Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Vampire

#1

Nucleator 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Vampire to nie oszukujmy się, mało oryginalna nazwa, ale o muzyce proponowanej przez tych pięciu Szwedów warto wspomnieć.

Założona w 2011 roku kapela debiutuje demówką wydaną rok później, natomiast pierwszy longplay zatytułowany tak jak nazwa kapeli wychodzi pod egidą Century Media w 2014 roku. Zawierał on niecałe 37 minut death/thrashu z blackowymi naleciałościami wyższej próby. Nie ma tutaj technicznych zawijasów, jest za to mocarna jazda do przodu bez oglądania się na nikogo. Całość brzmi trochę jak skrzyżowane szwedzkiego death metalu jak Entombed czy Carnage z Sepulturą i Destroyer 666 czy wczesnym Bathory. Zresztą, kogo to obchodzi, jak z płyty lecą takie kawałki jak Orexis czy The Bestial Abyss, przy których nie da się nie tańczyć. W dodatku panowie nagrali do jednego z utworów bardzo ciekawy teledysk inspirowany horrorami jak np. The Bad Seed.

Rok później wydaje EPkę Cimmerian Shade, na której nie ma już tylu deathowych naleciałości. Jest za to porcja mocarnego black/thrashu, która udowadnia, że w tej stylistyce Szwedzi z Gothenburga czują się jak moher na zlocie Radia Maryja w Częstochowie.

Na następcę znakomitego debiutu trzeba było chwilę poczekać, ale w tym roku nadszedł i okazał się lepszym nagraniem od poprzednika. With Primeval Force się nie pierdoli i atakuje od pierwszych sekund otwierającego Knights of the Burning Crypt. Nie ma tu miejsce na wytchnienie, na albumie aż roi się od ostrych riffów, ognistych partii solowych i plugawych plwocin wypluwanych w stronę mikrofonu. Nie ma tu ani chwili nudy czy znużenia, więc warto brać i samemu zacząć słuchać.

Skład:
Command - Bass (2011-present) ex-Grindnecks, Henrik Palm (live), ex-Pen Expers
Hand of Doom - Drums (2011-2013), Vocals (2011-present) ex-Scyther, ex-The Legion, ex-Pen Expers
Black String - Guitars (2011-present) ex-Lukemborg, ex-Eidomantum, ex-Portrait
Abysmal Condor - Drums (2014-present) ex-Inverted Cross, ex-Mister Green, ex-The Prometheus Syndrome, ex-Framtyr, ex-Schizophrenia, ex-Obliterated
Sepulchral Condor - Guitars (2014-present) Portrait, ex-Inverted Cross, ex-Mister Green, ex-The Shattering, ex-Dissectum, ex-Leprosy, ex-Schizophrenia, ex-New Keepers of the Water Towers
▼ Byli muzycy
Ratwing - Drums (2013-2014)
▼ Muzycy koncertowi
Aggressor - Drums (2012-2013) ex-Delve, ex-Evildoer, ex-Verminous
Nuclear War - Guitars (2012-2014) Sonic Ritual, ex-In Solitude, ex-Walking Worm Colony, ex-V.Ö.M.B., Henrik Palm, Pig Eyes, ex-Chainwreck, ex-Ghost
Centaur - Guitars (2013-2014)
Dyskografia:
2012 - Vampire [demo]
2014 - Vampire
2014 - Miasmal / Vampire [split]
2015 - Cimmerian Shade [EP]
2016 - Skull Prayer [single]
2017 - With Primeval Force
2019 - Wiru Akka (Raw Mix) [single]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Vampire/3540351959
BC: https://vampiretheband.bandcamp.com/music
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 4 lata temu

Takie to niezłe jest, ale strasznie plastikowe i niezbyt szczere sprawia wrażenie, taki właśnie death/thrash/blackowy Portrait, z którym dzielą część członków. Dla mnie raczej średniawka, choć dobrze to zagrane i riffy bywają niezgorsze, to mnie do takiego czegoś nie ciągnie zupełnie.

W każdym razie, ukazał się parę dni temu sumptem Century Media singielek Wiru Akka (Raw Mix).

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#3

Pioniere 3 lata temu

Nowy wałek Melek-Taus z nadchodzącego longplaya pt. Rex, który ukaże się 19 czerwca nakładem Century Media Records

Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#4

CzłowiekMłot 3 lata temu

Zwolennikom piwniczno - kasetowych brzmień powinno przypasić. Przesłuchałem te dwa nowe utwory i powiem, ze nie jest to złe. Niestety gęsiej skórki nie odnotowałem, ale może dlatego, że mam lekko wyjebane na diabelskie tresze. Klikłem, bo Szwecja, a ten zlewaczały kraj wypuścił pare dobrych kapel nowofalowych. Dla fanów podgatunku - spoko.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 3 lata temu

Ładne zdjątka:



Ja to w Vampire piwnic ani kaset nie słyszę, raczej polerowaną Szwecję typu pierwsze Tribulation ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Thrash Metal”