"Into the Void"
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Khemmis

Post Vortex » rok temu

Obrazek

Obrazek

Amerykański zespół doom metalowy z Denver w Kolorado, utworzony w 2012 roku. Ich nazwa pochodzi od starożytnego miasta znajdującego się w Egipcie, obecnie znanego jako Akhmim.

Drugi studyjny album, Hunted, znalazł się na 11. miejscu w rankingu 20 najlepszych metalowych albumów Rolling Stone 2016 roku i pierwszym w Top 40 albumów Decibel Magazine tego samego roku. W lipcu 2017 roku zespół ogłosił, że podpisali kontrakt z Nuclear Blast (poprzez umowę licencyjną z 20 Buck Spin) na wydanie trzeciego albumu.

Skład:
Dan - Bass ex-Lords of Fuzz
Zach - Drums Dominion, Maliblis, Vasaeleth, Dagon, Aat
Ben - Vocals, Guitars Glacial Tomb, ex-Burial Within, ex-Galaxicon
Phil - Vocals, Guitars
▼ Byli muzycy
Dan Barnett - Drums (2012) Demon Goat
Dyskografia:
2013 - Khemmis [EP]
2015 - Absolution
2016 - Hunted
2017 - Empty Throne [single]
2017 - Fraught with Peril [split]
2018 - Desolation

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Khemmis/3540375987
BC: https://khemmis.bandcamp.com/music
"Between Shit and Piss we are Born"

Tagi:
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

Post CzłowiekMłot » rok temu

Kojarzę temat z poprzedniej odsłony forum. Miałem zasiąść do poprzedniego albumu, ale w przesycie doomowych i stonerowych albumów ostatnich dwóch lat na "Hunted" zabrakło czasu i ochoty.

Po przesłuchaniu tegorocznego "Desolation" wiem już, że ma co nadrabiać. Wokale w Khemmis kojarzą mi się trochę z Candlemass, a innym razem z nowofalowymi kapelami heavy - coś między wczesnym White Wizzard a Striker. Takie wycie do Księżyca na dobrym poziomie. Generalnie dobre połączenie mrocznego hejwi z tradycyjnym doomem. Całkiem pozytywne granie - jak to określił znajomy - "dające nadzieje na lepsze jutro".
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » rok temu

Typek w koszulince Spectral Voice mnie zachęcił wspólnie z okładką z rycerzykami Cthulhu, żeby sprawdzić, ale logo Nuclear Blastu mnie ostatecznie odstraszyło na dobre i jak dotąd nie sprawdziłem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
twi

Post twi » rok temu

Bardzo dobre granie, pamiętam że byłem bardzo pozytywnie zaskoczony gdy na nich trafiłem.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Post Vortex » 3 tyg. temu

Leci właśnie debiut, a z racji tego że dawno się w sludge/doomie nie obracałem plyciwo to sprawia mi niesamowitą radochę. Bardzo dobry to jest zespół troszkę u nas niezauważony. Wokale, zwłaszcza te czyste mogłyby być bardziej "natchnione" bo kolo ma warunki świetne. Co do muzy, to buja to elegancko. Lecimy na tych chropowatych przesterach w wolnych i wolniejszych tempach. Głowa się kiwa. Znakomity relaks.
"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”