Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Vexatus

#1

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Vexatus obozuje w mieście ojca dyktatora czyli w Toruniu. Istnieją od 2007 roku i do tej pory wydali dwa duże albumy. Debiutancki album Tortura to nic szczególnego, ot typowa kopia grania naszego Vader. Podobne brzmienie, podobny wokal i nawet ta sama wojenna tematyka w tekstach. Dla fanów twórczości Petera pozycja godna uwagi. Jednak najciekawsze dopiero miało nadejść wraz z wydanym w 2013 roku drugim albumem Atom Pompeii, na którym panowie w kwestii brzmienia odważnie spojrzeli na północ Europy a zwłaszcza na Szwecję. Szwedzkie brzmienie na Atom Pompeii nie uznaję za coś złego, coś czym trzeba gardzić albo bezsensownie skrytykować. Album jako całość wypadł nad wyraz ciekawie i z chęcią do niego wracam. Wiadomo, że dobrze nagrane brzmienie Entombed i Dismember to już połowa sukcesu, wokalista wyzbył się też maniery śpiewania pod Petera i na drugim albumie godnie stanął w szranki z krzykaczami znanych szwedzkich ekip. Szczerze polecam Vexatus bo potrafią grać i wstydu nie przynoszą a Atom Pompeii to jeden z najlepszych polskich albumów ze staro szkolnym szwedzkim death metalem. No i jeszcze ta świetna okładka zdobiąca pierwsze wydanie płyty przedstawiająca słynną karuzelę z miasteczka Prypeć ewakuowanego po wybuchu elektrowni atomowej w Czarnobylu.

Skład:
Svart - Drums (2007-present) ex-Kalot Enbolot
Tomasz - Guitars (2007-present) Eteritus, Moriturus, Retra, ex-Kalot Enbolot
Waldemar - Guitars (2007-present)
Mike - Vocals (2007-present) ex-Kalot Enbolot
▼ Byli muzycy
Piotr - Bass (2007-2010)
Dyskografia:
2010 - Tortura
2013 - Atom Pompeii

ObrazekObrazek
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Vexatus/3540315998
Ostatnio zmieniony 09 lip 2017, 20:22 przez Hajasz, łącznie zmieniany 2 razy.
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#2

Vexatus 6 lata temu

Bardzo lubię obie płyty - oba materiały są dobre, choć różnią się od siebie. Zespół nie jest jakoś szczególnie znany, a szkoda, bo grają muzę na dość wysokim poziomie. :)

Pierwszy kawałek z debiutu:



Jak teraz słucham, to faktycznie wokale zalatują manierą Petera - tyle razy słuchałem tej płyty i jakoś nigdy nie zwróciłem na to uwagi. :)

Kawałek otwierający drugą płytę:



Od wydania drugiej płyty minęło trochę czasu. Może czas na kolejną?
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#3

Vexatus 5 lata temu

Dzisiaj odświeżyłem sobie obie płyty i tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że to całkiem niezła muzyka i mam nadzieję, że coś jeszcze wydadzą pod tym szyldem... Z drugiej strony po popularności tego tematu na forum można wywnioskować, że właściwie nie mają dla kogo nagrywać i wydawać kolejnej płyty.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#4

Hajasz 5 lata temu

No tak Trufle i Grzyby to nie są więc wszyscy mają wyjebane. Szkoda bo to świetny zespół i dwie klasyczne death metalowe płyty.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 5 lata temu

Mają na okładce kołowrotek z Prypeci, znaczy się jakiś nuklearny war metal pewno :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#6

deathwhore 5 lata temu

Mam drugą płytę, nie dość, że nuda, to jeszcze brzmi nędznie. Zajmują odpowiednie sobie miejsce, chociaż może i tak zbyt wysokie.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#7

Hajasz 5 lata temu

To po co trzymasz coś co jest nudne i chujowe?
GRINDCORE FOR LIFE
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#8

deathwhore 5 lata temu

Nie wyrzucam płyt, a nikt nie chce tego odkupić. Poza tym i takie rzeczy czasem wrzucę w odtwarzacz - może po kilku latach zmienię zdanie i nagle mi się spodoba. Z kilkoma tytułami tak miałem, a potem był płacz, żeby odkupić.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#9

Ryszard 5 lata temu

E, ten wokal to przecie krzyczy pod Wojownika a nie czołga. A drze się jakby zagłuszyć chciał instrumenty.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!

Wróć do „Death Metal”