Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

CROSSOVER thrash

#1

Kozioł 2 lata temu

"It was natural. The most intense music, after Black Flag and Dead Kennedys, was Slayer and Metallica. Therefore, that's where everybody was going. That turned into a culture war, basically." Steven Blush
Baaaardzo stary i lata temu, mega wpływowy styl grania metalu. W skrócie polegający na podkradaniu pomysłów hardcorowym punkom. Oczywiście około lat 90tych, inkorporował już funk, noise, rap, rock... Jednak w świecie metalowym, termin oznacza przede wszystkim heavy/thrash metal z elementami HC, P lub HCP. Nigdy odwrotnie. „Pogmatwanie” techniczne, strukturalne i kompozycyjne pozostają niezmiennie na metalowym levelu.
Dodam ze całkiem sporo starych skejtów zaangażowanych było w gatunek.
Dodam II ze mówiąc o „inspiracjach” wystarczy wypisać Motorhead, Black Flag i Discharge — Wszystko staje się jaśniejsze.
Dodam III terminami pokrewnymi lub pośrednio pokrewnymi, na pewno komplikującymi sprawę, będą speedcore, thrashcore czy metalcore.
Dodam IV ze moim zdaniem crossover (musiał i) inspirował także powstanie zjawiska pt. grindcore!!!
Ba. Grindcore to praktycznie crossover, tyle ze deathmetalu, hardcore punka, crustu.

Dzieci mogą się zdziwić, ale crossover jest praktycznie równolatkiem z thrashem i hc, a w dzisiejszych bogatych w różnoraką muzykę czasach, rozpuścił się niestety w morzu różnorakich bogatosci muzycznych. Kto jednak pamięta kiedyś, na 100% pamięta crossover.

Kilka zapodajek:

1982:
Faith / Void
1983:

1984:

1985:


Excel / Suicidal Tendencies / No Mercy / Los Cycos / Beowülf

Kilka klasyków:




Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#2

brzask 2 lata temu

Znam dobrze Carnivore i Stormtroopers of Death (S.O.D.).
Wokalista tych drugich czyli Billy Milano założył też równolegle działający Methods of Destruction (M.O.D.)

Z naszych zespołów można spokojnie tu wpakować Flapjack powstały na początku lat 90tych.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#3

Kozioł 2 lata temu

brzask pisze:
2 lata temu
Znam dobrze Carnivore i Stormtroopers of Death (S.O.D.).
Wokalista tych drugich czyli Billy Milano założył też równolegle działający Methods of Destruction (M.O.D.)

Z naszych zespołów można spokojnie tu wpakować Flapjack powstały na początku lat 90tych.
Z naszych to Acid Drinkers. Tak by mi pasowało :)
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#4

CzłowiekMłot 2 lata temu

A @Kozioł zapomniał o jednej z kluczowych ekip crossoverowych - D.R.I., a z Polski oprócz Kwasożłopów na to miano zasługuje też Terrordome. Moim zdaniem pod ten styl grali też chłopacy z Anthrax i Nuclear Assault.





Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#5

Hajasz 2 lata temu

CzłowiekMłot pisze:
2 lata temu
A @Kozioł zapomniał o jednej z kluczowych ekip crossoverowych - D.R.I.
A brak Impulse Manslaughter to już kompromitacja.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#6

CzłowiekMłot 2 lata temu

Hajasz pisze:
2 lata temu
CzłowiekMłot pisze:
2 lata temu
A @Kozioł zapomniał o jednej z kluczowych ekip crossoverowych - D.R.I.
A brak Impulse Manslaughter to już kompromitacja.
Ich nie znałem, możesz ładnie rozreklamować.

Zdaje się, że jedną nogą w thrashu, a druga w hc punku stoją, stały też dobrze znane tu kapele z Niemiec i z USA:






Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#7

Hajasz 2 lata temu

Municipal Waste
Iron Reagan
Suicidal Tendencies
The Accüsed
Cryptic Slaughter
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#8

Kozioł 2 lata temu

A Prongi, Primusy itp? To już niekoniecznie stricte metalowo-punkowe crossoverki, ale w ogólnym sensie muzycznym jak najbardziej.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#9

yog 2 lata temu

Jak dla mnie, nurt poza Ratos de Porao i Cro-Mags mógłby nie istnieć, za dużo tu śmieszkowego metalu, którego raczej nie dzierżę. Lubię połączenie punku z metalem typu English Dogs czy Sacrilege, ale crossoverem to bym tego nie nazwał, może błędnie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

#10

pit 2 lata temu

GBH - Church of the Truly Warped
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#11

CzłowiekMłot 2 lata temu

Kozioł pisze:
2 lata temu
A Prongi, Primusy itp? To już niekoniecznie stricte metalowo-punkowe crossoverki, ale w ogólnym sensie muzycznym jak najbardziej.
Dopisałbym tez Panterę i Body Count, ale to już własnie szersze znaczenie "crossover", a nie o to w tym temacie przeciez chodzi. Pisz na temat, bo usuną i będzie się za Tobą ciągnął ostry i zły cień forum, yog z Pionierem bedą biegac znerwicowani.

Ja opisuje jako tako linki, a w wielu tematach sam drogi @yog u odpowiadasz paroma słowami, a to chyba nie o to chodzi, prawda?
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

#12

pit 2 lata temu

Prong, zwłaszcza dwa pierwsze - tak. Primus - nie widzę tego.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#13

CzłowiekMłot 2 lata temu

A ja sobie kliknąłem we Flapjacka, bo nigdy nie sprawdzałem, a okazuje się, że jak najbardziej pasują do tematu. Crossover zawsze mi się kojarzył z takim weselszym obliczem thrashu i tworzą go raczej uśmiechnięci goście.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#14

yog 2 lata temu

Mi też się kojarzył zawsze z weselszym obliczem thrash/punku, a jak dla mnie wesoły punk to coś trochę nie na miejscu.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#15

Kozioł 2 lata temu

CzłowiekMłot pisze:
2 lata temu
A ja sobie kliknąłem we Flapjacka, bo nigdy nie sprawdzałem, a okazuje się, że jak najbardziej pasują do tematu. Crossover zawsze mi się kojarzył z takim weselszym obliczem thrashu i tworzą go raczej uśmiechnięci goście.
Ja wczoraj kliknąłem i podobne pozytywne rozczarowanie. Kiedyś nie potrafiłem tego słuchać.

Dla mnie crossover to wszystko raczej punkowe, ale w metalowych strukturach czy estetyce.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#16

brzask 2 lata temu

Z tym weselszym obliczem to nie do końca... - często negatywnie odnosili się do sytuacji społecznej i politycznej więc wkurwienie z ich twarzy na gigach poprostu biło na 1000metrów

Możnaby też uogolnić ze już w latach 90tych nazwa crossover zaczęła być przejmowana lub zamiennie używana z pojęciem metalcore. Mysle tu np o Biohazard i ProPain?
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#17

Kozioł 2 lata temu

brzask pisze:
2 lata temu
Z tym weselszym obliczem to nie do końca... - często negatywnie odnosili się do sytuacji społecznej i politycznej więc wkurwienie z ich twarzy na gigach poprostu biło na 1000metrów

Możnaby też uogolnić ze już w latach 90tych nazwa crossover zaczęła być przejmowana lub zamiennie używana z pojęciem metalcore. Mysle tu np o Biohazard i ProPain?
Ja myślę że to również sprawa nie nazwania czy nie uformowania się kilku styli i gatunków. Gdy te zaczęły powstawać, crossover powoli tracił sens.

Biohazard I Propain.... Hmmm druga myśl
Może podobnie jak rozwijał się hcp w 80tych. Odbył drogę od surowizny do ny hardcore, czy converge. Więc I crossover analogicznie, od DRI do np Prong.
Nazewnictwo tak naprawdę to sprawa danego specyficznego czasu i pojmowania specyficznego grania. Coś zwane crossoverem wczoraj, z dzisiejszej perspektywy może być czymś innym.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2021, 18:16 przez Kozioł, łącznie zmieniany 1 raz.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#18

Pioniere 2 lata temu

W wypadku Biohazard i Pro-Pain to tak marginalny udział wpływów crossover, ze nawet nie warto ich wymieniać, bo se ktoś mylnie to zakoduje i pomyśli, że to jakieś wytyczne dla tegoż gatunku.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#19

Pioniere 2 lata temu

Przykład czego? Dość już mam tej rozmowy. Zanudziła mi się ta przekomarzanka. I tak nie zrobisz nic wedle wytycznych, przecież cię już dość dobrze znamy z tej strony.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#20

brzask 2 lata temu

@Pioniere Nie wiem czy do mnie czy do Ryszarda Lwie Serce pijesz...hm ale mysle ze wlasnie wyżej mamy dyskusje od kilkunastu postów w temacie. Nie zauważyłem jakiegoś wklejanka.
A 2 powyższe kapele przyszly mi do głowy bo mozna powiedzieć ze pociagnely dalej to co zapoczatkował Anthrax bawiąc się muzyką wspólnie z raperami
Jasne ze to nie wytyczne w gatunku, ale łapią się tu też.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#21

Pioniere 2 lata temu

Do nikogo nie piję. Pisze, ze to jeden z gorszych przykładów dotyczących crossover i tyle. Choć jakieś tam przebłyski są, to jednak nie należy ich wcale kojarzyć z tymże nurtem. Podobnie metalcore, który również opiera się o harrdcore punk, lecz kojarzenie go z crossover jest jeszcze bardziej mylne.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#22

Kozioł 2 lata temu

Ale kolega nie napisał że to crossover. Użył jako porównania - przykładu. @brzask
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#23

brzask 2 lata temu

To ja polecę jeszcze Agnostic Front, zespół bardzo popularny w latach 90tych... choćby w mym rodzinnym Wrocławiu:)
Tu mamy punk i oi z elementami thrashu

There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#24

Kozioł 2 lata temu

Leeway - Born To Expire z 1989
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#25

Pioniere 2 lata temu

Ryszard przeczytaj jeszcze raz, co napisał. Ja skomentowałem to jedynie sprostowaniem, co by nikt się nie pomylił, bo tak nie było, chyba ze ktoś słabo osłuchany tak plótł se.
brzask pisze:
2 lata temu
Tu mamy punk i oi z elementami thrashu
Jednym wyrażeniem New York Hardcore
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#26

Kozioł 2 lata temu

Możnaby też uogolnić ze już w latach 90tych nazwa crossover zaczęła być przejmowana lub zamiennie używana z pojęciem metalcore. Mysle tu np o Biohazard i ProPain?
Jedyne co bym zmienił, to wstawił "np" pomiędzy "pojęciem" a "metalcore", tylko dlatego że jestem za stary na metalcore i kiedy byłem nastolatkiem, używałem z rówieśnikami prostego terminu pt HC. Ale ogólnie to nic źle nie napisał.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#27

Pioniere 2 lata temu

Nie, że złe, a tak po prostu nie było.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#28

Kozioł 2 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze:
2 lata temu
.
Cro-Mags to H C.Koniec teorii.
No tak, HCP z thrashem 😁\
Pioniere pisze:
2 lata temu
Nie, że złe, a tak po prostu nie było.
Nie było? To gdzie ten crossover się podział skoro zespoły łączące HC, P i M dalej powstają a o efemerycznym "pomiędzy gatunku" już nue słychać?
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#29

brzask 2 lata temu

Jak nie było, jak było
Sluchajcie to sa tylko nazwy...
coraz wiecej rapowania zaczelo wchodzic do hc i punka. No i stąd ten metalcore wyskoczył- jakaś dekadę po pojawieniu się pojęcia crossover . Przedstawiciele zaczeli sie mieszać i byli pod swoim wplywem z obu stron. Nikt nie postawił miedzy nimi muru
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#30

Pioniere 2 lata temu

Głupiś? Nie było tak w latach o których pisze. To nieco tak, jakby se ktoś ubzdurał, że Vader to pierwsza dm-owa kapela na świecie.
brzask pisze:
2 lata temu
Jak nie było, jak było
Sluchajcie to sa tylko nazwy...
coraz wiecej rapowania zaczelo wchodzic do hc i punka. No i stąd ten metalcore wyskoczył-
Nie, nie stad ten Metalcore wyskoczył
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#31

Kozioł 2 lata temu

Pioniere pisze:
2 lata temu
Głupiś? Nie było tak w latach o których pisze. To nieco tak, jakby se ktoś ubzdurał, że Vader to pierwsza dm-owa kapela na świecie.
brzask pisze:
2 lata temu
Jak nie było, jak było
Sluchajcie to sa tylko nazwy...
coraz wiecej rapowania zaczelo wchodzic do hc i punka. No i stąd ten metalcore wyskoczył-
Nie, nie stad ten Metalcore wyskoczył
Nie chodzi mu o genezę metalcore ale raczej o to, że m-core plus kilka innych nie sprecyzowanych jeszcze gatunków, praktycznie zastąpiły umowne granice crossover.

Dodam że po za wpływami rap, ok roku 90 doszedł funk, alternatywa... Powstało sporo nowych gatunków których uogólniona charakterystyka bliska jest pojęciu crossover z lat 80tych
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#32

brzask 2 lata temu

Wszedlem w wikipedie nawet na chwile,

Metalcore (spotykane jest również określenie Metallic Hardcore) – gatunek muzyki łączący w sobie elementy hardcore'u i metalu, wywodzący się w prostej linii z crossover thrash. Pierwotnie był to styl pochodny od hardcore'u

Osobiscie mniej mi się to zaczelo wtedy podobać bo wg mnie za duzo chamskiego hc do metalu zaczeli wplatac. Zaczely sie glupie rymowanki dla skate'ów itp, nie pasilo mi juz to a byłem obrońcą tradycyjnego grania za gówniarza raczej
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#33

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

Kozioł pisze:
2 lata temu
Pan Efilnikufesin pisze:
2 lata temu
.
Cro-Mags to H C.Koniec teorii.
No tak, HCP z thrashem 😁
H C P to byl kiedys H C band z Poznania.

Wplywy Thrash sa gdzies w Muzyce Cro-Mags,gdzies ich nie ma.Najczesciej nie ma.Podales jako przyklad 'Best Whishes' i na tym materiale Cro-Mags jest najbardziej Metalowy.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#34

Pioniere 2 lata temu

Ambient bm to także crossover i co z tego, skoro to nie Crossover Thrash, o którym założyłeś temat? Jest to zwyczajne odbieganie od tematu.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#35

Kozioł 2 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze:
2 lata temu
Kozioł pisze:
2 lata temu
Pan Efilnikufesin pisze:
2 lata temu
.
Cro-Mags to H C.Koniec teorii.
No tak, HCP z thrashem 😁
H C P to byl kiedys H C band z Poznania.

Wplywy Thrash sa gdzies w Muzyce Cro-Mags,gdzies ich nie ma.Najczesciej nie ma.Podales jako przyklad 'Best Whishes' i na tym materiale Cro-Mags jest najbardziej Metalowy.
I dlatego ten konkretny krążek tam jest. Po za tym to duża i znajoma nazwa zaczepna.
Zgadzam się z tobą
Pioniere pisze:
2 lata temu
Ambient bm to także crossover i co z tego, skoro to nie Crossover Thrash, o którym założyłeś temat? Jest to zwyczajne odbieganie od tematu.
No ale skoro termin dzisiaj praktycznie martwy, to co złego w ekshumacji, autopsji i podaniu przyczyn zgonu, ew dzieci zostawionych przez denata.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2021, 19:33 przez Kozioł, łącznie zmieniany 2 razy.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#36

Pioniere 2 lata temu

Nawet nie liznąłeś podstaw, a już chcesz o następstwach nawijać - ech te nowe pokolenia :roll:
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#37

Kozioł 2 lata temu

Pioniere pisze:
2 lata temu
Nawet nie liznąłeś podstaw, a już chcesz o następstwach nawijać - ech te nowe pokolenia :roll:
Po to założyłem wątek który sam chciałeś kasować 😉
Nowe pokolenia?
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

#38

pit 2 lata temu

brzask pisze:
2 lata temu
Wszedlem w wikipedie nawet na chwile,

Metalcore (spotykane jest również określenie Metallic Hardcore) – gatunek muzyki łączący w sobie elementy hardcore'u i metalu, wywodzący się w prostej linii z crossover thrash. Pierwotnie był to styl pochodny od hardcore'u
Ta definicja jest na tyle nie precyzyjna, że to samo można napisać o thrashu, crossover thrashu, metalcorze. zespołach takich jak Helmet, a nawet niektórych kapelach nwobhm.

Z drugiej strony takie grupy jak Rorschach, Both, czy Converage nie mają za wiele wspólnego z crossover thrashem. Raczej z power violence i matematyką.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#39

kurz 2 lata temu

Koziołowy Rrysiu abo jak kto woli Rysiowy Koziołek (nieMatołek, co to to nie) zakłada najlepsze tematy ogólne, jest cała masa wejść, dyskusji, sporów, pyskówek, nawet czasami nerytoryki. W tych tematach jestem jego fanem! A w temacie tym, o tutaj to nawet nie wiedziałem, że połowa tych kapel gra coś takiego jak krosower, ale Suicidal Tendencies najlepsze.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#40

Pioniere 2 lata temu

Kozioł pisze:
2 lata temu
Pioniere pisze:
2 lata temu
Nawet nie liznąłeś podstaw, a już chcesz o następstwach nawijać - ech te nowe pokolenia :roll:
Po to założyłem wątek który sam chciałeś kasować 😉
Nowe pokolenia?
Zaczynasz temat, by na wsypie go porzucić i zając się czym innym.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#41

Kozioł 2 lata temu

Pioniere pisze:
2 lata temu
Kozioł pisze:
2 lata temu
Pioniere pisze:
2 lata temu
Nawet nie liznąłeś podstaw, a już chcesz o następstwach nawijać - ech te nowe pokolenia :roll:
Po to założyłem wątek który sam chciałeś kasować 😉
Nowe pokolenia?
Zaczynasz temat, by na wsypie go porzucić i zając się czym innym.
Przecież cały czas kłócę się o niego, zaprzeczam twojej tezie.

Tak ogólnie Panie doświadczony w materii tematu moderatorze, według mnie to powinieneś najwięcej do tematu dodać merytoryki, ew już dawno założyć wątki o kilku oczywistych zespołach.

A, i jeszcze jedno. Satyrycznie. Odmienną opinię nazwę skarbem dyskusji 🙄 Ale skupmy się na muzyce albo zaprzestańmy offtopa, ewentualnie skasuj wątek. Panie moderatorze wrzechmmogący amen.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#42

kurz 2 lata temu

Pioniere pisze:
2 lata temu
Kozioł pisze:
2 lata temu
Pioniere pisze:
2 lata temu
Nawet nie liznąłeś podstaw, a już chcesz o następstwach nawijać - ech te nowe pokolenia :roll:
Po to założyłem wątek który sam chciałeś kasować 😉
Nowe pokolenia?
Zaczynasz temat, by na wsypie go porzucić i zając się czym innym.
Chuj, będę adwokatem tego co sam się umi obronić.
Pio, wziąłeś pod uwagę to że Kozieł zakłada te wątki z egoistyczno/altruistycznych powodów; bo lubi jak inni dyskutują i jest zdrowy ferment - ja tak to widzę, a jeżeli jestem naiwniakiem, to cóż, nie jest mi z tym źle, bo lubię czytać te wpisy.
Awatar użytkownika
big lebowski
Posty: 27
Rejestracja: 2 lata temu

#43

big lebowski 2 lata temu

A ja jako osoba, która ogólnie zawsze podchodziła z zajebistym dystanesm do 1500 podgatunków metalu definiowanych na podstawie chuj wie czego, powiem tylko, że gratuluje autorowi wątku ( szczerze Kozioł, bez ironii) za poderwanie tubylców na proste nogi, na pełnej kurwie do wystrzału :twisted:
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#44

Pioniere 2 lata temu

Dobra, to co by nie powtarzać za Hajaszem, czy innymi o D.R.I., The Accüsed, Impulse Manslaughter, czy Wehrmacht, wspomnę paru innych wartych uwagi kapelach, których nazwy dotąd nie padły. Najpierw te bardziej pasujące jak: Ludichrist, Force Fed, Spazztic Blurr, Beyond Possession, Beowülf, Shell Shock, Uncle Slam, Lethal Aggression, Decadence Within, Sacred Denial, Attitude, Attitude Adjustment, Excel, Golers, Mucky Pup, Guillotine, Power trip, Holier Than Thou?, NYC Mayhem, Angkor Wat, Tyrranicide, Aversion, Chronical Diarrhoea, Madhouse (Fra), Soothsayer, Extrem, Upset Noise, Doctor And The Crippens, wczesny Raw Power, Metal Onslaught, No Pigs, Broken Bones, ... hmm, dalej mi się nie chce ...

I trochę takich pokrewnie bliskich, przez thrashcore, czy mieszanki z crust i różne takie tam alternatywy, jak: Spermbirds, Protes Bengt, Heresy, Concrete Sox, Ripcord, Septic Death, Murphy's Law, Adrenalin O.D., S.O.B., M.D.C., Rose Rose, Unseen Terror, Extrem, Power Of Expression, Gehenna (Kalifornia), ...
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#45

Kozioł 2 lata temu

up :D LoL.

BANGERTV - All Metal: ESSENTIAL CROSSOVER THRASH ALBUMS Lock Horns Redux
pogadanka w towarzystwie Phila Rinda (Sacred Reich) i Daniela Dekaya (Exciter), 50 minut dyskutowania właściwego ;)


Idąc za przykładem listy nazw wklejonej przez Pioniera, dodaje link do dobrej listy 100 lepszych wydawnictw (z RYM) crossover.
https://rateyourmusic.com/list/slamlord ... -all-time/
In the old days, mainly hardcore punk kids played this fusion of hardcore and thrash as they progressed musically and advanced technically with their instruments, and that's probably why all those albums are so good and innovative. Now in the new age crossover thrash play only metal dudes, as a joke, making it very dull and repetitive... ok, with few exceptions.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#46

dj zakrystian 2 lata temu

Z tego co @Pioniere wymienił, posiadam kompilację Attitude na pirackiej kasecie. Oni zdaje się żadnej pełnowymiarowej płyty nie popełnili. Jest tam thrash, punk a nawet power bluesowy cover. Tak chyba słyszę ten cały crossover thrash. Sporo hardcore punka podanego na thrashowych wibracjach.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#47

Pioniere 2 lata temu

No tak, takiego ze studio to nie wydali (był za to live album), bo Attitude, to był jedynie taki zespół projekt, założony przez byłych muzyków Attitude Adjustment, ale był to tak bardzo zacny twór, że w żaden sposób nie mogłem go pominąć — podobne, jak i pierwotnego ich zespołu, który z przerwami działa do dziś w zmienionym składzie.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#48

Pioniere 2 lata temu

Dead Heat to działająca od 5 lat ekipa hardcore crossover thrash z Kalifornii, mająca na swym koncie kilka pomniejszych wydawnictw, album live oraz dwa albumy studyjne, w tym wydany w trwającym jeszcze roku World at War:

Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#49

Hajasz 2 lata temu

Skab z Luizjany. Jedyne demo z 1992 roku. Brzmienie chujowe ale kult eternal.

GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#50

Pioniere 2 lata temu

Posłuchałem tej nowości od @Nucleatora i dobre jest, ale do wspomnianego w bc Excel i D.R.I., nie ma to podjazdu


Wróć do „Thrash Metal”