Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

Re: Metallica

kurz 8 mies. temu

Pan Efilnikufesin pisze:
8 mies. temu

Wiekszosc Thrash Metalu moze wypierdalac.Metallica jako pierwsza.
Pozdrawiam.
Poza MARNĄ prowokacją nie widzę powodu dla takiego wpisu!
Każdy niemetalowiec przecież wie, że Meta to sztos nad sztosy. A i sam gatunek był wyjątkowo miodny.

Tagi:
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask 8 mies. temu

Oczywiście
Kill em all!!!! Obrazek
'napuchną mną drzewa'
'Od dobrych kilku lat...'
'The cult of Heroes our religion, our world is one of strife
Nature our new righteous order, Free and Proud and Wild'
'There's something growing in the trees
I think it's a different me'
Pan Efilnikufesin
Tormentor

Pan Efilnikufesin 8 mies. temu

kurz pisze:
8 mies. temu
Pan Efilnikufesin pisze:
8 mies. temu

Wiekszosc Thrash Metalu moze wypierdalac.Metallica jako pierwsza.
Pozdrawiam.
Poza MARNĄ prowokacją nie widzę powodu dla takiego wpisu!
Każdy niemetalowiec przecież wie, że Meta to sztos nad sztosy. A i sam gatunek był wyjątkowo miodny.
Zadna MARNA prowokacja.
Wyrwane z kontekstu: viewtopic.php?f=3&t=4&start=9450
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz 8 mies. temu

To jaki jest ten kontekst? W porównaniu do Megadeth?
W moim mniemaniu nie jest to wyrwane z kontekstu, a przynajmniej nie na tyle, że nie mógłbym tego cytatu umieścić w temacie o grupie.

Wariacie!!!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan 3 mies. temu

Pierwszy utwór High Plains Drifter z nadchodzącej EP"ki Portals od Kirka Hammetta

Only Death is Real
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot 3 mies. temu

Ciekawe, skojarzyło mi się z Apocalyptica. Kto tam bębni? Przecież nie Lars???
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

porwanie w satanistanie 3 mies. temu

Zsamot pisze:
3 mies. temu
Ciekawe, skojarzyło mi się z Apocalyptica.
A z Iron Maiden już nie? ;)
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 3 mies. temu

Mi się z muzyczką filmową i wszelkimi albumami w typie "jeden facet z gitarą".
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Vexatus 3 mies. temu

Niektóre zestawienia są nieco naciągane, ale jeśli się na to popatrzy jako całość, to można dojść do wniosku, że na starych klasycznych albumach Metallica właściwie nie ma kawałka, w którym nie użyli jakiegoś "pożyczonego" od innego zespołu riffu. W niektórych przypadkach to są nawet cała aranżacje...
dj zakrystian
Tormentor

dj zakrystian 3 mies. temu

Zupełnie jak na starych płytach Led Zeppelin. Albo jak Luczyk przerabiał riffy na 666 a na OWŚ pożyczał motywy od Mety co pożyczała od Diamond Head NWOBHM, ci z kolei pożyczali od Purpli ... pozostaje słuchać Mietka Fogga, albo jeszcze lepiej, neandertalczyka stukającego w patyki i kamienie. Przy takiej ogromnej ilości muzyki jaka już powstała, pewne podobieństwa są nieuniknione. A te jutubowe filmiki o kant dupy potłuc. Naciągane wchuj w większości gówno, nastawione na klikalność.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz 3 mies. temu

Ano
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 mies. temu

Ano właśnie, prawie każdy z klasyków, gdyby się rozdrabniać, to kradzionymi (choćby i nieświadomie) riffami czy motywami stoi. I bardzo pięknie. Jak byłem w gimnazjum, to nie lubiłem zbytnio Kata, bo usłyszałem riffy kradzione Iron Maiden czy Metallice i uznałem, że pewnie i resztę ukradli, tylko ja ich jeszcze nie słyszałem w oryginale ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom

karp 3 mies. temu

dj zakrystian pisze:
3 mies. temu
Zupełnie jak na starych płytach Led Zeppelin. Albo jak Luczyk przerabiał riffy na 666 a na OWŚ pożyczał motywy od Mety co pożyczała od Diamond Head NWOBHM, ci z kolei pożyczali od Purpli ... pozostaje słuchać Mietka Fogga, albo jeszcze lepiej, neandertalczyka stukającego w patyki i kamienie. Przy takiej ogromnej ilości muzyki jaka już powstała, pewne podobieństwa są nieuniknione. A te jutubowe filmiki o kant dupy potłuc. Naciągane wchuj w większości gówno, nastawione na klikalność.
i tak i nie - masa tych rzeczy jest faktycznie naciągana - np. porównanie sola w Princess of the Night, a w Seek and Destroy. Tona zespołów, w różnych gatunkach stosuje ten zabieg, ba - nawet w muzyce klasycznej znajdziemy podobne rozwiązania. Generalnie muzyka to w dużej mierze układanie klocków z tego co już znamy i przekuwanie różnych inspiracji w coś nowego. Sam sobie grywam trochę na gitarce i czasem sobie piszę jakieś numery "do szuflady" - po jakimś czasie orientuję się, że gdzieś już niektóre riffy, lickii zagrywki słyszałem, tylko dołożyłem do niego coś "od siebie", albo ułożyłem to trochę inaczej. Muzyka to kontinuum, to nie jest tak, że ktoś bierze coś z dupy, zawsze jest jakaś inspiracja - to wiadomo.

Ale! No kilka rzeczy na tych nagraniach, to aż budzi spore wątpliwości - choćby to z Enter Sandman, Hit the Lights (tu już za grubo polecieli dając podobny tytuł xD), albo Satrianim, a "The Day That Never Comes". To już nieco ponad inspirację wychodzi i zbliża się niebezpiecznie do plagiatu, IMO.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan 3 mies. temu

Trzeba przyznać, że setlista Metallica z aktualnej trasy po Ameryce Południowej robi wrażenie!
Obrazek
7 maj - Curitiba - Brazylia
Only Death is Real
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 mies. temu

Jeszcze by ten Moth wyjebali, zamiast tego zagrali Orion i To Live is to Die i elegancko.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz miesiąc temu

Kill Em All co jest kurwa za pierdolony superalbum. Każdy kawałek kopie w dupsko i nie pozwala spaść na ziemię. Same hity, jeden z albumów wszechczasów w moim osobistym rankingu.
deathwhore
Tormentor

deathwhore miesiąc temu

Pierwsza typowo metalowa płyta jaką usłyszałem, od ćwierć wieku słucham jej dość regularnie, a ostatnio znowu częściej, zresztą w ogóle Metalliki z płyt 1-3. Na tych albumach byli absolutnie wybitni i pod wieloma względami przełomowi. Potem dalej chcieli, ale bez Burtona tak naprawdę pogrążali się w coraz większej nudzie.
Nebiros pisze:
2 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog miesiąc temu

Moją pierwszą typowo metalową płytą było:

Obrazek

Z wielkim sentymentem wspominam tego pirata. Najbardziej mi się chyba wtedy na nim podobał Seek and Destroy.

https://www.discogs.com/master/1011800- ... ashes-Hits

Wcześniej tak świadomie to słuchałem tylko 2 kawałków Paradise Lost które mi znajomy z internetowego czata przesłał (Rotting Misery i Mortals Watch the Day).

Wróć do „Thrash Metal”