deathwhore
Tormentor

Unhallowed (Chile)

deathwhore 9 mies. temu

Obrazek

Obrazek

Thrash metal rodem z Chile. Wiecie już czego się spodziewać? Możesz się spodziewać, że po uszach będzie jebać - jakby kto wulgarny powiedział. I tak jest istotnie. Dla porządku dodam, że oczywiście to nie jest taki prosty thrash sam sobie, tylko rzecz jasna jest to jakaś tam mieszanka z black czy death metalem, a do tego wszystkiego przebojowość która spokojnie pozwoli też wcisnąć tam "speed" do listy gatunków.

Chilijskie trio debiutuje w 2015 materiałem Ascension Through Darkness, który nie pozostawia wątpliwości, że potrafią podkręcić tempo, potrafią zajebać Slayerowym riffem, ryknąć zachrypniętym wokalem, ale i całkiem nieźle opanować sztukę opanowania instrumentów. I kompozycji. Numery są dość długie, ale dużo się w nich dzieje (chociaż bez przeładowania) i są nieźle zaaranżowane, starają się uciekać od banałów. To jakieś podbicia, to niespodziewane zwroty akcji, pauzy, akcenty. Z pomysłem to zrobili.

Ab intus tenebras jest stanowczo dowodem rozwoju. Mimo dość typowego dla black thrashów początku potem zaczynają sobie poczynać coraz bardziej odważnie. Mocno skręcają w rejony starego, thrashowego death metalu, często jakieś bardziej black metalowe rozwiązania też się pojawiają. No ale przede wszystkim goście jeszcze zwinniej kombinują. Motywy, które potrafią czasem zaskoczyć (a czasem przyjebać tak klasycznie, że bardziej się nie da) wypływają tak naturalnie, że tylko przyklasnąć. Kojarzą mi się trochę z niemieckim Ketzer pod tym względem, z drugą płytą.

Trzymam kciuki za skurwisynów.

Skład:
Priest Decapitator - Drums
P. Illuminatus XV - Guitars Hellbutcher, ex-Axe Battler (live)
Tormentor - Vocals, Bass Hellbutcher, ex-Ejecutor

Dyskografia:
2015 - Ascension Through Darkness [EP]
2018 - Ab Intus Tenebras [EP]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Un ... 3540391082
BC: https://unhallowed.bandcamp.com/music
Nebiros pisze:
rok temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian

Wróć do „Thrash Metal”