Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Ripper (Chile)

#1

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Pozostańmy jeszcze na chwilę w Chile, bo tam od 2007 roku gra istna perełka thrash metalu.

Zanim chłopaki nagrali swój debiut, wypuścili w świat trzy demosy i kilka mniejszych wydawnictw. W 2014 wyszedł debiutancki album, perła thrash metalu Raising the Corpse, który prezentuje zespół jako zdolnych uczniów, którzy postanowili pokazać jak należy grać w XXI wieku dźwięki takich asów jak Kreator, Sepultura, Pestilence czy Slayer.

Ową płytę polecił mi @Pioniere, ale jakoś zbyłem go, bo wielkim fanem thrashu nie jestem, więc dopiero po kilku tygodniach w wiadomościach od niego, postanowiłem sprawdzić czym tak się jara. Płyta petarda, że aż zamówiłem prosto od zespołu, za wysyłkę zapłaciłem fortunę, ale mam jebany first press, który rozszedł się w oka mgnieniu.

Kiedy w 2016 roku ukazała się druga płyta Experiment of Existence to kupiłem w ciemno i ponownie doznałem szoku dźwiękowego, jak chłopaki się rozwinęli. Tym razem na tapecie sporo Kreator, Death i Morbid Saint. Generalnie ekstraklasowy thrash, który wybija zęby. Absolutny mus.

W tym miejscu podziękowania dla @Pioniere, który mi polecił ten zespół, a ja go opierdoliłem, że thrashu nie słucham. 8-)

Skład:
Nicolás Villanueva - Drums Parkcrest, Insanity (live), ex-Venus Torment (live), ex-Putrexer
Patricio Spalinger - Guitars, Vocals (2007-present) Subliminal Noise, Venus Torment, Insanity (live), The Missings (live), ex-Hellbutcher (live)
Jose Piutrin - Bass (2019-present) Sangre Guerrera
Diego Armijo - Guitars (2019-present) Old Souls, Parkcrest
▼ Byli muzycy
Mauro Esparza - Guitars ex-Putrexer
Pablo Cortés - Bass (2007-2019) Ancient Crypts, Suppression
Miguel Sanchez - Drums (2007-2010) ex-Addiction
Cristian León - Guitars (2007-2010, 2014) Armoured Knight, Hellish, Hemisferio, Insight, Lunacy, Mayhemic, Thirsty Demon, The Missings (live), ex-Harakkkiri, ex-Venus Torment (live)
Daniel Poblete - Guitars (2014-2019) Insight, Suppression, ex-Sensorial, ex-Hemisferio, ex-Samot
Kucho - Guitars (2014-2015) Exposure
▼ Muzycy koncertowi
Carlos Marquez - Bass ex-Melifera
Miguel Sanchez - Drums ex-Addiction
Kucho - Guitars Exposure
Dyskografia:
2008 - Ripper [demo]
2009 - Destroy the World [demo]
2010 - The Exit [demo]
2011 - From Prison Hell [kompilacja]
2013 - South American Thrash Death Assault [split]
2013 - Fatal Memories [EP]
2014 - Raising the Corpse
2016 - Strike of Metal - Moreover Imagination [split video]
2016 - Experiment of Existence
2017 - The Exit / Destroy the World [kompilacja]
2019 - Sensory Stagnation [EP]
2020 - Paranormal Waves [EP]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ripper/3540259368
BC: https://ripperdeathrashchile.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 6 lata temu

Zajebisty album, o którym wszyscy myślą, że to debiut w zeszłym roku wydali. Agresywny staroszkolny thrash w nowych ciuchach z wieloma zajebistymi riffami dla dosłownie każdego fana tego gatunku. Najwyższa półka thrasherów aktualnie i kolejny (obok Dangerous pewnie najlepszy) wypust w tym gatunku z Chile, aktualnej stolicy thrashu.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#3

Nucleator 6 lata temu

Experiment of Existence rozpieprza po prostu na kawałki, no ale wbrew pozorom Ameryka Południowa ma silną thrashową scenę. Sporo tu wpływów death metalu, niektóre zagrywki gitarowe miło nawiązują choćby do Altars of Madness wiadomo kogo. Aha, mi thrashowy debiut się minimalnie bardziej podoba, ponieważ na moje ucho brzmienie bardziej kosi niż dobry przecież sound Experiment....
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#4

Ryszard 6 lata temu

Z kim to wymieniłem poglądy nt tego longa na poprzednim forum?

Stara of Madness na spółkę ze starusieńką Sepulturą. Doszliśmy do takiego wniosku...

Jeden z ciekawszych tworów thrash/death który dobrze brzmi i jest "Full of Polot" hehe.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#5

Pioniere 6 lata temu

Jutro nakładem Iron Pegasus Records ukaże się na CD kompilacja zawierająca dwie zajebiste demówki Chilijczyków The Exit oraz Destroy the World + dodatkowo niepublikowane numery z próby z 2008 roku.

https://www.iron-pegasus.com/shop/new-a ... -world-cd/

Obrazek

tracklist:
1. Rain of Bombs
2. Vomiting Blood
3. Dark Light
4. Terror Streets
5. People Kill the People
6. From the Past Comes the Storms (Sepultura cover)
---------------------------------------
7. Agony
8. Await Your Death
9. The Last Day
---------------------------------------
10. Demoniac Souls
11. Vomiting Blood
12. Rain of Bombs
13. Terror Streets
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 4 lata temu

Druga EP-eczka Ripper zapowiadana jest przez Unspeakable Axe Records na jesień 2019 roku. Poniżej jeden z kawałków z Sensory Stagnation, nazwany na cześć jednego z największych hitów złotej ery FPS:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3115
Rejestracja: 5 lata temu

#7

kurz 4 lata temu

Dobre to jest. Świeże. A myślałem, że thrash, ten piękny kurwa metal, umiera wraz z ostatnimi wysrywami kapel typu suicidal angels czy Black fast.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#8

Pioniere 4 lata temu

Wyżej wspomniana przez @yoga EP-ka w całości:

HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#9

HUMAN 4 lata temu

Bardzo dobry materiał. Pięknie tnące gitary, wokal czytelny lecz zadziorny, perkusja żywa, szybkie tempo taki thrash jak najbardziej wart polecenia. Pierwszy utwór na początku taki średni, potem już bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#10

Vexatus 4 lata temu

Nie znałem do tej pory tego zespołu, a to całkiem niezłe granie jest. Musze się zapoznać bliżej z pełniakami. :)
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#11

Pioniere 4 lata temu

Ze świeżej EP-ki Paranormal Waves, która wyszła 30 marca, wydana w formie digital jako niezależnie wydawnictwo:



track-list:
1. Paranormal Waves 04:48
2. Uncontrolled Abjection 03:22
3. I Origin 04:05
4. The Médium 04:00
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#12

Vexatus 4 lata temu

Średnio im się ta EPka udała. Niby wszystko jest OK, ale po jej przesłuchaniu nic z niej w głowie nie pozostało - jednym uchem wpadła i drugim wypadła.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#13

yog 3 lata temu

A mi się po 30 sekundach zdaje, że wręcz przeciwnie, jest znacznie lepiej niż na ostatniej bardzo przeciętnej epce Sensory Stagnation, na której to faktycznie nastąpiła w zespole jakaś stagnacja. Tutaj - na Paranormal Waves - z kolei mamy jakąś taką kombinację starego Pestilence i takiegoż samego Vulcano i jest gites. Arcydzieło to nie jest oczywiście na miarę wspomnianych hordów, ale jest w miarę gitowo.

Poniżej bandcamp, gdyby ktoś miał wstręt do filmików na jutubie z żółtymi napisami:



W ramach ciekawostki, okładka przedstawia, cytuję:
Spirit Medium Eva Carriere shown channeling spirit energy, taken in 1912 by famed Parapsychologist Albert Von Schrenck-Notzing.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Thrash Metal”