Awatar użytkownika
Blind
Tormentor

Re: CROSSOVER thrash

Blind tydzień temu

brzask pisze:
2 tyg. temu
Wszedlem w wikipedie nawet na chwile,

Metalcore (spotykane jest również określenie Metallic Hardcore) – gatunek muzyki łączący w sobie elementy hardcore'u i metalu, wywodzący się w prostej linii z crossover thrash. Pierwotnie był to styl pochodny od hardcore'u
To określenie metallic hardcore to mam wrażenie, że ostatnimi laty się właśnie traktuje, by oddzielić zespoły typu Code Orange, Knocked Loose, Vein, Kubai Khan, Harms Way, Norma Jean czy z klasyki - Converge od szamba metalcorowego pokroju jakiegoś Miss May I, Asking Alexandria i inne takie, co mi zupełnie odpowiada, bo to mimo wszystko inne łączenie hardcore z metalem i wychodzi zajebiście i chciałbym, by mainstream podążył tą drogą w tej muzyce, co zresztą ma już miejsce, bo taki Knocked Loose zapełnia od jakiegoś czasu duże sale w amerykańskich miastach.
Gdybym za każdy mózg, którego Belzebóbr nie ma, dostawał złotówkę, to miałbym złotówkę.
UP THE VERONICAS
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask tydzień temu

u mnie crossovery to jeszcze przejdą czasem dla jakiegoś urozmaicenia ...ale potem te wszelkie mieszanki metalcorowe i dziwne rapsy jakies pochodne juz niebałdzo:)
no ale zaznaczyłem ten metalcore bardziej jako przypomnienie i ciekawostkę bo oba kierunki w pewnym momencie się nieco przenikały
'napuchną mną drzewa'
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere tydzień temu

Po co to mieszać tu te wszystkie terminy, raz można objaśnić, co z czego i tyle - to nie jest wątek o crossover, a o crossover thrashu, nie mającym nic wspólnego, ani z Code Oraange, ani z Converge, a tym bardziej z metalcorem typu Miss May I. Tu się pisze o późniejszym, D.R.I., The Accüsed czy Suicidal Tendencies i im podobnych, lub takich, które ten styl wplatają jeszcze w swoją murze, a nie o czymś, co z niego wyrosło, przekształcając się w coś zupełnie nowego.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 3 dni temu

Observing Madness to debiutancki longplay Włochów z Rake-Off, wydany kilka dni temu na CD nakładem Raked Rec.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Kozioł 3 dni temu

Skoro już wątek założyłem, to od czasu do czasu także coś wrzucę. Na fiuczerowego odczepnego.

Lubi który Suicidal Tendencies?

Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 2 dni temu

Trzeci album Finów łączących ze sobą Thrash Metal, Hardcore Punk i Crossover Thrash z czego wychodzi cos pomiędzy Toxic Holocaust, Slayer i Warbringer z odrobiną luzu Tau Cross, czy Motorhead.

Wróć do „Thrash Metal”