Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Unholy

#1

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo dawno temu fińska ziemia wydała na świat jeden z najbardziej przerażających zespołów. Był rok 1990 kiedy powstał Unholy. Chłopaki szybko zabrali się do pracy i w ciągu roku nagrali trzy demosy w tym to kurewsko kultowe Trip to Depressive Autumn, które dało im przepustkę do kontraktu. Po Unholy zgłosiła się austriacka kurwa zwana Lethal Records, która w 1993 roku wypuściła dzieło totalne From The Shadows. Psychodeliczny ciężki jak kowadło doom death metal z ciężko wykrzyczanym wokalem album ten stał się z miejsca klasykiem. Na tym albumie wszystko jakby faluje w albo się kręci w spirali, nawet kobiece wokale nie są tam normalne. Do tego doszła kultowa sesja zdjęciowa i wywiady o powstaniu płyty i Unholy z miejsca stał się sławnym zespołem. Członkowie wielokrotnie w wywiadach twierdzili, że dźwięki na From The Shadows powstały w wyniku halucynacji, których doświadczali po zażywaniu leśnych grzybów. Wokalista kiedyś powiedział, że najbardziej ze wszystkich pór roku lubi jesień bo kiedy przychodzi jesień to umiera lato a w lasach rodzi się źródło szamańskiej wiedzy - magiczne grzyby. Niestety ale Lethal szybko poleciała z chłopakami w chuja praktycznie olewając ten album więc Unholy zadekował się w Avantgarde Records i rok później wyszedł drugi album The Second Ring of Power.

Przeklęta nazwa poniosła klątwę do Avantgarde, która nie zgodziła się na wydanie albumu w całości (oryginalna pierwotna wersja miała trwać prawie 180min !!!) W związku z tym Unholy rezygnuje z koncertowania i promowania tego albumu. Koniec końców zespół się rozpada a Jarkko Toivonen zakłada własny projekt. Już bez niego w 1996 roku zespół się reaktywuje i ponownie dla Avantgarde wydaje w 1998 roku trzeci album Rapture, który znacznie odbiega od dwóch poprzednich bo jest muzycznie bardziej przystępny choć trwa prawie 70 min. Rok później ukazuje się ostatni album Gracefallen, który zawierał bardziej techniczne podejście do doom death metalu ale według wytwórni zaliczył kompletną klapę w sprzedaży. Wiele numerów z dwóch ostatnich płyt pochodzi z sesji do drugiej płyty ale są mocno pozmieniane aranżacje bo Toivonen nie zgodził się na wykorzystanie oryginalnych ścieżek.

Po odejściu z Avantgarde żadna wytwórnia nie zainteresowała się zespołem i w 2002 Unholy umarło na amen. Wiele lat później Peaceville wykupiło od Avantgarde prawa do albumów i wznowiła je z bonusami a samo Unholy reaktywowało się z Jarkko Toivonenem i zagrało kilka koncertów by po zakończeniu trasy w wyniku kłótni rozpaść się kolejny raz.

Skład:
Jarkko Toivonen - Guitars (1990-1994, 2009-2012) ex-Holy Hell, Temple of Tiermes, Tiermes
Ismo Toivonen - Guitars, Keyboards (1990-1994, 1996-2002, 2009-2012) ex-Holy Hell
Pasi Äijö - Vocals, Bass (1990-1994, 1996-2002, 2009-2012) ex-Holy Hell
Jan Kuhanen - Drums, Percussion (1991-1994, 1996-2002, 2009-2012)
▼ Byli muzycy
Kimmo Hänninen - Drums (1990-1991) ex-Holy Hell, ex-Excalion, ex-Gotham O.D., ex-Social Disease
Mika Arponen - Drums (1991)
Waltteri Myllynen - Guitars (1993) ex-Unburied
Veera Muhli - Keyboards, Vocals (1998-2000) ex-The Mist and the Morning Dew, ex-Shaman, My Sweet Sorrows
Jade Vanhala - Guitars (1999-2002) ex-Soulhavoc
Dyskografia:
1990 - The Procession of Black Doom [demo]
1990 - Demo 11.90 [demo]
1991 - Slow Doom Death Rehearsal [demo]
1992 - Trip to Depressive Autumn [demo]
1993 - From the Shadows
1994 - The Second Ring of Power
1998 - Rapture
1999 - Gracefallen
2011 - Demo 11.90 / Procession of Black Doom [kompilacja]
2013 - Unholy ‎– Live at Joensuu 1992 [single]
2013 - Unholy - Dark Bombastic [EP]





MA: https://www.metal-archives.com/bands/Unholy/3533
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#2

DiabelskiDom 6 lata temu

Napiszę najdelikatniej jak umiem - "From the Shadows" to pierdolony kult. Osobiście nigdy nie słyszałem innego zespołu grającego tak jak Unholy na pierwszych dwóch albumach. Chora podróż wgłąb obłąkanego umysłu. Wystarczy wpleść natrętną melodię na zwieńczenie "Alone" czy czarodziejskie, kobiece wokale w "Gray Blow" i już wiemy, że takich trzech płyt jak te dwie to nie ma ani jednej. "Second Ring of Power" jest także dobrą płytą ale nigdy nie poruszyła mnie tak jak debiut i ten pierwotny pierwiastek obłędu wydaje mi się tam bardziej przemyślany. Dwóch następnych nigdy w życiu nie słyszałem.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#3

Hajasz 6 lata temu

DiabelskiDom pisze:
6 lata temu
"Second Ring of Power" jest także dobrą płytą ale nigdy nie poruszyła mnie tak jak debiut
Bo nigdy nie było dane światu usłyszeć w całości tego "dzieła" a zaledwie 1/3.
GRINDCORE FOR LIFE
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 6 lata temu

#4

Endymion 6 lata temu

From the Shadows to taki cios, że pytań nie mam. Second Ring of Power to samo. Chore na maxa dźwięki. Rapture to już takie nudne pitolenie, że nie słuchałem późniejszych dokonań tego zespołu.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#5

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

No kurwa musze przyznac ze Unholy gniecie i doluje jak malo kto.
Awatar użytkownika
Piekielny Stolec
Master Of Puppets
Posty: 164
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Dupa

#6

Piekielny Stolec 5 lata temu

Debiut to jak najbardziej geniusz zła i rozpierdol totalny. Ale z kolejnymi albumami, to już średnio mi idzie, co najwyżej jakieś pojedyncze kawałki mi się podobają, ale ogółem to już nie to samo. :( Choć fakt, że Unholy to nie jest łatwa muzyka. Szczególnie dla kogoś, kto woli raczej szybki i agresywny nakurw.
Czasem idzie gładko, czasem jak po grudzie. Czasem jest ulga, czasem boli i piecze. Czasem czuć słabo, czasem dość mocno. Czasem wiele się nie ma, czasem całkiem sporo. Życie jest jak sranie...
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#7

pp3088 5 lata temu

Nie da się ukryć, że Unholy to wyjątkowo wymagająca muzyka, i to nawet dla fanów doom metalu. W tej muzyce znajduje się pierwiastek prawdziwego zła i opętania przez co obcowanie z dźwiękami finów jest doznaniem iście obślizgłym i repulsywnym. Zwłaszcza demko Trip to Depressive Autumn i debiut mają wyjątkowo schizofreniczny posmak geniuszu. Potem też jest dobrze, nawet na ostatnim Gracefallen można znaleźć coś dla siebie.

Wyjątkowy zespół. Bardzo dziwni i konfliktowy muzycy. I duża doza nieszczęścia w ich dziejach muzycznych. Rzeczywiście nieświęte rzeczy miały miejsce i dotknęły również zespół. Niestety wiele wytwórni po prostu ich zerżnęło, a brak promocji i dziwność muzyki spowodowała komercyjną śmierć tych dziwaków. Dziś takie dźwięki sprzedałyby się jak ciepłe bułeczki. Wyprzedzili czasy i zapłacili za to największą cenę.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#8

Hajasz 5 lata temu

pp3088 pisze:
5 lata temu
Wyprzedzili czasy i zapłacili za to największą cenę.
Raczej wytwórnia Lethal nie miała pojęcia z czym mają do czynienia. Kolejne albumy bardzo daleko odstają od debiutu więc w sumie dziwię się, że nie trafili w gusta.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#9

pp3088 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
pp3088 pisze:
5 lata temu
Wyprzedzili czasy i zapłacili za to największą cenę.
Raczej wytwórnia Lethal nie miała pojęcia z czym mają do czynienia. Kolejne albumy bardzo daleko odstają od debiutu więc w sumie dziwię się, że nie trafili w gusta.
A Avantgarde pocięło im płytę. Czyli też niezbyt ładnie.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#10

Hajasz 5 lata temu

pp3088 pisze:
5 lata temu
A Avantgarde pocięło im płytę. Czyli też niezbyt ładnie.
Może chcieli uniknąć czegoś na styl nowego Bell Witch.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#11

pp3088 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
pp3088 pisze:
5 lata temu
A Avantgarde pocięło im płytę. Czyli też niezbyt ładnie.
Może chcieli uniknąć czegoś na styl nowego Bell Witch.
Prawdopodobnie. Ponadto taka płyta zupełnie by się nie sprzedała, ale przecież i tak się słabo sprzedała. Tak źle i tak niedobrze. Nie mieli szczęścia Finowie, niestety.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#12

Hajasz 5 lata temu

Na usprawiedliwienie wytwórni tylko atut komercyjny ale z drugiej strony Avantgarde chyba nigdy nie wydała płyty, która by się niemiłosiernie dobrze sprzedała.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#13

Ryszard 5 lata temu

O Sadness, dobry przyklad przlomowosci doom metalu bo w ich muzyce najwiecej doomu wlasnie. Wymieszanego z prosta awangarda jakas, doomowa psychedelia, zawierajaca takze mariaz doomu ze smiercia czy czernia...
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#14

yog 5 lata temu

Ryszard pisze:
5 lata temu
O Sadness, dobry przyklad przlomowosci doom metalu bo w ich muzyce najwiecej doomu wlasnie. Wymieszanego z prosta awangarda jakas, doomowa psychedelia, zawierajaca takze mariaz doomu ze smiercia czy czernia...
O Unholy jest ten temat, nieuku! Myślisz, że jak czarne okładki mieli to można mylić?!

Dla mnie to pierwsze zetknięcie z zespołem kiedyś tam (z The Second Ring of Power) poskutkowało tym, że więcej nie słuchałem, raz sobie debiutu jeszcze posłuchałem i odczucia podobne. Jak się mam bać to mi się nie chce słuchać. Jakoś się jeszcze moja znajomość Unholy nie polepszyła znacznie i mogę ich sobie najwyżej z dystansem szanować. Dla mnie to brzmi jak zły trip po grzybach.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#15

Pioniere 5 lata temu

@yog ależ zły trip po grzybach jest czymś zajebistym, podobnie jak muza bohaterów wątku. Wstydziłbyś się przyznawać do tego, że się boisz słuchać ich muzy - w co nie wierzę, bo zgłębiałeś przecież podrzucane przez @Hajasza mroczne Industriale i ich wynurzenia niczym z psychiatryka, które jak wspominałeś, już ci niestraszne.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#16

yog 5 lata temu

Ale to dawno temu było i to chyba 2 kapela, z którą tak miałem po urfaustowym Geist ist Teufel, którego zdecydowanie się już nie obawiam :p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#17

DiabelskiDom 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Dla mnie to brzmi jak zły trip po grzybach.
Prawidłowo! Właśnie tak to chyba miało brzmieć.

Aczkolwiek dla mnie ten zespół wymaga trochę więcej uwagi i poświęconego czasu, niż jedno-dwa przesłuchania, bo mnie po 1-2 też nie siadło, chociaż gdzieś tam wyczuwałem, że coś w tym wszystkim jest. Powolny, choć nie do przesady death/doom, pełen czarodziejskich śpiewów i dziwacznych aranżacji. Najbardziej złe w tym wszystkim jest to, że to nie jest muzyka zła. Tylko paskudnie obłąkana.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#18

Ryszard 5 lata temu

Rzeczywiście, myślałem o jednej a napisałem o drugich. Nie pomyliłem się za bardzo bo obydwie to podobny worek z chorym i poschizowanym śmierć doomem :D
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#19

yog 5 lata temu

Niestety Jarkko Toivonen w tarapatach. Podobno cierpi od 3 lat na bolesną skoliozę i zbiera pieniążki na leczenie u prywatnego lekarza, bo że mu publiczna służba zdrowia nie pomaga (nie wiem, ubezpieczenia może nie ma?).

W każdym razie zbiera na fejsbuczku pieniążki na to leczenie. Tylko najdziwniejsza jest kwota. Bo zbiera na to całe 200 euro.

Także gdyby ktoś chciał wspomóc to tutaj można się więcej dowiedzieć:
► Pokaż
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#20

yog 4 lata temu

Darkness Shall Rise wyda, jak to ma w zwyczaju, box kaset. Unholy oczywiście, a będzie ich 8. Nazwa wydawnictwa to Towards Unknown Mysteries.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#21

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Darkness Shall Rise wyda, jak to ma w zwyczaju, box kaset. Unholy oczywiście, a będzie ich 8. Nazwa wydawnictwa to Towards Unknown Mysteries.
Od 2018 roku wydaja box :D http://unholy.fi/
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#22

yog 4 lata temu

No nie są te boxy z gotowca klejone, sporo pracy pewnie kosztują, a mało ten Darkness Shall Rise ich nie wypuszcza, parę tego typu boxów rocznie wychodzi tam. Wydawnictwo szuka wszelkich materiałów na temat Unholy (jakby ktoś coś szczególnie wartego uwagi to się odwdzięczają kopią zdaje się), w międzyczasie Jarkko sobie pochorował i tak wyszło pewnie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#23

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

A nie chciales sie czasami pochwalic swoja wielka wiedza?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#24

yog 4 lata temu

Po to właśnie jest to forum :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#26

HUMAN 3 lata temu

Dobra oferta.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#27

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Interesująca. Szkoda że na kasetach. Z deckiem i kasetami pożegnałem się podczas ostatniej przeprowadzki.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#28

yog 2 lata temu

Wędrowycz pisze:
2 lata temu
PS: Nie znam się na Unholy, ale abstrahując od muzyki o co chodzi na okładce? Typo trzyma jakś rybę, czy swojego fallusa?
A to nie jest jakieś zawinięte w szmaty dziecko, niby-mumia, czy coś takiego? Nie wiem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#29

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

Wędrowycz pisze:
2 lata temu
PS: Nie znam się na Unholy, ale abstrahując od muzyki o co chodzi na okładce? Typo trzyma jakś rybę, czy swojego fallusa?
https://www.metal-archives.com/albums/U ... adows/8738

''The cover image is the Las Limas Monument 1, an Olmec statue from Mexico circa 1000-600 BC, which depicts a youth holding a half-human/half-jaguar baby.''
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#30

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

Dodam jeszcze tyl przodu

Obrazek
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#31

Kozioł 2 lata temu

O, taką wiedzą to proszę się chwalić... Młodzi się nauczą zamiast w kółko o reedycjach i kolorowych jarmarkach i boxetach. Założę się że info i tak jest we wkładce ale z YT i mp3 nie wyda zobaczyć.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#32

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

Kozioł pisze:
2 lata temu
O, taką wiedzą to proszę się chwalić... Młodzi się nauczą zamiast w kółko o reedycjach i kolorowych jarmarkach i boxetach. Założę się że info i tak jest we wkładce ale z YT i mp3 nie wyda zobaczyć.
Wkladka.Srodek przodu/tylu.

Obrazek
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#33

HUMAN 2 lata temu

Uwielbiam !!!!!
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#34

Epoxx 2 lata temu

No From the Shadow wyjebany ciężki, psychodeliczny doom. Debiut mnie tak za każdym razem w glebę wgniata, że brakuje sił na przesłuchanie reszty. Więc tak Unholy mam i słuchałem do dzisiaj tylko tej jednej płyty. Gray blow utwór pomnikk dla mnie te wokale Tanji i te krzyki coś pieknego.
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#35

yog 2 lata temu

The Second Ring of Power to trochę tak jakby co chwila grali coś typu Gray Blow :P Lepsze od debiutu moim zdaniem. Twardsze dragi.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#36

Epoxx 2 lata temu

No muszę się za resztę zabrać, ale do tego typu muzy muszę mieć odpowiedni klimat i nastrój bo jak pisałem, po from the shadow to taki wgniecony jestem, bardziej niż po nie jednym raw bmie.
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#37

yog 2 lata temu

No ja się dwójki bałem jakiś czas, z debiutem tak nie miałem, chociaż parę lat później sprawdzałem, może dlatego ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#38

Epoxx 2 lata temu

No jak mówisz, że na dwójce idzie gęsto pod Gray Blow to się nie dziwię. Ale tutaj zawsze po odsłuchu muszę odpocząć, a po niewielu płytach tak mam. Ostatnio tak miałem z The First Sub-Level of Suicide i pod dwójce Grave Upheaval.
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1651
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#39

brzask 2 lata temu

Wspaniały From the Shadows wskoczył na winylu w Fallen Temple
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#40

yog 2 lata temu

Dzięki za cynk, była akurat jedna sztuka.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1651
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#41

brzask 2 lata temu

Jeśli zdążyłeś to były 2 w takim razie:)
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#42

DiabelskiDom rok temu

Niedawno stwierdziłem, że tak z sercem posłucham dwóch późniejszych albumów Unholy, bo pierwsze dwa kulty dumnie prężą na półce zagrzybione muskuły, ale Rapture i Gracefallen to w sumie pierwszy raz ze 3 lata temu słyszałem. I oczywiście wtedy odfajkowałem i stwierdziłem, że bez startu i olałem.

To był w sumie błąd, bo okazuje się, że warto do nich podejść z czystą głową. Dokładnie rzecz biorąc do czwartej płyty, bo Rapture jakoś mi się nie wkręciła. Jeśli porzucić ocenianie jej (Gracefallen) przez pryzmat From the Shadows oraz Second Ring of Power, to okazuje się, że to całkiem fajny, odrętwiały, lekko gotycyzujący death/doom, pozbawiony chorej otoczki, ale ciągle z widocznymi odbarwieniami i zsinieniami na skórze. Już czysty, ale ciągle pamiętający, że kiedyś to się łykało grzyby na potęgę. Kiedy już zaczyna się lekkie przynudzanie, (bo, nie oszukujmy się, wokalistka z dwóch ostatnich albumów nie ma startu do Pięknej Tanji) to ładnie zmienia się dramaturgia i wjeżdża albo podkręcenie tempa (jak w Haoma pod koniec płyty), albo jakiś psychodeliczny zawijas, więc płyta nie dopuszcza, żeby się całkiem rozjechać. Nie jest ta płyta jakimś objawieniem ani czołówką death/doomu, ale uczciwie trzeba przyznać, że wstydu nie przynosi i słucha się jej bardzo dobrze, a uważny słuchacz wyłapie pozostałości po chorobie trawiącej Unholy w przeszłości.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Jakub
Master Of Puppets
Posty: 162
Rejestracja: 2 lata temu

#43

Jakub 7 mies. temu

Perła Fińskiej sceny w specjalnym wydaniu na 30lecie.
Obrazek
Obrazek
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#44

HUMAN 7 mies. temu

Jest pokusa kupna .
Awatar użytkownika
STALOWY SYLWEK
Master Of Reality
Posty: 260
Rejestracja: 6 lata temu

#45

STALOWY SYLWEK 7 mies. temu

Mniam mniam

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”