Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny
Posty: 2991
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Kaamos, Szwecja

Ryszard 5 lata temu

Obrazek
W znanym nam wszechświecie istnieją zespoły które grając "bezpiecznie" ew. nie wnosząc do metalu nic nowego, siłą penetracji oraz poziomem tworzonych dźwięków potrafią przykuć uwagę i zainteresować na długie lata. Nie inaczej jest z Kaamos, szwedzkim przedstawicielem niekoniecznie szwedzkiej siekanki deathmetalowej. Co prawda na początku istnienia kolektywu w ich demówkowym okresie słychać delikatne naleciałości brudnej Szwecji, ale myślę ze spora w tym zasługa niedopracowanej produkcji, brzmienia itp... (Poza tym pojawia się, obecna także na oficjalnych nagraniach, niemal d-beatowa, punkowa rytmika - dol)

Zespół powstał do życia z trupa kapeli A Mind Confused (wczesny melo-death z Cezarowym wokalem, prymitywny ale zawierający naprawdę dobre pomysły i riffy) w okolicach roku 1998r. Pierwotny skład tworzyło czterech muzyków wspomnianej formacji tj. Johan Thörngren, Thomas Åberg, Konstantin Papavassilou, Nicklas Eriksson.

W ciągu dwóch pierwszych lat działalności zespołu chłopacy dopieszczają i konkretyzują pomysł na muzykę, a dwóch pierwszych wymienionych muzyków zastępują nowi.

Powstają trzy matexy: Promo '99, Kaamos 7″ oraz Curse of Aeons Demo a zespol zyskuje spora popularność w podziemiu oraz zainteresowanie wytworni nadziemnych. Szwedzi decydują się skorzystać z włazu do kanału zaproponowanego przez Candlelight Rec i podpisują z nimi kontrakt płytowy.

Jako ze ich muzyka na zawsze pozostanie raczej niezmienna warto ją jakoś zobrazować. A wiec zbliżony do Scotta Reigela czy późnego Davida Vincenta vokal, muzycznie przede wszystkim wczesna, brutalna Ameryka (np. Diabolic, Bruitality) + zadziorna napierdalanka pod Vader czy Krabathor, ew. wczesny Sinister na speedzie.

Co jeszcze? Egzekucja to bieg z górki na pazurki przez perkusyjne kałuże, pośród szatkujących zawzięcie ciosanych riffów. Zdarzają się średnie tempa, rzadziej wolniejsze w postaci klimatycznych sleyerowych. KIlka udanych inter i pre-ludiów. Słowem, nic nadzwyczajnego czy odkrywczego. Jednak to pomysły, kompozycje i ich realizacja powodują wzwód i nienawiść od pierwszego usłyszenia, automatycznie oddziaływając na nóżkę czy główkę słuchacza. Wartościowa muzyka.

Wracając do krótkiego żywota skandynawskich baniaków...

Uzbrojony w kontrakt i z pomocą znanego niektórym Messiaha Marcolina, zespół zabrał się za nagrywanie jedynki którą ukończył w dziesięć dni. Pierwszy duży album zostaje wydany jak s/t w 2002r.

Kolejne dwa lata organizm sporo koncertował, dzięki czemu maniacy deatha mogą cieszyć się zarejestrowanym w 2003r i wydanym jako split z Repugnant, koncertem w Stockholmie.

W 2005r Kaamos wydaje dwójkę pt. Lucifer Rising. Kilka miesięcy później chłopaki rejestrują kawałki na ulubione przeze mnie wydawnictwo Kaamos, miniaka Scales of the Leviathan i schodzą ze sceny niepokonani. Na pocieszenie Nuclear War Now baaardzo szybko postanawia wypuścić piec kawałków z pożegnalnej sesji i w niespełna rok po śmierci zespołu (RIP 2006) ukazuje się ostatnie do daty wydawnictwo szwedów.

Skład:
Konstantin Papavassilou - Guitars (1998-2006) Head of the Demon, ex-A Mind Confused, ex-Gods of Grief, ex-Saturnalia Temple, ex-Dead Congregation (live)
Nicklas Eriksson - Guitars (1998-2006) The Curse, ex-A Mind Confused, ex-Serpent Obscene
Karl Envall - Vocals, Bass (1999-2006) Resuscitation, The Curse, Revokation, ex-Asmodeus, ex-Crucifyre, ex-Repugnant
Chris Piss - Drums (2000-2006) Lik, Witchery, ex-Construcdead, ex-Face Down, ex-The Resistance, ex-Blackshine, ex-Carnal Forge, ex-The Curse, ex-Grave (live), ex-Nightrage (live), ex-Repugnant, ex-Serpent Obscene, ex-Mass Murder Agenda
▼ Byli muzycy
Johan Thörngren - Bass, Vocals (1998-1999) ex-A Mind Confused, ex-Serpent Obscene
Thomas Åberg - Drums (1998-2000) Head of the Demon, ex-A Mind Confused, ex-Gods of Grief
Dyskografia:
1999 - Promo 1999 [demo]
1999 - Kaamos [single]
2001 - Curse of Aeons [demo]
2002 - Kaamos
2003 - Live in Stockholm 21.03.2003 [split]
2005 - Lucifer Rising
2007 - Scales of Leviathan [EP]MA: https://www.metal-archives.com/bands/Kaamos/3409
BC: https://candlelightrecordsuk.bandcamp.com/music
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 16407
Rejestracja: 6 lata temu

yog 5 lata temu

Polecam, szacowny nakurw muzyczny. Właśnie się delektuję debiutem. Demos Curse of Aeons był spoko, ale trochę wątłe brzmienie jeszcze mieli, tutaj jest jak należy. Te chaotyczne gitary i solówki o prędkościach światła łechtają mi ucho. Tylko mogło by być tych elementów więcej.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 16407
Rejestracja: 6 lata temu

yog 3 lata temu

Wywiad z gitarzystą Kaamos, Konstantinem Papavassilou w Bardo Methodology:

http://www.bardomethodology.com/article ... interview/
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2186
Rejestracja: 3 lata temu

Szajtan 11 mies. temu

KAAMOS na debiucie był zawodowy, zero zbędnych dźwięków, cały czas do przodu i bez moralnych hamulców - po prostu Metal Śmierci.

Na szczęście towarzystwo nie zrezygnowało z muzykowania i grają teraz w m.in. Head of the Demon, czy Lik.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Death Metal”