Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1552
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ŁDZ/Bełchatów

Evildead

Nucleator 3 dni temu

Obrazek

ObrazekFire for Effect


Na początku było Agent Steel. Zespół, który nagrał kozacki speedmetalowy debiut Skeptics Apocalypse i nieco mniej zajebiste Unstoppable Force. A w tym zespole wiosłował wyciągnięty z Abattoir Kubańczyk Juan Bautista Sánchez García, krócej Juan Garcia. No i ten pan zechciał sobie pograć coś szybszego i agresywniejszego. Założył więc ze swoim kolegą z pierwszego zespołu Melem Sanchezem w 1986 roku formację Evildead. I tak, nazwa rzecz jasna pochodzi od klasycznego już horroru "Martwe Zło". Rok później, z racji zarządzonych przez wokalistę Agent Steel, Cyriisa, przenosin na Florydę, Garcia decyduje się opuścić skład i skupić się na thrashowym ansamblu. Zaraz wychodzi pierwsze, rewelacyjne demo The Awakening. 3 utwory składają się na 10 minut siarczystego thrashu z elementami speed metalu.


W 1988 grupie udaje się podpisać umowę ze Steamhammer, czego rezultatem była najpierw Epka Rise Above, a rok później pierwszy longplay nazwany Annihilation of Civilization. I nie, zasmucę pewnie niektórych, nie jest to koncept album orbitujący wokół ideologii LGBT. Zespół jednak w swoich lirykach nie unika ważnych tematów, pisząc m.in. o hipokryzji chrześcijan, ekologicznych katastrofach czy kanibaliźmie. Co prawda niekiedy wpadają w zanadto moralizatorski ton a la nasz forumowy kolega Pioniere, niemniej nie robi tego na szczęście za często. Muzycznie natomiast to równie różnorodny materiał. Thrashowej jazdy jest tu sporo, ale została ona umiejętnie ubogacona w różne smaczki, dzięki którym nie da się pomylić jednego kawałka z innym. Na uwagę zasługują przede wszystkim znakomite riffy, których na płycie jest sporo. Sporym plusem jest też taki "siłowy" wokal Phila Floresa, który świetnie pasuje barwą do muzyki Evildead. I te wszystkie frykasy zostały doprawione świetnym brzmieniem, które dodaje mocy kompozycjom, czyniąc z nich roszkoszne dla podniebienia delicje. "Niech będzie pochwalony dobry smak" można tylko rzec za kuchcikiem z Antyradia.
BOHICAGarcia z kolegami nie spoczął na laurach i w 1991 wszedł z nimi do studia, by nagrać materiał na drugi album. Ów został zatytułowany The Underworld i ukazał się kilka miesięcy później, w czerwcu. Wysoki poziom z Annihilation of Civilization został utrzymany, a w niektórych aspektach nawet muzycy uczynili go lepszym. Na przykład w kwestii brzmienia, które jest bardziej selektywne i cięższe, przywodzące skojarzenia z Impact is Imminent Exodus. Cieszy zwłaszcza wyeksponowany bas, który np. w takim Critic/Cynic robi robotę. Mniej tu elementów speedmetalowych, za to więcej tu konkretnego thrashu, połączonego z partiami a la Coroner (Welcome to Kuwait) czy Pantery (Labirynth of the Mind). I dobrze się to sprawdza. Wywaliłbym tylko średni cover He's A Woman/She's A Man, który był już wtedy coverowany z lepszym skutkiem np. przez Helstar.

SNAFU


Thrash metal jednak odchodził już do lamusa, a z nim i rzesza zespołów parających się nim. Także i Evildead nie uniknęło zgonu, choć przed złożeniem się do grobu w 1995 zdążyli wydać jeszcze koncertówkę Live....from the Depths of the Underworld i demo. Jednak podobnie jak Linda we wspomnianym horrorze Raimiego, Evildead powróciło z pośmiertnych krain. I to dwa razy. Z rezultatem tego zmartwychpowstania będziemy mieli do czynienia już niedługo, bowiem 30 października ukaże się trzeci długograj United $tate$ of Anarchy. Sytuacja w USA i cały ten bajzel z nią związany to dobry temat dla takiego zespołu, więc liczę na mocny cios.

Skład:
Rob Alaniz - Drums (1986-1990, 2008-2012, 2016-present) Anger as Art, Noctuary, Winterthrall, ex-Abattoir, Faeost, Fat Halen, H8torade, Necrophilia, Riseinc., T.U.B.B., Tdomayki, ex-Bitch, ex-Krieg, ex-Rise, ex-Despise You
Juan Garcia - Guitars (1986-1995, 2008-2012, 2016-present) ex-Terror, ex-Masters of Metal, Body Count, ex-Agent Steel, ex-Killing Machine, ex-Abattoir, ex-Obscene Gesture, ex-Détente (live)
Phil Flores - Vocals (1986-1993, 2016-present) ex-Abattoir
Albert Gonzales - Guitars (1987-1989, 2010-2012, 2016-present) Anger as Art, Faeost, ex-Rise, ex-Death (live)
Karlos Medina - Bass (1990-1993, 2016-present) ex-Terror, ex-Agent Steel, ex-Blood Alliance, ex-Sanctum
▼ Byli muzycy
Mel Sanchez - Bass (1986-1990, 1993-1995, 2008-2012) ex-Abattoir
Mark Caro - Guitars (1986-1987, 2008-2009) ex-Abattoir, Shark
Joseph D'Anda - Guitars (1987) ex-Faeost
Dan Roe - Guitars (1989-1990) ex-Desacrator, ex-Busy Dying, ex-Darkness, ex-Sacred Nine
Doug "The Claw" Clawson - Drums (1990-1991) ex-Defcon, ex-Malicious, ex-Sanctum
Dan Flores - Guitars (1990-1995) ex-Terror
Joe Montelongo - Drums (1991-1993) MX Machine, ex-The Chapter
Jon Dette - Drums (1993-1994) ex-Apocalypse, Animetal USA, ex-Chaotic Realm, ex-HavocHate, ex-Impellitteri, ex-Killing Machine, ex-Meshiaak, ex-Testament, ex-Anthrax (live), ex-Heathen (live), ex-Iced Earth (live), ex-Metal Machine (live), ex-Slayer (live), ex-Terror, ex-Temple of Brutality, ex-Pushed
Steve Nelson - Vocals (1993-1995, 2010-2012) Deathevokation, Noctuary, Winterthrall, Destroy Judas, ex-Engorge, ex-Krieg, ex-Phobia (live), ex-Faeost
Eddie Livingston - Drums (1994-1995) (R.I.P. 2018) ex-Armored Saint, ex-Tactics, ex-Terror, ex-2minutehate, ex-CFH, ex-Cowboys from Hell, ex-Defenders, ex-Play Chaos, ex-Pumpjack
Chris Maleki - Vocals (2008-2009) ex-Medusa, ex-Abattoir
Dyskografia:
1987 - The Awakening [demo]
1989 - Rise Above [EP]
1989 - Annihilation of Civilization
1991 - The Underworld
1992 - Live....from the Depths of the Underworld [live]
1994 - Terror [demo]
2003 - 2 Originals of Evildead [boxed set]
2011 - Blasphemy Divine [single]
2020 - United $tate$ of Anarchy
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Evildead/1232
Ryszard pisze:
rok temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 687
Rejestracja: 3 lata temu

Epoxx 3 dni temu

AoC to poznawanie moich pierwszych trashowych kapel, dobra płyta i ta koszulka red hotów na teledysku !. Nowy album pewnie sprawdzę i oby nie było popeliny jak z ostatnim Protectorem.
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 3143
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Stolica Kujaw Zachodnich

Vexatus 2 dni temu

Będzie nowy płyt!!! :twisted:
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Puppets
Posty: 193
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Kanalizacja

Sacrum_Profanum 2 dni temu

Vexatus pisze:
2 dni temu
Będzie nowy płyt!!! :twisted:
Serio? jeśli tak, zajebista wiadomość. Lubie wracać do ich dwóch pełniaków, szczególnie do AOC.
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 3143
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Stolica Kujaw Zachodnich

Vexatus 2 dni temu

Sacrum_Profanum pisze:
2 dni temu
Serio? jeśli tak, zajebista wiadomość.
Obrazek

Podobno ma wyjść pod koniec października.
Molotow 666
Tormentor
Posty: 635
Rejestracja: 2 lata temu

Molotow 666 dzień temu

Vexatus pisze:
2 dni temu
Będzie nowy płyt!!! :twisted:
A co tęskno Ci za nowym EVILDEAD? ;)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 3143
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Stolica Kujaw Zachodnich

Vexatus dzień temu

Molotow 666 pisze:
dzień temu
A co tęskno Ci za nowym EVILDEAD? ;)
Dobra płyta Evildead nie jest zła. ;)
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Puppets
Posty: 193
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Kanalizacja

Sacrum_Profanum 20 godz. temu

Vexatus pisze:
2 dni temu
Podobno ma wyjść pod koniec października.
No i bansik, bajer. Okładkę Ed Repka preparował, nie mylą mnie oczy? Trochę bije sztucznością, ale do przeżycia.
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 912
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Poznań

CzłowiekMłot 17 godz. temu

Kawał dobrej, niestety zapomnianej w znacznym stopniu kapeli. Wysoko cenię oba albumy z Oleksym na okładce z naciskiem na drugi. „The Hood” to jest szlagier.

Jest i singiel z płyty z synem lub młodszym bratem byłego premiera z SLD. Politycznie, bo jakżeby inaczej:Lista utworów wskazuje na to, że i ten wydany przed dziewięcioma laty utwór ukaże się na nówce:


Wróć do „Thrash Metal”