Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

Quo Vadis

#1

Epoxx 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

Nikt nie założył tematu to ja założę.

Z racji, że ekipa wydała w moim przekonaniu bardzo udany album Born To die po słabym Infernal Chaos. Zespołu nikomu przedstawiać nie trzeba, działa nieprzerwanie od 1986 roku, a liderem jest Skaya. Reszta składu nowa jednak nowa płyta pokazuje, że nadal jest ogień.

Skład:
Skaya - Bass, Vocals (1986-present) Merciless Death, ex-Athanor, ex-Nightmare
Matek - Guitars (2003-present)
Szymon "Sajmon" Synówka - Drums (2014-present) My Riot
Ian Bemolator - Guitars (2015-present) ex-Almah (live), ex-Land of Tears (live), ex-Dark Avenger
▼ Byli muzycy
Słaby - Drums (1986-1994)
Bączek - Guitars (1986-1996)
Dżek - Guitars (1990-2001) ex-Prosector
Robert "Misiek" Szymański - Drums (1994) ex-Violent Dirge, Deriglasoff, Maciej Silski, ex-Egzekuthor, ex-B.E.T.H., ex-Ewelina Flinta, ex-Urszula
Golimosju - Drums (1996-1999)
Młody - Drums (1999-2002) ex-F.O.D.
Cimas - Guitars (2000-2015) Nikt
Baloo - Keyboards (2000-2007) ex-Athanor
Sebastian "Seba" Górski - Drums (2002-2014) Fear, Nikt
Dyskografia:
1988 - Demo 1988 [demo]
1989 - MONofobia [demo]
1991 - Quo Vadis
1993 - Politics
1995 - Test Draizea
1997 - Uran
1999 - Po
2002 - Król
2007 - Babel
2009 - DVD - Live [video]
2010 - Infernal Chaos
2013 - Novem [EP]
2016 - Born to Die

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Quo_Vadis/14530
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
Bartz Blaue Reiter
Master Of Puppets
Posty: 106
Rejestracja: 7 lata temu

#2

Bartz Blaue Reiter 7 lata temu

Byłem zaskoczony, że oni w ogóle jeszcze żyją. Zespół, który znacznie lepiej mi wchodzi koncertowo niż na materiale studyjnym. Nie znam za bardzo dyskografii, ale z tych fragmentów jakie dane mi było słyszeć, wiem, że dalej jest to dobre rzemiosło. Wiem że to będzie porównanie z chuja, ale dzisiaj jakoś ich słucham bez żenady. A Virgin Snatch które kiedyś mi się podobało, to dzisiaj mam ochotę się zabić jak słucham tego dłużej niż 10 minut :|

Bardzo lubię też kawałek "Wielki Ogień" z Mirą Kubasińską. Gdzieś w komentarzach na YT spotkałem się z opinią, że to polskie "Comfortably Numb". No może trochę :mrgreen:
nie wiem
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#3

Zsamot 6 lata temu

Ha, kapelę poznałem dzięki... Wielkiej Orkiestrze Owsiaka, a raczej programowi coś chyb Ćwierć mrówki, bo tam leciał ich koncertowy kowerek "Pretty Woman". Kupiłem w ten sam dzień debiut (niestety po angielsku...) i Politics. do dziś je uwielbiam. Potem czas na Test Draizea, najbardziej progresywny album. Z paroma "minami", ale ja go uwielbiam. A utwór z Mirą to już w gołe majstersztyk.

Uran po sporych roszadach nieco mnie rozczarował osłabieniem kompozycyjnym. Od tej płyty mam wrażenie, że warstwa liryczna napędza poszczególne utwory.

Po jest też udanym albumem.

Króla i Bal znam słabo, jako mnie nie porwały. Koncert fajny. ;) Niemniej jak byłem na ich koncertach na etapie promocji Babel, to mie załamywał dziwny sceniczny kretynizm Saki i tragiczne odegranie starych utworów. Jakby po prostu nie dawaliby rady. Chętnie bym to teraz zweryfikował.
Nowe pozycje muszę zanabyć. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Rattlehead
Moderator globalny
Posty: 142
Rejestracja: 7 lata temu

#4

Rattlehead 6 lata temu

Właściwie to tak dokładnie znam 3 materiały. Monofobię która do dziś katuje na kasecie niesamowicie, pierwszy album czyli poszerzone demo po angielsku i Politics. I na początku lat 90-tych na podstawie tych płyt uważałem Quo Vadis za najlepszy i mający największy potencjał zespół thrash metalowy w Polsce.

Później jednak coś się stało niedobrego i kapela Skayi zdecydowanie obniżyła loty. Szkoda bo wg mnie mogła być to kariera na miarę Vadera czy ekipy Nergala. Sztandarowy polski produkt eksportowy.

Stało się jednak inaczej.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#5

Zsamot 6 lata temu

Skład się posypał, no i zabrakło dobrego menago...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#6

Ryszard 6 lata temu

Tamten program to byla Robta co chceta z mloda jeszcze Agata Mlynarska. No puszczali i qv i magnusa w kolko.

Ja zaczalem rowniez od angielskiefgo s/t, Potem przynajmniej wtedy zajebiste politics. Potem polska wersja jedynki. Dobre teksty i jedno z ciekawszych logo, idealnie thrashmetalowe. Obok kata i wspomnianego magnusa moje najlepsze polskie thrashe bez naiwnosci i przerysowania starszych kolegow z lat 80tych. Potem byl Test ktorego nie pojalem. Reszty od chujowego uran nie sluchalem bo po co?

Kiedys se poslucham draizea bo wtedy byla to za madra dla mnie plyta :)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#7

Zsamot 6 lata temu

Jam mam trochę punkowe korzenie, zatem niektóre teksty jakoś wyrównują muzyczne słabizny. ;)

Po prostu lubię ten band. Aczkolwiek Skaya na żywo to szczyt żenady był w Katowicach w okolicy 2009 r.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#8

EdusPospolitus 5 lata temu

Znałem ich dosyć pobieżnie i z początku aż tak mnie nie pochłonęli. Dopiero zmieniło się to kiedy zagrali na punkowym festiwalu "Rock na bagnie" i zmietli wszystkie zespoły. Świetnie wypadły zarówno stare kawałki jak i nowe. Zresztą wystarczy też odpalić ostatni "Born To Die". Jest ogień i moc. Mógłby Vader wziąć ich na wspólną trasę, bo Quo Vadis to z pewnością warta uwagi kapela, a cholernie niedoceniona.
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#9

Zsamot 5 lata temu

Właśnie znajomi byli na tym feście i podobno QV dał ostro do pieca.

Jako wieloletni niepoprawny hiper fan cieszy mnie ta wieść. Cholernie ciesze się, że dalej jadą ze swoim graniem. Niestety słabsze pomysły, denne wytwornie itd. ostro ich zepchnęły w niebyt obecnej sceny.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#10

yog 5 lata temu

Kapela zapomniana, bo to jakiś kult wśród starszych był chyba, a to takie o granie na poziomie, bez spustów, to i ludzie zapomnieli o zasłyszanej chwale, co się dziwić ;) Mnie nigdy nie przekonywało ich granie - może za młody byłem, może za stary :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#11

Ryszard 5 lata temu

No bo na poczatku gdy mieli raptem dwie plyty albo jeszcze za czasów Monofobii, to był prawdziwy nowoczesny na krajowe warunki thrash. Taki od Slayer niż od speed/heavy.

Sieka "na serio".
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#12

Zsamot 5 lata temu

Monofobia jest na ponownie nagranym debiucie. Wcześniej to była Armyphobia. ;) Wiem, bo miałem najpierw tę wersję... Politics to był ich szczyt popularności. Niestety Test Draizea nie był popchnięty koncertami, Baron padł i tyle. Ale płya Po wydana przez Silverton była świetna. Tylko się ta wytwórnia zajmowała punkiem i ... Kata wydała. ;) I tak to niestety, ten marsz po wytwórniach spoza branży mocno się odbił. Zero bywania na festach, koncerty rzadkie. Dopiero Conquer chyba ich pchnął. To chyba płyta Babel. Widziałem uch wtedy w Katowicach. Jeszcze w starym Mega Klubie. Ale skład okrojony do jednej gitary, klawisze. Nie było to to, czego oczekiwałem. Ale nadal ich kupuję, łudząc się, że będzie lepiej. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#13

Zsamot 3 lata temu

Wyszła reedycja debiutu w ... Chinach. Zdobyłem tę wydanie, tymczasem niesamowita Old Temple dalej fedruje temat polskiej klasyki i wyda debiut w super edycji.

Oczywiście nabywam. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#14

yog 3 lata temu

Nie wiem, czy to super edycja, ale wznowienie debiutu Quo Vadis wyjdzie w Old Temple 1 grudnia 2020.



https://www.shop.oldtemple.com/quo-vadi ... -3690.html
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#15

Zsamot 3 lata temu

Kupiłem edycję chińską, teraz kupię polską, bo ma mieć obie wersje językowe debiutu. ;-)

Ma wyjść też Politics. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#16

Szajtan 2 lata temu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#17

Zsamot 2 lata temu

Totalnie przeze mnie uwielbiana płyta. Świetnie, że wyszła reedycja.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#18

Vortex 2 lata temu

No lata 90 wracają jak na tacy z tym materiałem.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#19

Zsamot 2 lata temu

Mam pierwsze bicie, ale kupiłem sobie jeszcze jeden, bo tylko tak mogę podziękować za te reedycje. Jeszcze fajnie, jakby po inne sięgnęli. niemniej gadałem z prowadzącym tę wytwórnię i może dema wyjdą, ale nic ponadto, bo to nie jego klimaty. Szkoda, no ale też jakoś sama kapela niewiele robi w tym kierunku.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#20

Zsamot 2 mies. temu

A tymczasem kapela wydała taki kower.
QUO VADIS x HOUSE OF DEATH - El Mariachi (cover Canción Del Mariachi)

Przesympatyczna kooperacja.
Ale oni zawsze mieli lekką rękę do przeróbek.
W temacie Kata rzuciłem inny, świeższy pomysł.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#21

Zsamot 2 mies. temu

A osobno, bo to najświeższy temat. Oto zajawka nowej płyty.

Wyjebałbym tylko te wtręty z PRL. Kaczyński miałby lepsze pierdolety.
A sama muza, wokale zwłaszcza, to tak w klimacie okresu "Po", czy "Uranu". Zatem czekam ze spokojem .;-) Będzie dobrze.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#22

dj zakrystian 2 mies. temu

Będą teksty w stylu jebaćpisów? No to chyba się spóźnili, bo coraz modniejsze jest jebanie Elona Tuska, czekam kiedy każe strzelać do rolników😆
Quo Vadis to raczej stricte thrashowy zespół nie jest.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Perun82
Master Of Puppets
Posty: 105
Rejestracja: 4 mies. temu

#23

Perun82 2 mies. temu

Zsamot pisze:
2 mies. temu
A osobno, bo to najświeższy temat. Oto zajawka nowej płyty.

Wyjebałbym tylko te wtręty z PRL. Kaczyński miałby lepsze pierdolety.
A sama muza, wokale zwłaszcza, to tak w klimacie okresu "Po", czy "Uranu". Zatem czekam ze spokojem .;-) Będzie dobrze.
Żeby wpis nie był banalny , to poza tym , że poznałem kapele dzięki kowerowi " pręty łomem " , czy jakoś tak , to polecę obczaić kapele LTW i Omerta gdzie również na wokalu i basie ( basie w przypadku Omerty ) gra kolega Grzegorz, jego brat bliźniak 😉, o podobnej nawet manierze wokalnej. Proszę zobaczyc np. "Wrocław moim miastem " teledysk . A ja wróciłem po laaaaaaaaatach do dwóch pierwszych kaset ( bo tyle mam ) , skoro Acid Drinkers i Frontside w kwestii jajcarskiego heavy/thrash milczą to słucham Qvo Vadis , bo mnie naszlo
kataton88
Tormentor
Posty: 404
Rejestracja: rok temu

#24

kataton88 2 mies. temu

Jakie oni mają w ogóle zapatrywania polityczne, bo idzie się pogubić. Bo niuchali się i z kibolami, co jeszcze w SzczUcinie jest historycznie zrozumiałe, ale z antymydłowymi też, a współczesna wiara na Pogoni raczej już nie jest tolerancyjna jak to drzewiej bywało.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#25

Zsamot 2 mies. temu

Nie wiem, ale zawsze możesz ich zapytać. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#26

dj zakrystian 2 mies. temu

Obadałem to LTW. Wokalista ma wydziaranego na klacie SS-mana, co nawet Ośrodek Monitorowania Dziury w Dupie odnotował. Nie wiem jak wam, ale mnie takie poglądy się podobają. Fur Deutschland i do przodu!
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#27

Zsamot 2 mies. temu

Pozostawię bez komentarza takich kolesi...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#28

Zsamot miesiąc temu

Wyszedł nowy album. Sprawdziłem go konkretnie. Muzycznie gdzieś na etapie "Po" i "Uran". A może nawet lepiej. Wokalnie bardzo dobrze. Tekstowo... no tu już parę razy jest mocno żenująco. Taki zgrzyt. Ale to już ich taki urok.

Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#29

Derelict miesiąc temu

Chujowy polski hejwior z wieśniackim wokalem. Wyjebane po 5 minutach odsłuchu.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#30

Zsamot miesiąc temu

To nie jest Heavy...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#31

Derelict miesiąc temu

Obok prawilnego thrashu to to nie stało i stać nie będzie, przykro mi.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#32

Zsamot miesiąc temu

Nawet nie będę się silił na takie wojenki, co to jest, czy nie jest. Zwłaszcza z kimś, kto się chwali:
Wyjebane po 5 minutach odsłuchu.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#33

Derelict miesiąc temu

No usłyszałem drugi utwór "Watykan" i wyłączyłem to wpizdu, szkoda czasu na słuchanie dalej.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#34

dj zakrystian miesiąc temu

Derelict pisze:
miesiąc temu
No usłyszałem drugi utwór "Watykan" i wyłączyłem to wpizdu, szkoda czasu na słuchanie dalej.
Ale tremolo jest? Powiedz, że jest.... jest prawda?
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#35

Derelict miesiąc temu

Ciągnij kichę leszczu :lol:
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#36

dj zakrystian miesiąc temu

Derelict pisze:
miesiąc temu
Ciągnę krechę miszczu :lol:
To miłe! Monar lubi to😉
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 658
Rejestracja: 7 lata temu

#37

Nebiros miesiąc temu

dj zakrystian pisze:
2 mies. temu
Obadałem to LTW. Wokalista ma wydziaranego na klacie SS-mana, co nawet Ośrodek Monitorowania Dziury w Dupie odnotował. Nie wiem jak wam, ale mnie takie poglądy się podobają. Fur Deutschland i do przodu!
Ten Osrodek akurat jest zjebany, chociaż jakbym był Grzechem to znalezienie się tam byłoby dla mnie punktem honoru :D
Ideologicznie lepiej się w tym temacie nie udzielać, z wiadomych względów, bo jeszcze nam forum zablokujo a yog pójdzie za kratki. A tego byśmy nie chcieli. Pozostaje tylko znacząco skinąć głową i mrugnąć... prawym oczkiem ;)
A muza ElTeWu, wiadomo, zajebista z paroma słabszymi numerami :)
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#38

Vortex miesiąc temu

Siadł mi ten nowy album, pod względem instrumentalnym. Produkcja bardzo mi się podoba, brzmienie wyrobili idealne. Fajna rozrywka.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#39

Zsamot miesiąc temu

Muzycznie jest bardzo dobrze. Dobry skład się wreszcie wyklarował.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#40

dj zakrystian miesiąc temu

Zsamot pisze:
miesiąc temu
Muzycznie jest bardzo dobrze. Dobry skład się wreszcie wyklarował.
Ta osttania płyta całkiem dobra. Nieco dziwny sound wioseł, ale to z YT słuchane.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem

Wróć do „Thrash Metal”