Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

A.R.G.

#1

Hajasz 4 lata temu

Obrazek

Obrazek

Zwani także fińską kreaturą thrasherzy z A.R.G. rozpoczęli w 1987 roku. Po serii kilku demo wydają w 1989 roku zajebisty debiutancki Entrance, który jest istną miksturą mocnego thrashu i death metalu zwłaszcza kiedy pojawia się drugi wokal. Sporo słychać tu oprócz wspomnianego Kreator wściekłego thrash metalu z Ameryki Płd. Po dwóch latach ekipa poprawia drugim albumem, na którym znalazło się miejsce na więcej technicznego grania, czystsze brzmienie lecz nie zapomniano o konkretnej wściekłej jeździe. One World Without the End to album zdecydowanie dojrzalszy od debiutu lecz zabrakło na nim tego wkurwienia i jadu z debiutu a przede wszystkim brudnego brzmienia. Pomimo tych różnic to świetna płyta, na której znajdziemy mocny bezwzględny thrash wspomagany charkoczącym wokalem, wiercącymi solówkami i kanonadą na bębnach. Niestety rodzima wytwórnia Megamania, która wydawała A.R.G. nie potrafiła należycie wypromować zespołu poza Finlandią i ten po wydaniu kolejnej serii demówek w 1994 roku zakończył działalność.

Reaktywowali się w 2011 roku i nawet w 2015 wydali trzeci album. Nie słyszałem ale internet podobno chwali. Pewnie kiedyś sprawdzę choć nie spodziewam się takich ciosów jak poprzednie albumy.

Skład:
Jari Kelloniemi - Bass (1987), Guitars (1987-1994, 2011-present) Corpset, ex-Lycantrophy, ex-Pestilence
Vesa "Wesleyer" Säkkinen - Guitars (1987-1994, 2011-present), Vocals (1993-1994) Anger Cell, ex-Lycantrophy, ex-Pain Confessor, ex-Pestilence, ex-Ravage
Tepa Karjalainen - Vocals, Bass (1987-1993, 2011-present) Gorem, ex-Mortal Decay
Timo Hanhijoki - Drums (2011-present) Corpset, Evil-Lÿn, Frostborn, Ruaste, ex-Crystalic, ex-Status Minor
▼ Byli muzycy
Pasi Takkula - Drums (1987-1991) (R.I.P. 2004) ex-Golem, ex-Lycantrophy, ex-Human-X, ex-Pestilence
Aku Raaska - Vocals (1987) ex-Ancient Dawn, ex-National Napalm Syndicate
Tapani Kokko - Drums (1991-1994) ex-Mental Agony
Jarkko Poussu - Bass (1993-1994) ex-Ancient Dawn
Dyskografia:
1987 - Broken Marshall [demo]
1988 - Heathenism in Penitentiary [demo]
1988 - Aggressive Confessor [single]
1988 - Pesticide [demo]
1989 - Entrance
1989 - Rip Your Flesh [demo]
1989 - Prevailing Sickness [single]
1990 - Back to Life [EP]
1991 - One World Without the End
1991 - December '91 [demo]
1993 - Purged to Blaze Again [demo]
1994 - Electro-Orgasm [demo]
2013 - Poronormal Activity [demo]
2015 - Redemption from Refaim
2017 - Hellcome Misery / Chaotic Nausea [split]




MA: https://www.metal-archives.com/bands/A.R.G./2737
BC: https://ancientrottengraveguards.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17450
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 4 lata temu

Zacny hord to był z Ancient Rotten Graveguards, wieki nie słyszałem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#3

Hajasz 4 lata temu

A ja myślałem, że powiesz Aku Raaska Group.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17450
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 4 lata temu

Na Heathenism in Penitentiary akurat tak się tytułowali, a słyszałem jeszcze jedynie dwójeczkę :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4602
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#5

TITELITURY 4 lata temu

Pierwszy od prawej, to mój kolega Nomad z czasów, kiedy piliśmy na rurach. Wkurwiony, że już nie ma za co skurwić piwka.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17450
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 4 lata temu

Poniżej epka A.R.G. ze spliciku z Worthless sprzed 2 lat, nazywająca się Hellcome Misery. Dla wszystkiego dołączam drugą połowę splitu, Chaotic Nausea.

Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Thrash Metal”