Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3964
Rejestracja: 7 lata temu

Dreadful Fate

Pioniere 5 lata temu

Obrazek
Dreadful Fate to powstała w 2017 roku nowa death/thrashowa czteroosobowa supergrupa złożona z doborowych muzyków szwedzkiej sceny Death, Grind oraz Thrash, znanych m.in. choćby z takich grup jak: Centinex, Merciless, Demonical, Regurgitate, Entombed A.D., Interment, In Aeternum, Nominon, Suffer, Deströyer 666, czy Hypnosia.

Skład grupy ukrywając się pod pseudonimami tworzą: Fredrik Karlén aka Total Destruction, Perra Karlsson aka Corpse Skelethor, Johan Jansson aka Death Ripper i Mikael Castervall aka Bestial.

Jak do tej pory super formacja wydała na świat jednego demosa o tytule The Sin of Sodom, który ukazał się w ubiegłym roku nakładem Iron Fist Productions (Cass) oraz Edged Circle Productions (winyl). Promocji demo podjął się sam Gylve Fenris Nagell, umieszczając utwór tytułowy w swej cyklicznej audycji Radio Fenriz.

W tym roku przyszedł czas na debiutancki LP, który ukazał się pt. Vengeance, a wydało go do spółki I Hate i To the Death Records. Muzyka zawarta na nim to bezkompromisowe łojenie old school-owego agresywnego teutońskiego Death/Thrash-u inspirowanego wczesnymi dokonaniami Kreator, Sodom, Destruction oraz Merciless. Mimo że nie znajdziemy tu nic nowego, mnie się to granie zajebiście podoba i gdyby nie zbyt płaska produkcja, album wskoczyłby zapewne, nie tylko u mnie, w poczet nominowanych do najlepszych tegorocznych krążków z Thrashem.

Obrazek
Skład:
Total Destruction - Bass (2017-2019, 2020-present) ex-Hellfire, ex-Merciless, ex-Asmodeus, ex-Loud Pipes
Corpse Skelethor - Drums (2017-2019, 2020-present) AngelBlast, Darkened, Devil's Force, In Aeternum, Nominon, Perracide, ex-Dion Fortune, ex-Serpent, ex-T.A.R, ex-Nex, ex-Wortox, ex-Deströyer 666, ex-Die Hard, ex-Thorium, ex-Toxaemia, ex-Benediction (live), ex-Interment (live), ex-Altar, ex-Suffer, ex-Nasum (live)
Death Ripper - Guitars, Vocals (backing) (2017-2019, 2020-present) Interment, Moondark, ex-Dellamorte, ex-Fulmination, ex-Hatred, ex-Panzerfaust, ex-Regurgitate, ex-Beyond, Parasit, ex-Centinex, ex-Demonical, ex-Gluttony, ex-Uncanny, ex-Die Hard (live), ex-October Tide (live), ex-S.G.R., ex-Entombed A.D. (live), ex-Asocial, ex-Fleshrevels, ex-Fuckface, ex-Pyosisfied, ex-Sideburners, ex-Spritvev, ex-Uncurbed
Bestial - Vocals (2017-2019, 2020-present) ex-Funeral, ex-Hypnosia, ex-Portrait, ex-Birdflesh (live), ex-Incinerator

Dyskografia:
2017 - The Sin of Sodom [demo]
2018 - Vengeance
2019 - Bringer of Damnation [EP]MA: https://www.metal-archives.com/bands/Dr ... 3540430075
BC: https://tothedeathrecords.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6026
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 5 lata temu

Wystarczy tylko popatrzeć na logo i na okładkę i już wszystko jasne. :) Obadam w wolnej chwili debiucik, bo te dwa kawałki z BC brzmią nawet zachęcająco.

Wróć do „Thrash Metal”