Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 4871
Rejestracja: 5 lata temu

Wheel

pit 3 mies. temu

Obrazek

Wheel jest zespołem pochodzącym z Dortmundu (to w Niemczech) grającym epicki heavy / doom metal. Moim zdaniem to jedna z najlepszych grup, które wyciągnęły epic doom z lekko zakurzonych lat 80 i siłą wciągnęły go w wiek Nietoperza, to znaczy w XXI wiek.

Bardzo podoba mi się to, co robi wokalista Wheel. Od razu słychać, że klasyczny doom, rocka i pro-metal ma obryte na blachę. Jego wokale są bardzo techniczne, a jednocześnie hołdują weteranom wyżej wymienionych gatunków, nawet tym którzy warsztatowe braki nadrabiali pasją oraz charyzmą.

https://www.metal-archives.com/bands/Wheel/3540284897
https://www.discogs.com/artist/2093292-Wheel-6

Muzyka:
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 2444
Rejestracja: 4 lata temu

kurz 2 mies. temu

Słyszałem album z dziewczyną z kwiatami we włosach. Chyba mi się podobało, to odświeżę bo nawet jest dość blisko klimatów których teraz słucham.

Edit po przesłuchaniu.
Przyzwoita, bardzo mocno „inspirująca” się dokonaniami, też mocno inspirujących się najlepszą kapelą rockowo/metalową, kapel typu Candlemass, Manowar czy w mniejszym stopniu Pentagram.
Czyli dla jednych super zajebioza, dla innych generic. Dla mnie - można posłuchać, tylko po co? To już było, tylko lepiej i oryginalniej.

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”