Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Acid Witch

#1

Nucleator 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Zacznijmy od tego, że jestem tolerancyjny jak mogę...

...ale tych wszystkich wynalazków typu Belzebong Dopelord i im podobnych nigdy nie byłem w stanie zdzierżyć. Jednak kiedy zobaczyłem demówkę Witch House nieznanej mi wtedy grupy Acid Witch z rysunkową okładką nawiązującą do stylistyki choćby Scooby-Doo, to wewnętrzne "coś" kazało mi to obadać. Tak zaczęła się moja przygoda z tym amerykańskim zespołem. Powstali w 2007 roku i już rok później dostarczyli debiut Witchtanic Hellucinations. No i co my tu mamy? Ano konglomerat death metalu ze stonerem, psychodelicznymi solówkami i doomowymi tempami. Warto wspomnieć o sporej liczbie ozdobników takich jak klawisze, upiorne recytacje odurzonych miksturami wiedźm czy odgłosy bulgotania. Uwarzony wg tej receptury dekokt daje po łbie niczym wysokoprocentowy absynt, a przy utworach takich jak klimatyczny Swamp Spells czy powalający znakomitymi riffami October 31st ma się ochotę uczestniczyć w sabacie. Dodajmy do tego piękne tytuły utworów (Witches Tits, Broomstick Bitch) i wylewający się zewsząd szlam i klimat horrorów klasy B.

Drugi długograj Stoned jest gorszy i brzmi bardziej przejrzyście, ale nadal potrafi dać sporo radości. Nadal dominuje duszna atmosfera, lepkie riffy i tematyka horrorów nierzadko podszyta poczuciem humoru i satanistycznymi klimatami. Na następnym splicie z Nunslaughter Acid Witch znów obtoczyli kompozycje w szlamie i brudzie, przez co ich kawałki wypadły lepiej niż facetom od "devil metal". Na trzeciego LP trzeba było jednak poczekać do 2017, kiedy to ukazał się Evil Sound Screamers. Panowie nie wymyślają tu na nowo koła i udowadniają, że w stylistyce rodem z tanich horrorów czują się jak Freddy Krueger w Springwood. Więcej tu klimatów teatralnych niczym u Kinga Diamonda, ocierających się nawet o groteskę, choć doom metalowy rdzeń muzyki pozostał nienaruszony. Na jakąś nawiedzoną imprezę w nawiedzonym dworze pośród mrocznego lasu Acid Witch jest jak znalazł.

Skład:
Shagrat - Vocals, Bass (2007-present) Shitfucker, ex-Reaper, Filthy Death, ex-A.I.D.S, ex-Feast or Famine, ex-Lindane, ex-Pirate Law, ex-Social Outcast, ex-The Nihilists, ex-The Smoke Bombs, ex-Wärwolf
Slasher Dave - Vocals, Keyboards (2007-present) ex-Horrific, Slasher Dave, ex-Skincrawler, ex-The Ratfinks
Gnarls Charles - Drums (2010-present) Shitfucker, ex-Reaper, Head Eruption, ex-Gas Chambers For Christ, ex-Hellstallion, ex-Just Been Mugged, ex-Payload Of Atomic Warhead Nightmares, ex-Random Axe Of Terror, ex-Rigor Mortar
Mike Tuff - Guitars (2010-present) Failed, Nuke, Temple of Void, Harbinger, ex-Borrowed Time
▼ Byli muzycy
Lasse Pyykkö - Vocals (2007-2009) Claws, Hooded Menace, Lobotomy Dept, Ruinebell, Phlegethon, Vacant Coffin, ex-Shrouded, ex-Swarming, ex-The Skeletal, Enemy Flag, ex-Sarnath, ex-Amok, ex-Coffins of Cyst, ex-Demented Doctrine, ex-Moral Decadence, ex-S.P.F., ex-Stone Evil
▼ Muzycy koncertowi
Phil Warren - Drums (2017-present)

"Magic" Mike Tuff - Guitars (2010-?) Failed, Nuke, Temple of Void, Harbinger, ex-Borrowed Time
Dyskografia:
2007 - Acid Witch [demo]
2008 - Witchtanic Hellucinations
2009 - Witch House [EP]
2010 - Midnight Mass [EP]
2010 - Stoned
2014 - Spooky [split]
2015 - Hells Headbash [split video]
2015 - Midnight Movies [EP]
2016 - Stale Candy - The Ep's of AW [kompilacja]
2016 - Black Mold [split video]
2017 - Evil Sound Screamers




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ac ... 3540265808
BC: http://acid-witch-detroit.bandcamp.com/music
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5430
Rejestracja: 6 lata temu

#2

pit 6 lata temu

Debiut kojarzę. Pamiętam, że syntezatory odrobinę raniły uszy. Rozumie, że taki był zamysł - klimat starego amerykańskiego kina exploitation i te sprawy. Warto dać szansę kolejnym albumom?
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#3

Nucleator 6 lata temu

Daj - każdy z nich jest zupełnie inny, horror klimat obecny, ale brzmienie każdego ze studyjniaków diametralnie inne.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#4

DiabelskiDom 6 lata temu

Znam pierwsze dwa i bardzo sobie cenię. Na takiej zasadzie, że jak już puszczę to lecą na zmianę po kilka razy. O najnowszej dowiedziałem się już w 2018 roku i jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, ale podejrzewam, że wpisze się w konwencję. Bardzo lekki jak na death/doom ale jednak zbyt grobowy jak na stoner, co nie zmienia faktu, że warty znajomości mimo wykorzystywania dobrze znanych patentów.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#5

TITELITURY 6 lata temu

Nie wiem, co tu miałbym mądrego napisać. Bardzo lubię pierwszą płytę za ciężar i łączenie deathu z doomem oraz syntezator. Dwójka już mi trąci banałem niestety. Za dużo tego stonera, czy jak to tam się zwie. Ale przy okazji tematu polecę "death 'n' roll" tego samego gościa, który założył AW. Zwie się to "Horrific" i moim zdaniem jest kawałem konkretnej muzy na luzie i z przytupem. Juz samo intro mnie rozwala:

Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#6

dj zakrystian 6 lata temu

Kwaśna Wiedzma to ciekawe zjawisko, szczególnie debiut. Horrific też znam, ale chyba wolę Acid Witch.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Knuropatwa
Posty: 14
Rejestracja: 6 lata temu

#7

Knuropatwa 6 lata temu

Trzeciego długograja jeszcze nie przesłuchałem, natomiast lubię sobie od czasu do czasu puścić jedynkę albo dwójkę. Cała ta ich helloweenowo-horrowa koncepcja bardzo mi się podoba. W sieci znalazłem takie oto wideło- nie wiem czy to coś oficjalnego czy fanmade:

Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#8

karp 5 lata temu

Wtem!

Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#9

TITELITURY 5 lata temu

Rzecz, za którą bardzo cenię ten zespół, to syntezatorki. Nie stronię od elektroniki w metalu, problem w tym, że w większości przypadków doklejane to jest bez ładu i składu, aby było. Tutaj inaczej. Dave ma ucho do takiej muzy. Nasłuchał się soundracków do horrorów i przetworzył je na swój własny sposób. A piszę o tym wszystkim dlatego, że relatywnie od niedawna ma też projekt, gdzie gra tylko na klawiszach. Walter Riazatii oraz "The Goblin" zdecydowanie patronują tej muzyce. Bardzo przyjemnie się słucha, nie tylko podczas sraloween.

Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#10

karp 4 lata temu



Niby tylko bluzy, ale tej grafiki chyba jeszcze na okładce nie mieli. Może jakieś EP się szykuje?
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#11

karp 4 lata temu

Jest i Helołin. Tylko singiel, ale i tak fajny.

Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2895
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#12

Szajtan 2 lata temu

Obrazek

31 października ukaże się split Acid Witch z heavy/black metalowym VaultWraith. Na krążku znajdą się cztery utwory – po dwa od każdej z grup. Siedmiocalówka zatytułowana będzie Spooky vol. II i ukaże się ze znaczkiem Hells Headbangers Records.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5430
Rejestracja: 6 lata temu

#13

pit 2 lata temu

Fajna okładka, zrobiona w stylu starych komiksowych antologii horroru.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#14

DiabelskiDom 2 lata temu

Posłuchałem ostatnio ze trzy razy ostatniego albumu, czyli Evil sound Screamers i ogólnie słucha się OK. Nie jest to nie wiadomo jaki fajny materiał, bo do jedynki, a nawet drugiego albumu to się nie umywa, ale można posłuchać. Ogólnie to jak go słuchałem, to miałem przed oczami Abysmal Grief, a to dlatego, że ci ostatni też po serii bardzo dobrych płyt wyskoczyli z czymś nieco odmiennym od ich starszych dokonań i trochę im nie wyszło. Na ostatnim albumie Acid Witch nie ma już rock'n'rollowego, kwaśno-psychodelicznego death/doomu, tylko jest death/doom niebezpiecznie zmierzający w kierunku nijakości, za to napakowany samplami i gadaniem. Jeszcze nie wpadli w sidła bycia kiepskimi, ale jak ich muza dalej będzie się zmieniała w taki sposób, to może być źle.

Debiut ciągle zajebisty, jak sobie zapodałem pomiędzy sesjami z nówką to paaaanie, gdzie Rzym a gdzie Krym (na ciostku hehe). Stoned trochę gorszy, ale też dobrze jedzie.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6138
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#15

Vexatus rok temu

Pierwszy pełniak chyba najlepszy, ale być może mam tylko takie wrażenie, bo tej płyty się najwięcej nasłuchałem i pozostałe tak średnio kojarzę. Wczoraj w nocy mi kolega o nich przypomniał i rzucił line do pierwszej płyty na YT. :) Ta ich groteska ocierająca się niekiedy wręcz o kicz ma jednak jakiś tam swój urok. Ciężko mi sobie wyobrazić ich pierwszego pełniaka bez tych rozedrganych syntezatorowych przeszkadzajek. ;) Musze sobie obadać dokładniej ich pozostałe płyty. No i EPki, bo z tych pomniejszych materiałów to chyba niczego jeszcze nie słyszałem.
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 258
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

#16

kyu rok temu

Ja powiem tylko, że obojętnie kiedy składam sobie od nowa stonerowego miksa, to Black Witch z pierwszego pełniaka jest zawsze auto-include. :) Pierwsza płyta cudna, ale ten kawałek to już w ogole perełka.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2895
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#17

Szajtan rok temu

Czwarta duża płyta, Rot Among Us wyjdzie oficjalnie w Halloween. Wydawcą będzie Hells Headbangers.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 258
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

#18

kyu rok temu

Cudowna wiadomość! :D
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2895
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#19

Szajtan rok temu

Najnowsza produkcja Amerykanów znowu wypełniona jest niezliczoną ilością wstawek rodem z horrorów klasy B. Oprócz stonerowych bujanek oraz zwyczajowych dla mozolnej odmiany grania metalu riffów, otrzymujemy sporo charakterystycznych oraz pokręconych solówek. Wszystko sowicie doprawione jest psychodelicznymi klawiszami, które łudząco przypominają podkłady muzyczne z filmów Rob’a Zombie. Całości świetnie się słucha. Szczególne podejście tego kwartetu do komponowania nie pozostawia wątpliwości, że doskonale bawią się tym co robią. Ich balansowanie na granicy kiczu i powagi jest w pełni wyważone.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#20

Vortex rok temu

Dokładnie tak Panie @Szajtan. Doskonała rozrywka, w ten około Helloweenowski czas. Nie znałem wcześniej, na szczęście kumpla zainteresowali i tak oto w mglistym parku, "Rot Among Us" wspaniale wypełnił grobową atmosferę.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2895
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#21

Szajtan 4 mies. temu

Acid Witch wydał nowy halloweenowy singiel „Pranks”
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”