Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

Re: Kat

DiabelskiDom 2 mies. temu

Róże... to świetna płyta, ale akurat następujące po niej Szydercze Zwierciadło to też był bardzo dobry album. Dopiero na Biało Czarnej obniżyli poziom, ale i tak nie do poziomu słabego czy też złego. Chociaż najlepszym materiałem Kata ciągle jest i będzie już zawsze kultowy Oddech Wymarłych Światów.
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz 2 mies. temu

DiabelskiDom pisze:
2 mies. temu
... najlepszym materiałem Kata ciągle jest i będzie już zawsze kultowy Oddech Wymarłych Światów.
najlepszym materiałem Kata ciągle jest i będzie już zawsze 666.
HUMAN
Tormentor

HUMAN 2 mies. temu

.....Bastard......
dj zakrystian
Tormentor

dj zakrystian 2 mies. temu

Róże najbardziej eklektyczna płyta Kata. Od thrashowych gonitw, przez pewne wpływy groove do klimatycznych zabaw brzmieniem, jak Płaszcz Skrytobójcy czy Szmaragd Bazyliszka. Ten grovve jest tylko w refrenie Strzeż się plucia pod wiatr, ale dzięki wokalizom Romana brzmi to podniośle i mrocznie. Ostatni genialny Kat, to Szydercze Zwierciadło.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
karp
Master Of Reality

karp 2 mies. temu

Azael pisze:
5 mies. temu
porwanie w satanistanie pisze:
6 mies. temu
Wszędzie jest info, że wyszedł w 1986, tylko na metallum, że kwiecień 1985, ale to samo metallum twierdzi zarazem, że nagrano to październiku i listopadzie 1985, ergo wnioskuję, że ta piątka przy dacie wydania to po prostu literówka.
W intro na "38 Minutes Of Life", a w zasadzie "MINUTS" bo tak na pierwszym tłoczeniu mam :D, słychać że "jeszcze w tym miesiącu" pojawi się nowa płyta Kata Metal and Hell. Wg informacji na płycie, nagrań dokonano podczas koncertów w Spodku XII.86 - IV.87. Zatem MaH została wydana w tym przedziale czasowym.
W pierwszej kolejności nagrano szóstki, nagrania były w październiku w 1985. Wokale po angielsku nagrywali dopiero od listopada 1985. Pierwsze wydanie Metal&Hell wyszło w maju w 1986 na zachodzie, w październiku w Polsce wyszły szóstki. Tak przynajmniej rzecze Krzysztof Domaszczyński z Klubu Płytowego Razem w książeczce do wydania CD.

Spiker na "38 minutes of Life" zapowiada, że "niedługo ukaże się Metal&Hell" bo pierwsze polskie wydanie M&H wydał Pronit dopiero w kwietniu 1987.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

porwanie w satanistanie miesiąc temu

Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm....

Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus miesiąc temu

Nie bądź wariatem, podetrzyj się Katem...

Wróć do „Thrash Metal”