Awatar użytkownika
Blind
Tormentor

Blind 2 mies. temu

No widzisz! A to kiedyś była jedna z moich ulubionych płyt My Dying Bride. Pierwszej dziewczynie w życiu, która poruszyła moje serce nawet dałem liścik z fragmentem spolszczonego tekstu do For You :) :) Odrzuciła mnie, więc tym bardziej jej wtedy słuchałem :)
Początek A Kiss To Remember to jeden z moich ulubionych momentów w dyskografii MDB.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
5 mies. temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!

Tagi:
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask 2 mies. temu

To masz sentyment można powiedzieć.
Ja się trochę zawiodłem bo pamiętam, że liczyłem na dużo wiecej po rewelacyjnej 'The Angel and the Dark River' - płycie totalnie dołującej i rozbijającej człowieka na tysiąc cząsteczek. Zabrakło mi na 'Like Gods...' tych długich, momentami do bólu poprzeciąganych klimatycznych motywów.
'napuchną mną drzewa'
'Od dobrych kilku lat...'
'The cult of Heroes our religion, our world is one of strife
Nature our new righteous order, Free and Proud and Wild'
'There's something growing in the trees
I think it's a different me'
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor

Blind 2 mies. temu

O, i tu ująłeś sedno sprawy związanej z tym albumem. To jeden z najmniej "artystycznych" albumów, a bardziej nastawiony na piosenki, co po kolosach z dwójki i dobijaniem emocjonalnym z trójki mogło rozczarować.
UP THE VERONICAS
yog pisze:
5 mies. temu
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Kozioł 2 mies. temu

Rysio pod tym również się podpisuje. Like Gods z reguły najbardziej kochają ci, co to od tego zaczęli. Ja wtedy praktycznie z nimi skończyłem 😁
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor

Pogan696 2 mies. temu

Ja akurat będę bezkrytyczny. Wszystkie albumy do czasu A Line of Deathless Kings (które też jest zajebiste) mają coś do zaoferowania. Są lepsze czy gorsze momenty, ale to i tak poziom, który nie każdemu jest dany. Procenty mogą się wydawać jakąś zakałą, ale myślę, że ten album był potrzebny kapeli, żeby wygrzać takie cudo jak The Light at the End of the World.
Lis
Moderator globalny

Lis 2 mies. temu

Blind pisze:
2 mies. temu
Pierwszej dziewczynie w życiu, która poruszyła moje serce nawet dałem liścik z fragmentem spolszczonego tekstu do For You :) :) Odrzuciła mnie, więc tym bardziej jej wtedy słuchałem :)
Bo do dziewczyn idzie się z alkoholem, a nie jakimiś liścikami.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor

Blind 2 mies. temu

Ale w wieku 12/13 lat to ja piłem herbatę, nie alkohol! Nie byłem tak zaprawiony w boju jak inni gimnazjaliści.
UP THE VERONICAS
yog pisze:
5 mies. temu
Lis
Moderator globalny

Lis 2 mies. temu

Jak 12 lat to cię usprawiedliwia.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Kozioł 2 mies. temu

To gdzie nauczyłeś się PPP jak nie w gimnazjum. Na 18tce?
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot 2 mies. temu

Pogan696 pisze:
2 mies. temu
Ja akurat będę bezkrytyczny. Wszystkie albumy do czasu A Line of Deathless Kings (które też jest zajebiste) mają coś do zaoferowania. Są lepsze czy gorsze momenty, ale to i tak poziom, który nie każdemu jest dany. Procenty mogą się wydawać jakąś zakałą, ale myślę, że ten album był potrzebny kapeli, żeby wygrzać takie cudo jak The Light at the End of the World.
O ironio płytkę z procentami mocno się dyskredytuje zza 1 utwór, reszta nie jest wcale taka mocno rewolucyjna. Sam album jest cholernie udany, wniósł sporo ciekawych elementów i był czymś, co świetnie by im zrobiło. Powrotny album zaś jest super, ale z 1 utwór bym zdjął. Niemniej pamiętam te uczucia, jak się pojawiła okładka ze znajomym logo. tego nikt nie odbierze.
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor

Blind 2 mies. temu

Procenty mają dziś urodziny!
Zsamot ma rację, tej płycie zebrało się chyba jedynie za Heroin Chic, które jest po prostu trip hopowe. Ten narkotyczny klimat pasuje idealnie do tej płyty. Co do innych utworów z procentów - Base Level Erotica to dla mnie taki sam klasyk jak Your River czy A Sea to Suffer In. Aaron w roli perwersa spisał się na medal.
Poza tym, to tak po prostu jedna z najciekawszych płyt Anglików. Może i nie najlepsza, ale stanowi ciekawy punkt w ich dyskografii. Dzisiaj już raczej metalowcy nie mają problemu z tym albumem, bo w sumie tak powtarzamy, że byli jebani za ten album, a nie widziałem w internecie takich opinii. Chodzi zapewne zatem o ówczesne recenzje w gazetach.
UP THE VERONICAS
yog pisze:
5 mies. temu
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot 2 mies. temu

Okładka i ten kawałek więcej szkody narobiło plus bajdurzenie w wywiadach o zmianach. O ironio nie pamiętam złej recenzji.
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”