Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Sleep

#1

Vexatus 7 lata temu

Obrazek
Sleep chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, bo to jeden z najbardziej znanych zespołów Doom/Stoner. Szkoda, że od kilku lat nie nagrali niczego nowego pod tym szyldem.

Obrazek
Skład:
Al Cisneros - Bass, Vocals (1990-1998, 2009-2019) Om, Shrinebuilder, ex-Asbestosdeath, Al Cisneros, ex-The Sabians
Matt Pike - Guitars (1990-1998, 2009-2019) High on Fire, ex-Kalas, ex-Asbestosdeath
Jason Roeder - Drums (2009-2019) Neurosis, Tribes of Neurot, Hayward, Valve Studio Orchestra, ex-A Storm of Light (live), ex-Violent Coercion
▼ Byli muzycy
Chris Hakius - Drums (1990-1998, 2009) ex-Asbestosdeath, ex-Om, ex-Shrinebuilder, ex-The Sabians
Justin Marler - Guitars (1990-1992) Quick and the Dead, ex-The Sabians


Dyskografia:
1990 - Demo [demo]
1991 - Volume One
1992 - Volume 2 [EP]
1992 - Sleep's Holy Mountain
1998 - Jerusalem
2003 - Dopesmoker
2012 - Denver Colorado 09.05.10 [live]
2014 - The Clarity [single]
2018 - The Sciences
2018 - Leagues Beneath [single]
2019 - Live at Third Man Records [live]
2021 - Iommic Life [EP]



MA: http://www.metal-archives.com/bands/Sleep/2891
BC: https://sleep-band.bandcamp.com/music
BC: https://sleepsl.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#2

pp3088 6 lata temu

Mam ogromny problem z tym zespołem. Zdecydowana większość moich znajomych uwielbia ten zespół. Czy to goście co z doomu nie słuchają prawie nic("Sleep to najlepszy doom, a stoner to najlepsze co przytrafiło się w tym gatunku :D) czy to ludzie jako tako słuchający doomu("Sleep to trans, super sprawa, jak możesz nie lubić skoro lubisz doom?"). A ja dalej szukam, słucham i przekonać się nie mogę. Debiut jest w miarę spoko, jest to jeszcze coś co określiłbym ciekawą muzyką, tak końcowe dwa monolity Jerusalem i Dopesmoker to nuda nieprzecietna. Przez godzinę leci ten sam motyw, raz pojawią się wokale, raz nie. Nuda która urosła do rangi sztuki. Możliwe że na żywo jest to jakieś wydarzenie, na płycie jest to chyba najnudniejsza doomowa muzyka w historii(a znam sporo nudnych droneów). Nie trafia do mnie i już, co dziwne bo rzeczy jak Khanate czy Sunn O))) uważam za ciekawe).

Szacunek za to, że nie odcinają kuponów od sławy i nie wydają Dopesmoker live x20, bo przecież fani i tak by kupili. Grają koncerty i na tym zarabiają. Dobre podejście.

Na koniec dodam, że to nie koniec moich zmagań ze snem, jeszcze będę walczyć!
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#3

Hajasz 6 lata temu

@Up no i to jest właśnie ciekawostka obecnych czasów kiedy wszyscy nagrywają w cholerę długie płyty z kawałkami po 10-20 min i wszyscy się tym jarają bez znaczenia czy to black metal czy death a Sleep ze swoim dajmy na to Dopesmokerem jest na cenzurowanym.

Wspominasz o debiucie. Który masz na myśli Volume One czy Sleep's Holy Mountain ?
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#4

pp3088 6 lata temu

Hajasz pisze:
6 lata temu
@Up no i to jest właśnie ciekawostka obecnych czasów kiedy wszyscy nagrywają w cholerę długie płyty z kawałkami po 10-20 min i wszyscy się tym jarają bez znaczenia czy to black metal czy death a Sleep ze swoim dajmy na to Dopesmokerem jest na cenzurowanym.

Wspominasz o debiucie. Który masz na myśli Volume One czy Sleep's Holy Mountain ?
Gdzie jest na cenzurowanym? Znaleźć negatywną opinię na temat Sleep jest dość ciężko, a utwory po 10-20 od dawna były nagrywane. Nie ma też tego co z godzinnym Sleep porównywać bo gdyby DSO nagrała godzinny utwór to wątpię by były takie pozytywne opinie jak przy ich 10-minutowych szlagierach.

Mówię oczywiście o Volume One. Holy Mountain też jest w porządku.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#5

pit 6 lata temu

Lubię wszystko co nagrali, najmniej "Sleep's Holy Mountain", nie dla tego że to zły album, ale tak bardzo przypomina Black Sabbath, że można by go wepchnąć w ich dyskografię między "Vol. 4" i "Sabbath Bloody Sabbath, a większość fanów nawet by nie mrugnęła. Nie przepadam za kopistami.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#6

dj zakrystian 6 lata temu

pit pisze:
6 lata temu
Lubię wszystko co nagrali, najmniej "Sleep's Holy Mountain", nie dla tego że to zły album, ale tak bardzo przypomina Black Sabbath, że można by go wepchnąć w ich dyskografię między "Vol. 4" i "Sabbath Bloody Sabbath, a większość fanów nawet by nie mrugnęła. Nie przepadam za kopistami.
No może i kopia ale jak zajebista. Przy czym 99 procent doom metalu to kopia Black Sabbath.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#7

pit 6 lata temu

Powiedzmy. Oprócz sludge'owców którzy w połowie są kopią Black Sabbath, a w połowie dowolnej kapeli hc. ;) Ale nawet Cisneros brzmi na Holy Mountain kropka w kropkę jak Ozzy.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#8

yog 6 lata temu

Jutro 4 20, Sleep wydaje pierwszy nowy album od czasu legendarnego Dopesmokera sprzed piętnastu laty.

Płyta nazywa się The Sciences.

Obrazek

Tracklista:
01. The Sciences
02. Marijuanaut’s Theme
03. Sonic Titan
04. Antarcticans Thawed
05. Giza Butler
06. The Botanist
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#9

pit 6 lata temu

Sonic Titan? Szykuje się jeden odgrzewany kotlet.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#10

DiabelskiDom 6 lata temu

Ja myślę, że będzie tak jak z ostatnim Electric Wizard. Niby spoko, ale od premiery ani razu do tej płyty nie wróciłem. Podejrzewam, że jak większość.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#11

Vexatus 6 lata temu

Szczerze mówiąc nie miałem pojęcia, że ma wyjść jakiś nowy materiał (dowiedziałem się przed chwilą z forum :)), ale z dzika rozkoszą sprawdzę, co tam znowu wymyśli ciekawego. :) Nowy pełniak nagrany po tylu latach to może być całkiem ciekawy materiał.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#12

yog 6 lata temu

Nie dziwne, bo nie wiem, czy to info się nie pojawiło dziś dopiero ;p Jak pisałem swój post to np. okładki za bardzo nie szło wyszukać w google.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#13

pit 6 lata temu

Swoją drogą szkoda, że nie zaprosili Jasona Roedera do nagrywania. Facet dawno skończył z mnichowaniem, a debiut Sleep to skrajnie niedoceniana perełka.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#14

Hajasz 6 lata temu

pit pisze:
6 lata temu
debiut Sleep to skrajnie niedoceniana perełka.
No zależy przez kogo bo ja wielbię od dnia premiery.
GRINDCORE FOR LIFE
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#15

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

DiabelskiDom pisze:
6 lata temu
Ja myślę, że będzie tak jak z ostatnim Electric Wizard. Niby spoko, ale od premiery ani razu do tej płyty nie wróciłem. Podejrzewam, że jak większość.
Mi pasuje,krece,slucham,jest milo.

Nowy Sleep....trudno wyczuc co to bedzie.Pozycze z netu,obadam.Kupie/nie kupie.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#16

pit 5 lata temu

Ten album się nie udał, może kolejny będzie lepszy. "Giza Butler" - padam ze śmiechu.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#17

Ryszard 5 lata temu

Mnie tam rozpierdala i Sleep , i OM a nowy album jest przyjemny. Moze tym razem nic rozpierdalającego światy ale wciąż bdb. Przesłuchałem / ściągnąłem se razem z Yobem i bohaterowie watka ładnie weszli - bez szalu - ale weszli. Kilka przesłuchań i będę wiedzieć czy wydać piniondze.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#18

Ryszard 5 lata temu

... Jednak wydam kasę bo album okazuje się jednym z tych zapadających po całości. Mistrzostwo. Zapamiętywalne kawałki i mocarne riffowanie z głęboką i aktywną sekcją.

Oczywiście to wciąż dum oparty o medytacji i zapętlających się motywach, jednak wbija się w głowę czy to ciężarem czy refrenami... Klasyczny Sleep. The Sonic Titan buja mnie lepiej niż choroba. Zresztą sieroca wychodzi po pierwszym ciężkim drzyyyuynnnnn.

Super proporcje hipnozy, zawieszki, ciężaru i rytmu.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#19

yog 4 lata temu

Sleep zawiesił działalność.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#20

pit 4 lata temu

Ten powrót zdecydowanie się nie udał. Następny album pewnie za 20 lat.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#21

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

pit pisze:
4 lata temu
Ten powrót zdecydowanie się nie udał. Następny album pewnie za 20 lat.
Ostatni Sleep zdecydowanie slaby.Moze jebna za 15 lat jakis split z Tool.Milo by bylo :D
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#22

dj zakrystian 4 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze:
4 lata temu
pit pisze:
4 lata temu
Ten powrót zdecydowanie się nie udał. Następny album pewnie za 20 lat.
Ostatni Sleep zdecydowanie slaby.Moze jebna za 15 lat jakis split z Tool.Milo by bylo :D
Jak wydadza z plakatem to kupie. Ostatni Tool calkiem dobry
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#23

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

dj zakrystian pisze:
4 lata temu
Pan Efilnikufesin pisze:
4 lata temu
pit pisze:
4 lata temu
Ten powrót zdecydowanie się nie udał. Następny album pewnie za 20 lat.
Ostatni Sleep zdecydowanie slaby.Moze jebna za 15 lat jakis split z Tool.Milo by bylo :D
Jak wydadza z plakatem to kupie. Ostatni Tool calkiem dobry
Plakat musi byc,wiadomo.Ostatni Tool totalnie zjebany.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3115
Rejestracja: 5 lata temu

#24

kurz 3 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze:
4 lata temu

Ostatni Sleep zdecydowanie slaby.Moze jebna za 15 lat jakis split z Tool.Milo by bylo :D
Ostatni Sleep zdecydowanie dobry.
Ostatni Tool zdecydowanie słaby. Oczywiście.

Świetna kapela. Każdy album ma w sobie coś.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3115
Rejestracja: 5 lata temu

#25

kurz 3 lata temu

Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#26

CzłowiekMłot 2 lata temu



Najnowsza, dwuutworowa epka, zdaje się, że to hołd złożony gitarzyście z odciętymi palcami.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#27

yog 2 lata temu

Warto zaznaczyć, że nic nowego się na tej epce nie znalazło, to jedynie kompilacja dwóch singli (jeden z nich miał zresztą niecały miesiąc temu reedycję).
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#28

CzłowiekMłot 2 lata temu

Ale obrazek ładny, pościk nabity, następne odsłony tematu itd. :D nie zauważyłem, że od dwóch lat są "on hold"

Narażę się mocno fanom Sleep, ale nigdy mnie nie przekonali, choć to klasyk. Nie wchodzi, w przeciwieństwie do High on Fire, Neurosis i Om.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#29

pit 2 lata temu

Moimi faworytami od nich jest debiucik i Jerusalem.

Od Om wolę Earth.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#30

CzłowiekMłot 7 mies. temu

Po dłuższym czasie odświeżyłem sobie i cóż, głowa się pobujała do tego archaicznego stoner doomu. Na ruszt poszedł "Holy Mountain" i gdyby nie przynudzająca końcówka albumu to dałbym 8, a tak tylko 6/10. To taka ocena w porównaniu do tego co i jak wychodzi w tym stylu stonerowym, ale wiadomo, że za status, kult powinno być 10/10. Niestety lubię pomarudzić srogo, więc nie będzie.
Debiut i ostatnia będą odświeżame za chwilę.

Edycja 1: No, debiut pełen dzikości, czuć w tym wpływy hc, może też i thc. Jest luz, ale też wkurw, moc. Podoba mi się.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#31

Pogan696 6 mies. temu

Dopesmoker zabił Sleep ;). Po tym LP nie nagrali nic cięższego i lepszego, przyćmiewając też poprzedniczki. Jeżeli mam chęć posłuchać Sleep to u mnie jest tylko jeden wybór. Niestety, podobnie mam z Elctric Wizard. Dopethrone i długo, długo nic.

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”