Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Re: Metallica

Ryszard 4 mies. temu

W sumie tak. Jak by nie bylo to tez bronilem krzyza IDI. Moja wina.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!

Tagi:
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot 4 mies. temu

yog pisze:
4 mies. temu
Najbardziej z całego "nowego" składu czyli z 2 basistów? Że wolisz go od Roberta nie prościej było napisać? :P

Nothing Else Matters to akurat strzał w dziesiątkę, z tym się najbardziej pierwotne S&M kojarzy większości zapewne i nie wiem, co tu żartobliwego - co mieli wybrać, Battery?

Nie wiem, kto prowadzi orkiestrę z San Francisco, można sobie sprawdzić, ale Kamen nie żyje od siedemnastu lat.
1. Nie chciałem napisać zawile,jak to ja. ;-)
2. Mi się akurat S&M kojarzy z innymi utworami... Orion, skoro poszukamy czegoś z płyty przez Ciebie wywołanej. ;-)
3. 17 lat??? A to nie wiedziałem. I tu zapewne tu jest odpowiedź, czemu nic od niego nowego nie słyszałem. ;-)
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Vortex 2 mies. temu

Muszę nawet stwierdzić że dwójka S&M zabiera w fajną sentymentalną podróż. Wiadomo dwójka zawsze to nie będzie to, ale po tylu latach gdzie było się gówniarzem jak wychodziła pierwsza część, kiedy wchodzi intro ciary wchodzą.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Nekroskop
Fallen Angel Of Doom

Nekroskop 2 mies. temu

yog pisze:
4 mies. temu
Ryszard pisze:
4 mies. temu
Chyba 81-91 tej wspanialej kariery plus blisko TRZYDZIESCI LAT odcinania od niej kuponów. Ratio 1:3 na niekorzyść naiwnych fanów Metallica. Oni zresztą do dzisiaj, przy premierze jakiegokolwiek zapchaj-chuja od zespołu wmawiają sobie głupoty ze to niby bdb.
Takie życie, taki świat, to samo można powiedzieć o fanach Slayer, Mayhem, Napalm Death, Morbid Angel, Darkthrone czy choćby Star Warsach. Wszystko, co popularne, znane, nostalgiczne będzie miało takich fanów, którzy zawsze stwierdzą, że na to właśnie czekali całe życie. Bo może i czekali, kto wie.
Ktoś mi kiedyś powiedział, że prawdziwych fanów SW można poznać po tym, że nienawidzą SW. Myślę, że to stwierdzenie ma też zastosowanie w przypadku Metalliki, o ile ktoś rozumie jego sens.

Tym niemniej, nie da się wszystkiego wrzucić do jednego wora. SW zdechło najpierw przez infantylizm Lucasa, a potem przez obecną falę beznadziei i poprawności politycznej. Slayer po prostu się wypalił, Mayhem coś jeszcze próbuje z dyskusyjnymi rezultatami itp., itd. W przypadku Metalliki był to efekt świadomej decyzji - chcieli być sławni, wielcy, bogaci kosztem muzyki i bez wątpienia im się to udało.
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard 2 mies. temu

Nekroskop pisze:
2 mies. temu
yog pisze:
4 mies. temu
Ryszard pisze:
4 mies. temu
Chyba 81-91 tej wspanialej kariery plus blisko TRZYDZIESCI LAT odcinania od niej kuponów. Ratio 1:3 na niekorzyść naiwnych fanów Metallica. Oni zresztą do dzisiaj, przy premierze jakiegokolwiek zapchaj-chuja od zespołu wmawiają sobie głupoty ze to niby bdb.
Takie życie, taki świat, to samo można powiedzieć o fanach Slayer, Mayhem, Napalm Death, Morbid Angel, Darkthrone czy choćby Star Warsach. Wszystko, co popularne, znane, nostalgiczne będzie miało takich fanów, którzy zawsze stwierdzą, że na to właśnie czekali całe życie. Bo może i czekali, kto wie.
Ktoś mi kiedyś powiedział, że prawdziwych fanów SW można poznać po tym, że nienawidzą SW. Myślę, że to stwierdzenie ma też zastosowanie w przypadku Metalliki, o ile ktoś rozumie jego sens.

Tym niemniej, nie da się wszystkiego wrzucić do jednego wora. SW zdechło najpierw przez infantylizm Lucasa, a potem przez obecną falę beznadziei i poprawności politycznej. Slayer po prostu się wypalił, Mayhem coś jeszcze próbuje z dyskusyjnymi rezultatami itp., itd. W przypadku Metalliki był to efekt świadomej decyzji - chcieli być sławni, wielcy, bogaci kosztem muzyki i bez wątpienia im się to udało.
Ja myślę że większość kapel a raczej muzyków wypala temat lub siebie, ew. siebie tematem hehe. I jest to naturalna sprawa. W thrash metalu a może i metalu w ogóle, i niestety niestety, eksploatacja jest straszliwa, palnę na chama, większość ugrupowań zamkniesz w powiedzmy czterech wydawnictwach a reszta będzie lekturą uzupełniającą lub śmietnikiem.

Do innego akapitu. Myślę że nałogowe wywlekanie słabości jakiejś bandy jest głupawe bo ignorance is bliss i lepiej np spędzać czas na czymś pożyteczniejszym niż wynosić gówno na piedestał. Z drugiej jednak strony, poparty doświadczeniem głos w dyskusji to chyba nic złego.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Nekroskop
Fallen Angel Of Doom

Nekroskop 2 mies. temu

Ryszard pisze:
2 mies. temu
Ja myślę że większość kapel a raczej muzyków wypala temat lub siebie, ew. siebie tematem hehe. I jest to naturalna sprawa. W thrash metalu a może i metalu w ogóle, i niestety niestety, eksploatacja jest straszliwa, palnę na chama, większość ugrupowań zamkniesz w powiedzmy czterech wydawnictwach a reszta będzie lekturą uzupełniającą lub śmietnikiem.

Do innego akapitu. Myślę że nałogowe wywlekanie słabości jakiejś bandy jest głupawe bo ignorance is bliss i lepiej np spędzać czas na czymś pożyteczniejszym niż wynosić gówno na piedestał. Z drugiej jednak strony, poparty doświadczeniem głos w dyskusji to chyba nic złego.
To prawda, natomiast jest to naturalne o tyle, że tak się najczęściej dzieje. Artysta młody jest co do zasady nieokiełznany i bezkompromisowy, a przy tym ma coś do powiedzenia. Z wiekiem przychodzi pogodzenie się z rzeczywistością, złagodzenie obyczajów, dążenie do stabilności itd. Niestety, jak już było mówione, dobra muzyka najczęściej płynie z bólu i buntu. W dojrzałych muzykach często nie ma już tych emocji, które rozpalają płomień geniuszu.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere tydzień temu

Metallice kasa się najwidoczniej nie zgadza - od prawie miesiąca trwają intensywne prace nad komponowaniem nowego albumu.
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

Pan Efilnikufesin tydzień temu

Pioniere pisze:
tydzień temu
Metallice kasa się najwidoczniej nie zgadza - od prawie miesiąca trwają intensywne prace nad komponowaniem nowego albumu.
Bedzie Trash,Thrash,Country,Symfonika jakas czy moze wbija w Awangardowy Black Metal?
Lubię plakaty o treści szatanistycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog tydzień temu

A ja obok tematu nowego krążka, to ostatnio na ebayu widziałem takie dziwactwo, limitowaną do 500 promkę czarnego albumu na picture disku z obrazkiem godnym Kata:

ObrazekObrazek

Dziś sprawdziłem i niestety jest to japoński bootleg z 1998. Jak to widziałem, to cena była jak pamiętam w stylu 5,4k pln, ale widzę, że jednak za skromne 399 euro poszło ostatecznie i to po negocjacji, więc taniej.

https://www.ebay.pl/itm/METALLICA-Black ... Sw8DNfpnTT
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere tydzień temu

Co będzie, czy bardziej heavy, czy bardziej thrash, czy hard rock jeszcze nie zdradzono, jedynie info, że się intensywnie tworzy materiał na album.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Fallen Angel Of Doom

Nekroskop tydzień temu

yog pisze:
tydzień temu
(...) na picture disku z obrazkiem godnym Kata:
Wygląda mi to na Hajime Sorayamę.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus tydzień temu

Nekroskop pisze:
tydzień temu
Wygląda mi to na Hajime Sorayamę.
Masz to napisane biało na czarnym na samym placku. ;)
Awatar użytkownika
Nekroskop
Fallen Angel Of Doom

Nekroskop tydzień temu

Vexatus pisze:
tydzień temu
Faktycznie, skoncentrowałem się na innych detalach.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus tydzień temu

Nekroskop pisze:
tydzień temu
Vexatus pisze:
tydzień temu
Faktycznie, skoncentrowałem się na innych detalach.
No w sumie jest się na czym koncentrować, bo sporo tu detali (jak na hiperrealistę przystało)... ;)

Wróć do „Thrash Metal”