posta napisałem tak żeby coś napisać. Chociaż przyznam się szczerze, ze pewnie mnie zazdrość o te Caligari chwyciła :) :) :)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#16

yog 6 lata temu

Można już posłuchać całości zakręconego oldschoolu ze świeżutkiej EP-ki Question wydanej przez Caligari Records:



W stosunku do poprzedniej EP-ki zmiana mocno na plus, dużo bardziej naturalnie (ponadnaturalnie?) wszystko brzmi. Nie będę mówił, jakim zespołem mi to zalatuje, może sami zgadnicie słysząc gitary :)

Wyszło jedynie na kasecie w 200 szt.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#17

yog 4 lata temu

Drugi album meksykańskiego Question nazywał się będzie Reflections of the Void.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#18

yog 3 lata temu

I dwa kawałki z tegoż albumu, Beyond Illusions of Existence oraz First Fragmentation:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2972
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#19

Vortex 3 lata temu

Moim zdaniem konkret album. Bardzo fajnie bujają się w tej swojej stylistyce, techdeathmetalu. Spora dawka w tym też luzu, który ten techniczny styl wprowadza nawet na sporą ścieżkę progresywnego deathu. Ciekawa pozycja, bardzo dobrze mi się tego albumu słucha.
"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Death Metal”