Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4184
Rejestracja: 7 lata temu

Razor of Occam

#1

DiabelskiDom 8 mies. temu

Obrazek
Prawdopodobnie nieistniejący już australijski kapel parający się thrash/black metalem. Od kilku dni wałkuję różne kapelki z tego nurtu, bo mnie jakoś złapała faza na zwierzęce metalowanie i w sumie do kilku albumów co rusz wracam, między innymi do Brzytwy Ockhama. Dokładnie rzecz biorąc, to do ich jedynego pelniaka, czyli Homage to Martyrs.

Świetny materiał, jak dla mnie spokojnie dorównujący najlepszym albumom stamtąd. Jest to dzikszy i bardziej oszalały brat Deströyera666 i Gospel of the Horns. Maksymalnie wkurwiony, rozszarpujący trzewia ostro poczerniały thraszor, ale jednak niepozbawiony tego charakterystycznego, epickiego wykończenia przy kasetonach. Ta po australijsku pojmowana epickość, która jest wizualizacją wikingowego Bathorego siedzącego w pentagramie i oblewającego się krwią wypatroszonego przed chwilą misia koala jest tutaj właśnie tłem, ale takim fajnym subtelnym, dającym do zrozumienia, że ci kolesie wiedzą, co to okrucieństwo, ale jednak potrafią pięknie namalować malowidła w jaskini. Takich potężnych, podniosłych zagrywek jest tu kilka, jednak główne skrzypce gra rozwścieczony, pełen piekielnej energii thrash/black, aczkolwiek te dwa światy bardzo fajnie się ze sobą tutaj przenikają, i mimo większej dziczy niż u bardziej znanych kolegów, to ciągle słyszymy skąd ten zespół pochodzi. O, późniejsze Absu też tu słychać, nawet jak tak sobie teraz myślę, to całkiem sporo i to też może być dobry drogowskaz pokazujący jak ta podniosłość jest umiejscowiona w napierdolu.

Podsumowując, zajebiste zajebistości.

Skład:
Matt Razor - Vocals, Guitars (1998-?) ex-Sarcophagus, ex-Gospel of the Horns (live), ex-Deströyer 666, ex-Agatus (live)
Alexandros - Bass, Vocals (backing) (2003-?) Macabre Omen, Necromaniac, Satanic Supplicia, The One, Thyrathen, Tome of the Unreplenished, Aere Aeternus, Lindy-Fay Hella (live), ex-Lvcifyre, ex-Scythian, ex-Agatus (live), ex-Glorior Belli (live), ex-Corvus Neblus
Ian Shrapnel - Guitars (2003-?) Nocturnal Graves, ex-Adorior, ex-Deströyer 666
Didier Almouzni - Drums (2009-?) Exdestrier, Locistellar, ex-Admortem, ex-Locus, ex-DragonHeart, ex-Damim, ex-DragonForce, ex-Locistellar
▼ Byli muzycy
Chris Hastings - Bass (1998-2003) ex-Adorior, ex-Demoniac (live)
BC - Drums (1998-1999) ex-Vomitor, ex-Corpse Molestation
Peter Hunt - Drums (1999-2009) ex-Assaulter, ex-Axis of Evil, ex-Savage Messiah, ex-Killrazer (live), ex-Marshall Law, ex-Paindivision, ex-DragonHeart
Dyskografia:
1998 - Diabologue [demo]
1999 - Diabologue [EP]
2003 - Pillars of Creation [EP]
2009 - Homage to Martyrs

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Razor_of_Occam
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17532
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 6 mies. temu

Słucham sobie tego Razor of Occam, wczoraj poleciała epka Pillars of Creation z klasyczną fotką na okładce, dzisiaj pełny album Homage to Martyrs no i Distrojerka mocno słychać, Absu chwilami, choć póki co jeszcze nie zauważyłem, ażeby mi to specjalnie w ucho wpadało. Może się to jeszcze zmieni, czego bym sobie serdecznie życzył.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Thrash Metal”