Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Spaceslug

#1

Vexatus 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

Kolega zapoznał mnie dzisiaj z ciekawym projektem z pogranicza Stoner i Doom. Wrocławski Spaceslug ma na koncie dwa pełne albumy, na których prezentuje kawał dość ciekawej muzyki. Nie jest to muza specjalnie ciężka - całość zalatuje rockiem i lekką psychodelią. :) Tak czy inaczej słucha się tego bardzo przyjemnie. Pierwszy pełniak jest zdaje się całkowicie instrumentalny, na drugim pojawiają się wokale.

Edit: Pomyłka - na obu płytach są wokale. Coś mi się pokręciło. :)

Dyskografia:
2016 - Lemanis
2017 - Time Travel Dilemma
2017 - Mountains & Reminiscence [EP]
2018 - Eye the Tide




Skład:
Jan Rutka - Bass (2015-present), Vocals (2017-present) Palm Desert
Kamil Ziółkowski - Drums (2015-present), Vocals (2017-present) O.D.R.A, Palm Desert
Bartosz Janik - Guitars (2015-present), Vocals (2017-present) Legalize Crime

MA: http://www.metal-archives.com/bands/Spa ... 3540407404
BC: https://spaceslug.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#2

Vexatus 7 lata temu

Ktoś, coś? Nikt nie słyszał? :)

Słucham ich dwóch pełniaków codziennie i coraz bardziej mi się ta muzyka podoba - idealna odskocznia nojsów, industriali, siermiężnych blekmetali czy innych grindopodobnych wypierdów, których słucham na co dzień. :)

Bandcamp: https://spaceslug.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#3

CzłowiekMłot 7 lata temu

Znamy, słuchamy, nie bez powodu wylądowali w mojej "topce". Naprawdę konkretni stoner doomiarze. Serce rośnie od mnogości tego typu projektów w kraju na Wisłą.

Zdaje się, ze płyta nr dwa przebiła bardzo dobry debiut.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#4

Vexatus 7 lata temu

Trudno mi wybrać lepszą płytę, bo słucham ich prawie codziennie i tak trochę mi się zlewają w jedna całość. Obie płyty są świetne - uzależniłem się. :)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#5

Vexatus 6 lata temu

Jakiś czas temu chłopaki wypuścili nową EPkę. :) Jest pięknie. :)

Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#6

Vexatus 6 lata temu

Jeśli ktoś jest zainteresowany to na Allegro można kupić wszystkie trzy materiały bezpośrednio od zespołu w dobrej cenie (25-30 PLN). Wszystko ładnie wydane jako digipack. Kupiłem dzisiaj komplet, bo to mój ulubiony zespół grający w takich klimatach i wstyd nie mieć na fizycznym nośniku.

Teś ślimak z okładki "Lemanis" mnie rozbraja. :)
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#7

Ryszard 5 lata temu

W lipcu br chłopacy wydali nowy materiał pt. Eye The Tide. Muzycznie i kompozycyjnie bdb. @pp3088, @CzłowiekMłot, @pit : Sprawdzać i krytykować. ;) Pikny romażony melancholijny polski dumik ze ślimaczo-kosmicznymi pętelkami. Nie mam zastrzeżeń.

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#8

Vexatus 5 lata temu

Świetna wiadomość - Spaceslug nigdy za wiele! :)
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#9

Ryszard 5 lata temu

Vexatus pisze:
5 lata temu
Świetna wiadomość - Spaceslug nigdy za wiele! :)

Nie wiem czy ogólnie interesuje ciebie taka muza. Jeżeli tak sprawdzaj polskie Weedpeckery, Belzebongi, Dopelordy, Sunnatę, Major Konga, DM, Stonerror, Ampacity, Snake Thursday, Diuna, ODRA, Shine, The Howling Eye, Dizel, Prąd.... Nie wiem nawet czy niektóre kiedykolwiek wspominane na forum..?

Na koniec dwie zasłużone i równie zapomniane:

Psychodeliczny garażowy i eksperymentalny PSYCHOCUKIER:



Tajemniczy KOZYBUNX. Ktoś kiedyś pomagał mi ich rozszyfrować... Bo to projekt tajemnica który w roku 2011 wydał fajnego demosa/reha...



A chuj, ODRA też wydała fajną płytķę.



Palm Dessert i Corruption nie wymieniam...
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#10

Vexatus 5 lata temu

Ryszard pisze:
5 lata temu
Nie wiem czy ogólnie interesuje ciebie taka muza.
Co do zasady to akurat średnio mnie interesuje, bo tych klimatach stonerowo-desertowo-doomowych jest sporo gówna. Generalna zasada - zwykle im więcej weed, bong i dope w nazwie zespołu, tym gorsza muzyka... Spaceslug akurat jest absolutnie wyjątkowy i mogę ich słuchać godzinami. Klimat robią naprawdę jedyny w swoim rodzaju. :) Wszystkie ich dotychczasowe materiały stoją na półce, a reprodukcje okładek z obu pełniaków wiszą na ścianie. :)
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#11

pit 5 lata temu

Ryszard pisze:
5 lata temu
W lipcu br chłopacy wydali nowy materiał pt. Eye The Tide. Muzycznie i kompozycyjnie bdb. @pp3088, @CzłowiekMłot, @pit : Sprawdzać i krytykować. ;) Pikny romażony melancholijny polski dumik ze ślimaczo-kosmicznymi pętelkami. Nie mam zastrzeżeń.

Nie lubię się z polskim stonerem, ale skoro dzieje się W KOSMOSIE!!! to obadam.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#12

CzłowiekMłot 5 lata temu

Vexatus pisze:bo tych klimatach stonerowo-desertowo-doomowych jest sporo gówna. Generalna zasada - zwykle im więcej weed, bong i dope w nazwie zespołu, tym gorsza muzyka...
można tak powiedzieć o każdym stylu. A co przedrostków to jesteś w błędzie. Akurat wymienione przez Rysia kapele to polska czołówka. Każdy to odrębna historia. Polecam sprawdzić.

Jeszcze nie zdążyłem sprawdzić nowości, ale czuję, ze kosmiczny ślimak mnie nie zawiedzie.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#13

Vexatus 5 lata temu

CzłowiekMłot pisze:
5 lata temu
A co przedrostków to jesteś w błędzie. Akurat wymienione przez Rysia kapele to polska czołówka. Każdy to odrębna historia. Polecam sprawdzić.
Całkiem możliwe, że się mylę, bo mizerne pojęcie o tej scenie... :)

Co do nowego albumu Spaceslug, to ma trochę inny klimat od poprzednich wydawnictw, ale w dalszym ciągu jest to ten sam styl i fenomenalny materiał. Zespół przez cały czas jakoś tam się rozwija - eksperymentują sobie z brzmieniami i zróżnicowanymi wokalami i w każdym kawałku dzieje się coś ciekawego. W pewnym momencie zaczyna się nawet jazda zahaczająca o Black Metal i wszystko idealnie pasuje. :)
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#14

pit 5 lata temu

Słuchałem ostatnio Time Travel Dilemma. Bardzo fajne, czuć fascynację zespołu: Nebulą, Monster Magnet i Kyuss, zwłaszcza bardziej space rockowymi kawałkami dwóch ostatnich.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#15

CzłowiekMłot 4 lata temu

Obrazek

Okładka "Reign Of The Orion", czyli kolejnego dużego wydawnictwa. Dalsze szczegóły wkrótce i z racji, że przypomnieli o sobie to się sprawdzi poprzedni album. Pozdrawiam.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#16

Vexatus 4 lata temu

Bardzo dobra wiadomość! :) Gdzieś tam pisałem wyżej, że poprzedni album troszeczkę odbiegał od poprzednich materiałów klimatem, ale w dalszym ciągu to ten sam świetny Spaceslug. Na początku roku jeszcze split z 3 innymi zespołami wyszedł, ale tego akurat nie słyszałem. Na nowego pełniaka czekam z niecierpliwością! :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#17

yog 4 lata temu

Ten osławiony split z Major Kong, Dopelord oraz Weedpecker się sprzedał w ciągu godziny czy tam może 3 i fani z USA byli niepocieszeni, bo wtedy był u nich środek nocy i się nie załapali.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#18

CzłowiekMłot 4 lata temu

Widziałem go na sprzedaż na koncercie Windhand i Dopelord, więc chyba tylko w internetach się sprzedał. Gdyby nie Major Kong w składzie to bym chętnie posłuchał :)
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#19

Vexatus 4 lata temu

Widziałem wersję digipack na Allegro kilka minut temu, ale już nie widzę, bo właśnie kupiłem... :)

Szkoda, że poprzedni pełniak nie wyszedł w wersji digi.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#20

CzłowiekMłot 4 lata temu



Bardzo dobry strzał. Kosmiczne ślimaki, idźcie tą drogą!
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#21

Vexatus 4 lata temu

Właśnie słucham pierwszy raz ostatniej EPki z 2019 roku. Wrażenia jak zwykle na maksa pozytywne. :) Mają chłopaki talent. :)
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#22

Szajtan 3 lata temu

Tym razem nie znajdziecie tu potężnych riffów i kosmicznych przesterów, tylko stonowane, akustyczne brzmienia połączone z syntezatorami. “Leftovers” to piękno, samotność i niepewność.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#23

Kozioł 3 lata temu

Szajtan pisze:
3 lata temu
Tym razem nie znajdziecie tu potężnych riffów i kosmicznych przesterów, tylko stonowane, akustyczne brzmienia połączone z syntezatorami. “Leftovers” to piękno, samotność i niepewność.

Trzeba będzie przelecieć w weekend bo po łebkach bdb. Zresztą okładka również zajebiście.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#24

Vexatus 2 lata temu

Szajtan pisze:
3 lata temu
Tym razem nie znajdziecie tu potężnych riffów i kosmicznych przesterów, tylko stonowane, akustyczne brzmienia połączone z syntezatorami.
Uwielbiam ten projekt (szczególnie dwa pierwsze pełniaki, bo to geniusz w czystej postaci), ale niestety ten najnowszy materiał nie za bardzo mi podchodzi. Po przesłuchaniu tak naprawdę niewiele z niego w głowie pozostaje...
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1651
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#25

brzask 2 lata temu

Na koncercie Spaceslug we Wrocławiu perkusista właśnie spadł z krzesełka. Tak sie wczuwał mocno chłop

Tak poza tym bdb
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1651
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#26

brzask 2 lata temu

Vexatus pisze:
4 lata temu
Widziałem wersję digipack na Allegro kilka minut temu, ale już nie widzę, bo właśnie kupiłem... :)

Szkoda, że poprzedni pełniak nie wyszedł w wersji digi.
Jest juz i w digipacku od jakiegoś czasu


Obrazek

30.09.2021 Wroc.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2021, 08:32 przez brzask, łącznie zmieniany 1 raz.
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#27

Vexatus 2 lata temu

brzask pisze:
2 lata temu
Jest juz i w digipacku od jakiegoś czasu
A to muszę obadać temat, bo zwykle mnie digi drażnią, ale jakoś tak wyszło że wszystko od nich mam właśnie w digipacku. :)
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#28

CzłowiekMłot 2 lata temu

Już 10 grudnia ukaże się czwarta płyta Kosmicznego ślimaka zatytułowana „Memorial”. Wyglada na to, że podążają w stronę spokojniejszych układów gwiezdnych jak koledzy po fachu z Sunnaty. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Obrazek

1. Into the Soil
2. Follow This Land
3. Spring of the Abyss
4. In the Hiatus Fall
5. Memorial
6. Lost Undone
7. Of Trees and Fire
8. At the Edge of Melting Point

Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#29

Vexatus 2 lata temu

Zajebisty kawałek, choć jest trochę taki "piosenkowy"... :) Dobrze, że panowie powrócili do grania tego co im najlepiej wychodzi, bo pomimo tego, że jestem maniakiem tego zespołu i mogę słuchać godzinami i całymi dniami, to jednak ostatnia EPka "Leftovers" niestety miała moim zdaniem tytuł adekwatny do zawartości...
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1651
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#30

brzask 2 lata temu

Te Resztki o których wspomniał @Vexatus też mi kompletnie nie weszły.
Nowy kawałek przyzwoity, czekam na więcej.
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1651
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#31

brzask 2 lata temu

Mamy już do sprawdzenia całą nową płytę na bc,
CD gotowy będzie w styczniu a winyl w maju.
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#32

Vexatus rok temu



Bardzo przyjemny lajwik...

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”