Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Pessimist

Nucleator 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Narzekacie tak jak ja na ostatnie longplaye Kreator i wysyłacie do Petrozzy list, by dał już sobie spokój? Nawet, jeśli nie i obecne oblicze twórców Pleasure to Kill wam pasuje, to i tak warto, byście sprawdzili ich krajan z Pessimist.

Ów twór został powołany do życia w 2006 roku w jednym z barów w Weil am Rhein. Pierwsze lata upłynęły im na wydaniu trzech demówek i koncertowaniu. W 2010 roku wydają własnym sumptem debiut Call to War, który stał się jednym z powodów, za który można było pokochać nową falę thrashu. Od pierwszych sekund słychać, że to teutońska szkoła tego gatunku - mamy tu więc soniczną nawałnicę z bardzo dobrymi riffami, wściekłym wokalem do złudzenia przypominającym - tak, zgadliście - Millego Petrozzę, podkreśloną piaszczystym brzmieniem. Są zwolnienia i melodie, ale spokojnie, o poziomie choćby Phantom Antichrist nie ma na szczęście mowy.

Trzy lata później wydali drugi album z ciekawym coverem pt. Death From Above. Pozycja ta pokazała, że Niemcy potrafią czerpać z takich grup jak Assassin, Kreator czy Exumer i robić to z głową i w unikalny sposób. Nie sposób nie wspomnieć też o amerykańskim Zabójcy, którego echa słychać w drugim kawałku World of Pain - miażdży ten kawałek jak jasna cholera. Zresztą pozostałym kompozycjom też nie można niczego zarzucić: są długie, ale urozmaicone na różne sposoby, a przy tym kipi agresją - bardzo rzadko udaje się młodym kapelom grać thrash kopiący dupsko, a przy tym z głową.

Zapomnijcie więc o jakimś melodeath - thrashu czy przeciętnych albumach Assassin czy Destruction. Pessimist zmusi was do tańca jak The Upcoming Terror czy Pleasure to Kill.

Dyskografia:
2007 - Nuclear Holocaust [demo]
2008 - Pessimist [demo]
2008 - Live im SAK [demo]
2010 - Call to War
2013 - Death from AboveSkład:
Michael "TZ" Schweitzer - Vocals (2006-present)
Eric Tobian - Guitars (2012-present) Inner Sanctum, The Privateer, Firtan (live)
Samuel Maier - Bass (2015-present) Convictors, Maersung, ex-Destination:Hell
Murphy Lange - Guitars (2016-present) ex-Fearce
▼ Byli muzycy
Severin "Sevi" Wössner - Bass, Vocals (backing) (2006-2015)
Raphael "Raphi" Gamboni - Drums (2006-2011) Daemogorgon (Deu)
Robin Maurer - Guitars (2006-2007)
Patrick "Peppi" Pfefferle - Guitars (2006-2012) Pain'ting Roses
Richard Beck - Guitars (2007-2015)
Daniel "Zufi" Zuflucht - Drums (2011-2018) Convictors, ex-Destination:Hell
Schmidle - Guitars (2015) Total Annihilation, ex-Septic Christ
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Pessimist/110094
BC: https://pessimist-thrash.bandcamp.com/music
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1704
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie 6 lata temu

Muzy (jeszcze) nie znam, ale żeby się nazwać jak twórcy fenomenalnego Cult of the Initiated to jednak trzeba mieć tupet...

Wróć do „Thrash Metal”