Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Re: Blindead

#51

Zsamot 4 lata temu

Ostatni album to rzeczywiście mocny punkt w ich dyskografii. Nie ma co się oszukiwać, wpływ Nihila był już na etapie ogłoszenia, bo większość już te wpływy słyszała, zanim usłyszała realnie materiał. Zasugerowanie było mocne. Ja mogę rzec, że cholernie mi podszedł. Na żywo na SDL dali mocno teatralny, przejaskrawiony występ i ... takiego oczekiwałem. Na to jechałem, na taki intymny występ, pełen pasji, nie zaś kolejne odegranie poszczególnych płyt.

Zawieszenie działalności... kolejne. Oj nie ma szczęścia ta kapela. Zero fajnych kontraktów, roszady i kolejna pauza.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Tagi:
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#52

mork 4 lata temu

kurz pisze:
4 lata temu
Ostatnia płyta Blindead uderza w mój czuły punkt. Jest świetna, w szczególności teksty Nihila docierają do serca i duszy. Z tego też powodu tak „głęboka” analiza ich muzyki jak twoja panie @mork (te pisane z błędem ortograficznym hujowe szczególnie) wybitnie się nadaje do zdeptania z mocnym obrotem buta. A czy robisz płyty czy nie zupełnie się tu nie liczy. Wytnij to, a zostanie samo sedno.

P.S Trudno, nie mam napiny żeby istnieli. Życie. Życzę im wszystkiego dobrego.
Dobrze, zatem zmuszę się na bardziej rozbudowaną opinię chociaż wydaje mi się, że w mojej pierwszej zawarłem wszystko i nawet w sposób zbliżony stylistycznie do Niewiosna.

Płyta eksperymentalna, jawiąca się jako spójny twór. Problem w tym, że ta spójność jest tylko powierzchowna, zbudowana wizualną otoczką. Klamra w playliście w postaci nazewnictwa pierwszego numeru Niewiosna i ostatniego Wiosna, minimalistyczna okładka, teksty, kompozycje. Jednak po zagłębieniu się w warstwę muzyczną szybko odkrywa się, że nic się tu nie klei. W zależności od tego czy w numerze znajduje się jeden, dwa czy trzy motywy gitarowe jego długość wynosi 4,8,12 minut. Motywy następują po sobie randomowo i słuchając czeka się na rozwinięcia, jakąś kumulację, która nawet jeśli nastąpi to kończy się szybciej niż się zaczęła. Wyjątkiem jest tytułowy "Niewiosna" ze względu na który przez cały czas próbowałem dać szansę temu wydawnictwu. "Wiosna" byłaby bardzo fajnym i klimatycznym zakończeniem gdyby ta płyta w ogóle zdążyła się zacząć.

Teksty - co kto lubi. Jak dla mnie to w internecie takich mądrości internautów jest cała masa:
Niezwykłe uczucie, że jutro nigdy nie nadeszło,
A wczoraj nigdy się nie skończyło,
Jest tylko jeden czas - teraźniejszość
Sen to iluzja, która zamyka Twoje życie,
W ciasnych odcinkach z których nie możesz dostrzec całości.
Płyta miała potencjał, wizja i pomysły może i były ale zabrakło całej masy innych rzeczy.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2652
Rejestracja: 7 lata temu

#53

dj zakrystian 4 lata temu

Moim nieskromnym zdaniem, to wszystko zaczelo sie sypac po odejsciu Patryka. Szukali gdzie tu wpasc, co grac i nawet ten Nihil na Niewiosnie jakos mi nie pasuje. Lubie takie granie jak tam, jednak nie ma tam tego calego odlotu w niepamiec, za mocno rozmemlane i gubie kontakt z ta muza a powinienem z rzeczywistoscia.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 258
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

#54

kyu 3 lata temu

Ruszył preorder LP "Niewiosny" w wersji czarnego i czerwonego placka @ Pagan Rec:

https://pagan-records.com/pl/p/BLINDEAD ... RDER/12074

https://pagan-records.com/pl/p/BLINDEAD ... RDER/12075
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#55

kurz 3 lata temu

Zajebiste info!

Czarna już zamówiona!
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#56

kurz 2 lata temu

Niewiosna, ale to jest dojebany album!
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1655
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#57

brzask 2 lata temu

kurz pisze:
2 lata temu
Niewiosna, ale to jest dojebany album!
Zgadza się, 2 lata temu odegrany w całości na Summer Dying Loud w Aleksandrowie Łódzkim. Spektakl..

Obrazek
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#58

Zsamot 2 lata temu

Rewelacyjny koncert. Szkoda, że nie został nagrany. Piękna płyta i świetnie zagrana na żywo.

Jakoś ta kapela ma ciągle pecha, co coś wyda, to skład leci itp.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 258
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

#59

kyu 2 lata temu

Świetny album. Bez obrazy dla całego dorobku zespołu, ale to jest w sumie jedyne ich wydawnictwo do którego wracam.

Z drugiej strony jednak taki fajny projekt Nihil mógł zrealizować tylko właśnie z nimi.

Dałbym wiele za jakiś jeszcze jeden koncert, zazdroszczę kolegom wyżej.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#60

kurz 2 lata temu

kyu pisze:
2 lata temu
Świetny album. Bez obrazy dla całego dorobku zespołu, ale to jest w sumie jedyne ich wydawnictwo do którego wracam.
Świetny, ale Murder i Affliction też są zajebiste.
kyu pisze:
2 lata temu

Z drugiej strony jednak taki fajny projekt Nihil mógł zrealizować tylko właśnie z nimi.

Dałbym wiele za jakiś jeszcze jeden koncert, zazdroszczę kolegom wyżej.
Można powiedzieć, że zadziałał tutaj efekt synergii, naprawdę w tym przypadku 2+2 nie równa się 5, ale co najmniej 7, atmosfera albumu jest przygniatająca, a co do koncertu, też zazdraszczam, aczkolwiek wciąż mam w pamięci ich występ w Progresji w bodajże 2007, jeszcze na terenie WAT-u - po prostu mnie tam zmiażdżyli. Przykurwista grupa, a Nihil wyciągnął z nich cały syf i wypierdolil z przytupem w kosmos.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#61

Zsamot 2 lata temu

A ja tylko przypomnę, ilu tu było mędrców, co na etapie niusów o nowym wokalu w Blindead było narzekania.

Tymczasem wyszła nieszablonowa, mocno klimatyczna płyta. A koncerty, gdy cała scena była skąpana w czerwieni to majstersztyk. Powtórzę się, ale wielka szkoda, ze nic nie zostało profesjonalnie nagrane.

Ogromnie szkoda, że ciągle ich dopada pech składu itp. Totalnie irytujące, że z takim potencjałem, a nic więcej nie wychodzi...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1655
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#62

brzask 2 lata temu

kyu pisze:
2 lata temu
Z drugiej strony jednak taki fajny projekt Nihil mógł zrealizować tylko właśnie z nimi.
jeszcze w roku 2011 zrobił świetny, moim zdanem, album Seagulls Insane and Swans Deceased Mining Out the Void

https://seagullsinsaneandswansdeceasedm ... dcamp.com/
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2652
Rejestracja: 7 lata temu

#63

dj zakrystian 2 lata temu

Moje ulubione to i tak Autoscopia i następczyni. Debiut też bardzo dobry jak i pożegnalna płyta z Wolverinem. Tymczasem nie wiem czy ktoś wie o kiepskim stanie psychicznym założyciela? Chłop chyba nie czuje się najlepiej skoro jego koledzy wspominają o próbie samobójczej i zbierają hajs na terapię dla Mateusza.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#64

Zsamot 2 lata temu

brzask pisze:
2 lata temu
kyu pisze:
2 lata temu
Z drugiej strony jednak taki fajny projekt Nihil mógł zrealizować tylko właśnie z nimi.
jeszcze w roku 2011 zrobił świetny, moim zdanem, album Seagulls Insane and Swans Deceased Mining Out the Void

https://seagullsinsaneandswansdeceasedm ... dcamp.com/
Na starym forum się o tym wypowiadałem, bo bardzo szybko po premierze kupiłem ten album. Ciekawy, ale mam wrażenie, że nieco za mało dopracowany. Inna sprawa, że od lat tego nie słuchałem, muszę to odświeżyć.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#65

Zsamot rok temu

https://www.rock3miasto.pl/nowosci/koni ... indead-23/
Koniec Blindead, początek Blindead 23
Lider Blindead Mateusz Śmierzchalski poinformował, że zespół oficjalnie zakończył działalność. Jednocześnie muzyk powołał do życia nowy twór nazwany Blindead 23 i zapowiedział debiutancki album i koncerty w 2023 roku.

W składzie Blindead 23 znaleźli się dawny wokalista Blindead Patryk Zwoliński, Maciej Janas (Ketha), Paweł „Pavulon” Jaroszewicz (Antigama, Obscure Sphinx), Roger Öjersson (Katatonia) oraz brazylijski muzyk i producent Vinicius Nunes, który pomagał Śmierzchalskiemu w pracach nad jego ambientową epką „Brassel Void” nagraną pod szyldem H23.

Sesja nagraniowa debiutanckiego albumu Blindead 23 rozpocznie się w styczniu 2023 roku w studiu Tall Pine Records w Kolbudach. Za produkcję płyty będzie odpowiedzialny David Castillo znany ze współpracy z takimi zespołami jak m.in. Katatonia, Leprous, Soilwork, Carcass czy Opeth.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#66

Zsamot rok temu

Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2895
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#67

Szajtan rok temu

Blindead 23 odsłona pierwsza - singiel i wideo do numeru Towards the Dark. Premiera albumu nastąpi w przyszłym roku.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#68

Zsamot rok temu

Słowo "czekam" zabrzmi banalnie, ale naprawdę CZEKAM!!! Poza tym debilnym dodatkiem do nazwy "23", to tylko pozostaje sobie życzyć, by i reszta miała ten "flow". Pięknie to płynie.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#69

kurz rok temu

Zsamot pisze:
rok temu
Pięknie to płynie.
Hmm, no może.. momentami skręca to w rejony post-rocka, co może dać coś interesującego. Zobaczymy.

Blindead, tak czy inaczej, jest jedną z niewielu ekip z Polandii, których rozwój jest tak nieharmonijny i ciekawy. Od samego początku każdy album jest inny i z reguły zaskakujący.
Wracając do nowego materiału, po takim ciosie jakim była Niewiosna, wchodząca w zakamarki duszy, płytka musiałaby być naprawdę jakaś, żeby też uderzyła tak mocno jak poprzednia.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#70

Zsamot rok temu

Niewiosna, wraz z tym koncertem na SDL to jedno z ważniejszych muzycznych zdarzeń dla mnie.

Pełne zaufanie mam, bo i skład, jak i czuć, że lider jest na dobrym kursie psychicznym. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 258
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

#71

kyu rok temu

Niewiosna to ekstra album, wracam regularnie. Wyżej wklejony singiel to niestety skręt w niemoje klimaty, taki generic polski metal z antyradia. No ale zobaczymy jak wyjdzie cała płyta.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1655
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#72

brzask rok temu

kyu pisze:
rok temu
Niewiosna to ekstra album, wracam regularnie. Wyżej wklejony singiel to niestety skręt w niemoje klimaty, taki generic polski metal z antyradia. No ale zobaczymy jak wyjdzie cała płyta.
Wyprzedziłeś mnie bo to samo miałem pisać.. Zgadza się, słabizna. Po tym kawałku nie będzie mi się chyba chciało sprawdzać całości
'Niewiosna' to było coś i narobiło apetytu na więcej, a tu już mamy zupełnie inne - post rockowe rejony.... i jak dla mnie męczący wokal.
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#73

Zsamot rok temu

Wokal to akurat tylko w tym kawałku będzie, resztę ma ogarnąć Patryk.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2652
Rejestracja: 7 lata temu

#74

dj zakrystian rok temu

Zsamot pisze:
rok temu
Wokal to akurat tylko w tym kawałku będzie, resztę ma ogarnąć Patryk.
No i to jest dobry news.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Lis
Moderator globalny
Posty: 1915
Rejestracja: 7 lata temu

#75

Lis 7 mies. temu

Ktoś wie co z tym Blindead 23? Rok temu zdaje się mieli wejść do studia. Havoc pisze że jest z nim już lepiej, a o płycie cisza. Singiel mi się podoba, Havoc to genialny muzyk i z automatu biorę wszystko co robi.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#76

Zsamot 7 mies. temu

Występ lada dzień pod Łodzią, zatem będzie okazja do weryfikacji.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1915
Rejestracja: 7 lata temu

#77

Lis 7 mies. temu

Może coś powiedzą o płycie.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#78

kurz 7 mies. temu

Najlepszy koncert w życiu na jakim byłem, to ich występ w starej Progresji, jeszcze na terenie WAT-u. Grali kawałki z dopiero co powstającej Autoscopii. To był trans totalny.

Co do nowej płyty, jestem ciekawy jak to wyjdzie. Po niesamowitym Affliction poszli w stronę, gdzie ich muza mnie nie ruszała. Niewiosna była wielkim zaskoczeniem. Mój odbiór zaczął się WTF, co to za gówno, po pełne uwielbienie.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4127
Rejestracja: 7 lata temu

#79

DiabelskiDom 7 mies. temu

Mam prawie wszystkie płyty na półce, włącznie z Pożerając Słabość w pierwszym wydaniu, ale za najlepsze uważam Autoscopię i epkę Impulse. Affliction też niezły, podobnie jak lżejsze Absence a na kolejną, już totalnie lekką nigdy się nie zdecydowałem, bo też nigdy mi się nie spodobała, niezależnie od stylu grania, na jaki miałem w danym czasie fazę. Za to Niewiosna, jak pisałem już kiedyś tam w chuj zajebista i niesamowity skok jakościowy. Kontynuacja myśli z Seagulls Insane And Swans Deceased Mining Out of Void ;)

Na koncert Blindead 23 za tydzień pójdę, popatrzę, ale wielkich oczekiwań nie mam. Za to występ z Niewiosną w tym samym miejscu był absolutnie zajebisty, mimo, że go w ogóle nie pamiętam i opieram się na opisach swoich reakcji podczas niego, zdawanych mi przez bdb przyjaciół od s-ca.
Panzer Division Nightwish
kataton88
Fallen Angel Of Doom
Posty: 387
Rejestracja: rok temu

#80

kataton88 7 mies. temu

Co do Niewiosny jeszcze, to te liryki czy raczej poetyka jest wkurwiająco wkręcająca albo odwrotnie - wkręcająco wkurwiająca. W całym zalewie polskich liryków, często ostentacyjnie grafomańskich, niewielu udało się wyczarować coś takowego.
Akurat nihilowa Furia była dla mnie lirycznie zazwyczaj dość neutralna, takie ryjące banię cuś bardziej było obecne w niektórych Kłach, Wędrowcach czy momentami w Narrenwind. Chodzi o pewien minimalizm i słowne zabawy na granicy kiczu, ale z przymrużeniem oka, bez popadania w patos i silenia się na wyklętego poetę. Ojcem takiej szkoły był wiadomo kto.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#81

kurz 6 mies. temu

kataton88 pisze:
7 mies. temu
poetyka jest wkurwiająco wkręcająca albo odwrotnie - wkręcająco wkurwiająca.
Dla mnie momentami jest to poziom wczesnego Maanamu, czyli ekstraliga, a w zasadzie premiere league.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#82

HUMAN 6 mies. temu

Musze nadrobic w jaki dzień graja w ALeksandrowie bo ja niestety tylko na sobotę .

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”