OrisnO

Lewiatan (później Leviathan)

OrisnO 3 lata temu

Obrazek

Obrazek

Horda z Wrocławia. Jeżeli Enc-Metallum nie kłamie ta grupa zaczęła nawalać zacne black metale (formalnie death, ale ludzie się nie znają) jeszcze zanim to było modne w Polsce. Myślę tu konkretnie o pierwszym demie Lewiatan i genialnym utworze Abbadon, którego teraz już nie mogę nigdzie odkopać. Możliwe oczywiście, że wcześniej może ktoś inny grał podobnie, ale aż tak brudnego i świetnego brzmienia chyba nikt nie osiągną.

Polecam grupę i jeżeli ktoś znajdzie pierwsze demo całe, to fajnie jakby się podzielił.

Skład:
Darek Małolepszy - Bass
Artur Zaborowski - Guitars
Rafał Garncarek - Vocals
Piotr Kołodziejczyk - Drums (1988-?)
Grzegorz Lewandowski - Guitars (1988-1990, 1990-?)
▼ Byli muzycy
Szynek - Bass (1988-1989)
Zygmunt - Guitars (1988-1991)
Walek - Vocals (1988-1992)
Sylu - Bass (1989-1992)
Krzysiek - Bass (1992-?)
Dyskografia:
1989 - Lewiatan [demo]
1990 - Memento Mori [demo]
1992 - C'est la vie [demo]
1994 - Live-Bonus [live]
2017 - Memento Mori / C'est la vie [kompilacja]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Leviathan/36814
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 3 lata temu

Jakby co, ja mogę się podzielić. Drugie demo mam w dwóch wersjach na jednej z nich jest bonusowy numer. A wspomniany utwór Abbadon zarówno na pierwszym jak i drugim demo występuje, zresztą nie tylko on. A tak poza tym, to chłopaki muzycznie grali ostry, lecący na sporym Speedzie Death/Thrash, może nieco podbleczony jeśli chodzi o wokalizy, lecz to zbyt znikomy procent, by zaraz przyszywać temu łatkę - a tak to starym Katem, Slayerem i Kreatorem zlatuje.

Przenoszę wątek do działu Thrash.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

Tradycją powoli staje się, że wspominane na forum trupy wstają z grobu.

Tak stało się też w przypadku polskiego Lewiatana, który kilka miesięcy po powyższych postach przypomniał o swoim istnieniu kompilacją o tytule Memento Mori / C'est la vie, wypuszczoną 10 października 2017 roku pod banderą Thrashing Madness. Wydawnictwo to, wbrew tytułowi, zawiera wszystkie trzy dema kapeli, także to z 1989, znane po prostu jako Lewiatan.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Thrash Metal”