Awatar użytkownika
pit
Tormentor

Re: DOOM POLECANKI I DOOM PRZYPOMINAJKI

pit 2 mies. temu

Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit miesiąc temu

Powyższy Mammoth Weed Wizard Bastard jest już cały. Miał być stoner / space doom (i jest), ale ludzie piszą też coś o Perturbatorach i My Dying Bride, czyli to jednak coś dla yoga. Niech to będzie lekcją dla nas wszystkich.

- doom z blackowymi i sludge'owymi wtrętami, nie jest za specjalnie ciężki, ani noise'owy, wokale... no cóż to coś co zdarza się kiedy black metalowy wokalista odkrywa, że dzięki delay'om i reverbowi może śpiewać jak w kościele, albo na koncercie The Cure, na czym to ja stanąłem? a tak, ale przynajmniej jest wolny, może lecieć sobie w tle
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny

pp3088 3 tyg. temu

pit pisze:
miesiąc temu
Powyższy Mammoth Weed Wizard Bastard jest już cały. Miał być stoner / space doom (i jest), ale ludzie piszą też coś o Perturbatorach i My Dying Bride, czyli to jednak coś dla yoga. Niech to będzie lekcją dla nas wszystkich.

- doom z blackowymi i sludge'owymi wtrętami, nie jest za specjalnie ciężki, ani noise'owy, wokale... no cóż to coś co zdarza się kiedy black metalowy wokalista odkrywa, że dzięki delay'om i reverbowi może śpiewać jak w kościele, albo na koncercie The Cure, na czym to ja stanąłem? a tak, ale przynajmniej jest wolny, może lecieć sobie w tle
Dobre grańsko, ale tego The Cure nie stwierdziłem. Może Ciebie zmyliło ale tam wokalnie udziela się kobita :D Fajny atmoblaczek z doomowym posmakiem.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 tyg. temu

Nazwa zespołu curowa trochę ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan tydzień temu

Ep’ka Beware to trzy wałki klasycznie ciężkiego Heavy/Doom Metalu z tradycyjnym, psychodelicznym, kwaśnym posmakiem lat 70-tych.
Na kolana co prawda ta produkcja nie rzuca, ale miłośnicy fachowo zagranego, konwencjonalnego Heavy/Doom powinni zainteresować się tym wydawnictwem, gdyż to naprawdę solidny zastrzyk klasycznego grania z dymnym klimatem.
Only Death is Real
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Kozioł tydzień temu

Hudson Conner AKA Beastial Piglord

TEN Jason Köhnen AKA Bong-Ra

Pylar - watek viewtopic.php?f=7&t=3916&hilit=pylar
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan tydzień temu

Doom rock - tak chyba bym określił ten kapitalny numer. Bo metalu jako takiego tu w sumie brak, ale ciężki riff, powolne tempo i wokalna maniera idealnie wpisują się w doomową konwencję. Brzmienie gitary, tłukąca w blachy perkusja i pokrywający wszystko niepokojący klimat - można poczuć ducha twórców heavy. No i ta solówka - kurwa, coś pysznego.
Only Death is Real
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 6 dni temu

Kozioł pisze:
tydzień temu
Jak na doom to jest bardzo w klimacie Primusa i Mr Bungle. Podoba mi się.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Vexatus 6 dni temu

Kozioł pisze:
tydzień temu
Zajebiste!
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask 6 dni temu

pit pisze:
6 dni temu
Kozioł pisze:
tydzień temu
Jak na doom to jest bardzo w klimacie Primusa i Mr Bungle. Podoba mi się.
Fajna rzecz. Znam sporo albumów.
Pamietam, że gość wypuszcza czasem po kilka płyt rocznie.. Warto przekopać dyskografię bo znajdziemy sporo ciekawych, i tych cięższych i lżejszych,
melvinsowo/borisowych nut
'napuchną mną drzewa'
'Od dobrych kilku lat...'
'The cult of Heroes our religion, our world is one of strife
Nature our new righteous order, Free and Proud and Wild'
'There's something growing in the trees
I think it's a different me'
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Kozioł 17 godz. temu

Vexatus pisze:
6 dni temu
Kozioł pisze:
tydzień temu
Zajebiste!
Totalnie zlana moim zdaniem kapela. Siedzi w dobrze reprezentowanej niszy (a która w dzisiejszej czasach nie jest dobrze reprezentowana?) ale ma swój własny kształt i formę. A bycie charakterystycznym i dobrym to w obecnych czasach ważny argument.

W pracy badałem lubelskich twórców ludowych:
Pośród trzech sprawdzonych, min futurałów staroszkolnej śmierci, którym słyszalnie obiło się o uszy nowocześniejsze podejście fuzjantów i inkorporatorów ambientdroneitp. Ailment ze smutasem Michała Krzysiaka The Lachrymal Sleep.
Na wieczór nie wiem. Przy liczeniu pierdół na półkach w tyrze, spoko pierdziawka.
Turris Babylonica e stercore facta est.

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”