Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Dopelord

Ryszard 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

Dopelord. Ciężki ziołowy Stoner Doom z Lublina.

Amatorzy horroru, zielska i psychodelicznej muzyki lat 70tych: Piotrek, Grzesiu i Paweł to również pierwotny kręgosłup powstałego w 2010r, polskiego ciężarowca klasy doom - Pana Ćpańska. Wspomnieć wypada kolejnego z rzędu członka kapeli, dopełniającego aktualnego składu perkusistę Tomka. Razem tworzą natchniony Black Sabbath, pokręconymi riffami oraz posypany samplami z horrorów, green blues z Polski B. Dyskografia składa się z dwóch równych strzałów szaleństwa, narkotyków i szatana ciężko strojonego stonerem. gdzie młodszy zawiera minimalnie zwiększoną dawkę przestrzeni i psychodelii. Brzmienie jest niczym bagno pełne wielgachnych riffów błotnych i krokodyli. Zapętlone, mantryczne, Sleep/OM-owskie motywy plus dobry wokal i chwytliwe refreny.

Pełne pomysłów zielne granie, które nie stwarza problemów pamięci krótko, jak i długo-trwalej...

Skład:
Piotr Zin - Bass, Vocals (2010-present)
Grzegorz Pawłowski - Guitars (2010-present) ex-Weedpecker
Paweł Mioduchowski - Vocals, Guitars (2010-present)
Piotr Ochociński - Drums (2018-present) ex-Struggle with God
▼ Byli muzycy
Arek - Drums (2010-2012)
Xerxes - Drums (2012-2015) Black Tundra
Tomasz Walczak - Drums (2015-2018) Chainsword, Licorea, Tankograd, Virulent Scourge, Weedpecker, ex-Visions of Tondal, The Frozen North, ex-Helroth
Dyskografia:
2012 - Magick Rites
2014 - Black Arts, Riff Worship & Weed Cult
2015 - Dopelord / Major Kong [split]
2017 - Children of the Haze
2019 - 4 Way Split [split]
2020 - Sign of the Devil
2021 - Reality Dagger [EP]




MA: http://www.metal-archives.com/bands/Dopelord/3540348121
BC: https://dopelord.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/Dopelord666
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!

Tagi:
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2469
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 7 lata temu

Tak jak pisałeś w bliźniaczych tematach - to jedni z liderów polskiej sceny doomowej. W ich muzyce jest wszystko czego oczekuję po topowej kapeli z tych klimatów.

Lublinianie szykują kolejne wydawnictwo zatytułowane Children Of The Haze, które ukaże się w styczniu przyszłego roku. Udostępnili już nowy, potężny track:

Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard 7 lata temu

BC: http://dopelord.bandcamp.com/music

Obrazek
released January 16, 2017

Recorded in October 2016 at Nebula Studio.
Recorded, mixed and mastered by Haldor Grunberg (Satanic Audio).
All musick and lyrics by Dopelord.
Additional synths by Piotr Gruenpeter.
Cover art by Pig Hands.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 7 lata temu

Spoko kapela. :) Słabo znam, ale ostatnio bardzo mnie tego typu klimaty zainteresowały i zamierzam się zapoznać z wszystkimi dokonaniami. Lublin to jakieś polskie zagłębie Doom/Stoner? To kolejny zespół grający w tych klimatach z tego miasta który ostatnio znalazłem.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2469
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 7 lata temu

Nie inaczej, przecież mają kozła w herbie.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 7 lata temu

CzłowiekMłot pisze:Nie inaczej, przecież mają kozła w herbie.
Kędzierzyn-Koźle ma ich w herbie trzy... Nie widzę związku. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2469
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 7 lata temu

Ja w sumie też nie. Po prostu chciałem sobie nabić posta w temacie :)
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Decybel
Posty: 56
Rejestracja: 6 lata temu

Decybel 6 lata temu

Ale ten ich nowy materiał to jest kosa, dla mnie najlepszy band na naszym podwórku, który brudzi się stonerem
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2995
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 6 lata temu

O kurwa, ale zajebista jest ta kapela. Dopiero teraz odsłuchuje nowy krążek, a i przyznam się bez bicia, że o nich wcześniej nie słyszałem, a to jest jak kolega wyżej napisał czołówka, jak nie lider gatunku w kraju. Szczerze nie słyszałem tak wykurwistego grania na naszym podwórku, a nie znaczy to że i na świecie, bo bez dwóch zdań brzmi to co najmniej światowo, jak nie galaktycznie. Świetni są, przez samą sekcje instrumentalną po bardzo dobre wokale, a ich największym plusem jest to że są urozmaicone, co buduje fajny klimat a nie prowadzi ku nudzie. Podkreślam zajebisty jest ten "Children Of The Haze", upadłem troszkę na kolanko, jak dla mnie wielka płyta.
"Between Shit and Piss we are Born"
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 6 lata temu

Endymion 6 lata temu

Ostaatni album to petarda, muszę sprawdzić ich poprzednie wydawnictwa - chyba najlepsze granie w tym gatunku z naszego pięknego kraju.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2469
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 6 lata temu

Skoro bijecie pokłony przed "Children of the Haze" to możecie zejść na zawał przy pierwszych dwóch. Akurat moim zdaniem trójka jest tylko dobra.
Na zachętę:


Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2995
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 6 lata temu

Oooo Panie @Ryszard wylał Pan tylko miód na moje serce. Z zachęt nie skorzystałem co by sobie znaleźć odpowiednie warunki do odsłuchu.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1142
Rejestracja: 5 lata temu

Derelict 5 lata temu

Moim zdaniem ich "Preacher Electrick" to jedno z najwybitniejszych osiągnięć polskiego stoner doom'a.

"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard 5 lata temu

Vortex pisze: Oooo Panie @Ryszard wylał Pan tylko miód na moje serce. Z zachęt nie skorzystałem co by sobie znaleźć odpowiednie warunki do odsłuchu.
Decybel pisze:
6 lata temu
Ale ten ich nowy materiał to jest kosa, dla mnie najlepszy band na naszym podwórku, który brudzi się stonerem
Vortus:

1.



2.



3.



4.



5.



Ogólnie polisz stoner stoi na baaaaaaaaaaardzo wysokim i dojrzałym poziomie.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard 5 lata temu

Derelict Machine pisze:
5 lata temu
Moim zdaniem ich "Preacher Electrick" to jedno z najwybitniejszych osiągnięć polskiego stoner doom'a.

Cała płyta jest dobra... addicted to balck magick równie dobry hicior.... Zobacz se dwójkę weedpeckera:

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17552
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Włączyłem se to Addicted to Black Magic, bo na stówę zajebany tytuł z Cultesów, więc chciałem się hołdu doszukać. No i se przypomniałem, dlaczego mnie ten cały polski stoner nie interesował nigdy i interesować raczej nie będzie - jak mam chęć na takie granie to załączam Black Sabbath i nie muszę szukać czegoś "nowego". Wszystko spoko, fajnie, ale ile można.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2995
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 5 lata temu

@Ryszard od czasu do czasu sprawdzam coś z tych klimatów, ale jednak nie wszystko do mnie tak przemawia jak Dopelord. W każdym bądź razie dzięki za polecani ;)
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard 5 lata temu

yog pisze: Włączyłem se to Addicted to Black Magic, bo na stówę zajebany tytuł z Cultesów, więc chciałem się hołdu doszukać. No i se przypomniałem, dlaczego mnie ten cały polski stoner nie interesował nigdy i interesować raczej nie będzie - jak mam chęć na takie granie to załączam Black Sabbath i nie muszę szukać czegoś "nowego". Wszystko spoko, fajnie, ale ile można.
Rozumiesz chyba że dokładnie to samo mozna napisać o KAŻDYM innym gatunku muzycznym.... Przeczytałem se to co Jogu napisał, bo na stówę będzie porównywanie do black metalu. No i se przypomniałem, dlaczego mnie ten cały polski i anytpolski black nie interesował nigdy i interesować już nie będzie - jak mam chęć na szatana to włączam Samaela czy Bathory. Nie potrzeba mi czegoś "nowego". Wszystko fajnie ale ile można?

Z innej beczki - muszę przestać promować te trzy czy cztery bandy bo jak widzę te sezonowe odnośniki do aktualnie hajowanych kapel to ni wiem, coś mnie zbiera.... Jak by poza golasami, dopami i weedami oraz omegami ciekawej muzyki nikt nie tworzył.

Z jeszcze innej beczki - Ja akurat polskiemu stonerowi i "hipsterstwu" kibicuje.... dlaczego? Ano uważam że charakterystyka polskiego podziemia muzycznego extremalnego, polcy wokaliści, brzmienie manek, selani, hertz i kilku innych było chujowe i brzydkie, dlatego nigdy mi nie odpowiadały. Polski metal najwyższej półki to kilka zespołów a raczej albumów - które zresztą brzmią identycznie do reszty ale na szczęście bronią się muzyką.

Natomiast wyżej wspomniane "nowości" plus wszystkie te instant classicki to już inny lewel, świadomość muzyczna i rzeczywistość. Nihil vs Ziołek haha

P.S. i pomyśleć że te cała geneza polskiego post blacku jest śmieszna jak moje pierdolnie.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17552
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

No stary, ale jednak można wprowadzać jakieś nowe pomysły, a tutaj to jest kropka w kropkę nic innego, tylko czysty sabbath worship, bez własnego wkładu niemalże. Ja blackowych kapel, co grają jak inni też nie lubię. Kibicować to tam sobie mogę, ale mnie trochę zastanawia, że np. nie znam chyba żadnej osoby, która by paliła i słuchała polskiego stonera. I z tego względu mam wrażenie, że to taka muza dla tych, co się chcą poczuć luzakami (jak black metal dla tych, co chcą się poczuć skurwysynami pewnie).
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5348
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 5 lata temu

Z tego całego stonerstwa światowego i polskiego lubię nie więcej jak pięć płyt wśród, których jest ostatni album Dopelord. To faktycznie gatunek, który albo boi się wyjść poza ścieżkę wydeptaną przez black sabbath albo nie wie jak.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
Z tego całego stonerstwa światowego i polskiego lubię nie więcej jak pięć płyt wśród, których jest ostatni album Dopelord. To faktycznie gatunek, który albo boi się wyjść poza ścieżkę wydeptaną przez black sabbath albo nie wie jak.
A jutro zgnoisz jakis zesol czy gatunek za to ze nie boi się wyjść poza ścieżkę wydeptaną przez kogos tam a pojutrze pochwalisz analfabetów muzycznych z Absurd. Cały Hajasz a może Haszysz? Bierzesz coś narkotyki a moze tabletki od lekarza???

Yogu. Ja od zawsze podobnie postrzegam black więc Ciebie rozumiem. Po za tym rozmawiamy o podobaniu się więc i tak zaden z nas nie ma racji :)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
Z tego całego stonerstwa światowego i polskiego lubię nie więcej jak pięć płyt wśród, których jest ostatni album Dopelord. To faktycznie gatunek, który albo boi się wyjść poza ścieżkę wydeptaną przez black sabbath albo nie wie jak.
Można spytać jakie są pozostałe 4?
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1142
Rejestracja: 5 lata temu

Derelict 5 lata temu

Wy chyba nigdy Black Sabbath nie słuchaliście, skoro dla Was doom i stoner to kopiowanie Sabatów ;P Ja na żadnej płycie BS nie słyszałem tyle fuzzu, co w jednym kawałku takiego Dopelord, w którego temacie się teraz udzielamy.

Jest mnóstwo kapel, które robią w kółko to samo, ale jest też mnóstwo kapel, które eksperymentują z brzmieniem. Jeżeli mówimy o Polsce (bo widzę, że z polskim stonerem jest jakiś problem), to polecam zespół Black Tundra. Trzeba tylko się zagłębić w gatunek i coś posprawdzać, a nie pieprzyć teksty w stylu "sprawdziłem 5 płyt i wszystkie chujowe, więc cały gatunek chujowy" :) Litości.

A granie w kółko tego samego, lub kopiowanie pewnego stylu też ma swój urok i nie czaję na to hejtu. Rozumiem, że ludzie atakujący taką zajawkę nie mają ulubionych utworów do których wracają, lub słuchają w nieskończoność, tylko co chwila szukają nowych rzeczy, posłuchają 5 razy, wywalaj do kosza i potem "lecą podbijać nową planetę" jak kosmici z Dnia Niepodległości :D No bo jaki sens w kółko słuchać tego samego? Taka sama popaprana logika.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 5 lata temu

Pierwszy zaprzeczę, że stoner jest najprężniej rozwijającym się gatunkiem na świecie. Jednak mieści w sobie z jednej strony: Church of Misery i Acid King, a z drugiej Colour Haze i Natas. Hard rockowy revival w stylu Clutch i późnego Monster Magnet na przeciw np. Kinski, Monkey 3 i wczesnego Monster Magnet. Już nie mówiąc o tym, że albumy Om, Stoner Witch i Pentastar to też jest stoner.

A teraz żeby było śmieszniej... Niech jakiś perkusista wyprowadzi mnie z błędu, ale czy bębny otwierające "Scum Priest" to nie przypadkiem powtórka z "Demon Cleaner"?
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5348
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 5 lata temu

Derelict Machine pisze:
5 lata temu
"sprawdziłem 5 płyt i wszystkie chujowe
Chyba coś ci się popierdoliło bo 5 płyt jest zajebistych ale 555 płyt to jest chujowe granie.

Stoner to taki sam gatunek jak anal sex niby nowy ale wszystko zostało powiedziane w latach 70-tych i do tej pory nikt nie potrafi wyrwać się z ram gatunku no może poza Rysiem, który tak na prawdę to chyba szuka przysłowiowego chuja do dupy.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 5 lata temu

Hajasz słuchałeś Kinski - Down Below It's Chaos, Monkey3, Monster Magnet - Tab, Melvins - Stoner Witch?
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard 5 lata temu

Zakłada watki industrialom rożnym ale granie tego samego w kolko mu przeszkadza. Bije po ryju za odejście od standardów w metalu po czym dźga sztyletem rzekomych wyznawców tradycji... Hajasz, uważaj żebyś z rozpędu nie przypierdolił się do samego siebie...
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 5 lata temu

Ja tam nic do niego nie mam. Chciałem tylko spytać się czy na którymś z powyższych albumów jest jakiś riff w stylu Iommiego. Poza tym jako to jest, że kiedy jakieś metalowe kapele, powiedzmy: Trist, Oranssi Pazuzu, Darkspace, Aluk Todolo zaczną kombinować odrobinę w stylu trzech pierwszych to stoją w awangardzie black metalu?
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5348
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 5 lata temu

Kurwa Rysiu czytaj ze zrozumieniem. Odnoszę się tylko do stonera, który jest nudny w chuj. Jest tak nudny, że 90% zespołów ma swoje logo namalowane tą samą czcionką!!! Tak, też uważam jak yog, że lepiej posłuchać klasycznego Black Sabath niż udawać, że kolejna kapela odkryła koło na nowo.

Dobra dosyć tego bo to temat o Dopelord a nie o stoner kto jest za a kto przeciw.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1142
Rejestracja: 5 lata temu

Derelict 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu

Stoner to taki sam gatunek jak anal sex niby nowy ale wszystko zostało powiedziane w latach 70-tych i do tej pory nikt nie potrafi wyrwać się z ram gatunku no może poza Rysiem, który tak na prawdę to chyba szuka przysłowiowego chuja do dupy.
Taaak, mhm... Stoner jest tak szerokim i luźno zdefiniowanym gatunkiem, że ciężko tutaj w ogóle mówić o wyjściu poza ramy, bo nie wiadomo nawet, gdzie te ramy się znajdują zbytnio...

Albo Ty w ogóle nie znasz gatunku, albo po prostu słyszysz to, co chcesz słyszeć... Czyli to, że stoner jest wtórny i tylko kopiuję Black Sabbath, bo tak Ci się ubzdurało i tak ma być.

Hajasz pisze:
5 lata temu
Kurwa Rysiu czytaj ze zrozumieniem. Odnoszę się tylko do stonera, który jest nudny w chuj. Jest tak nudny, że 90% zespołów ma swoje logo namalowane tą samą czcionką!!!
A to jest teza totalnie z dupy, wystarczy wejść na google i poszukać sobie obrazków... Proszę:

https://www.google.pl/search?biw=1920&b ... NkdEALsMRg

90% czyli 9 na 10 obrazków powinno mieć taką samą czcionkę, no dobrze dojebałeś teraz kolego, nie powiem... Chyba że znowu, Ty widzisz tylko to, co chcesz widzieć...
Hajasz pisze:
5 lata temu
Tak, też uważam jak yog, że lepiej posłuchać klasycznego Black Sabath niż udawać, że kolejna kapela odkryła koło na nowo.
Taaa, patrzcie na tych, normalnie kopia Black Sabbath, to wszystko już słyszałem na pierwszym LP sbatów:

"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17552
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Widzę, że się tu po moich zaczepnych słowach sowita kłótnia wywiązała :)

Słucham sobie tych weed-bongów tak pewnie od czasu, jak się zaczęły w większej ilości pojawiać u nas te parę lat temu i mnie niestety granie nużyło od początku. Może i to nie brzmi, jak Black Sabbath, bo fuzzu za dużo, ale brzmi jak Electric Wizard, który brzmi jak Black Sabbath ;)

Black Sabbath coś tam słyszałem i tę główną różnicę między Black Sabbath i tymi stonerami wszystkimi to bym dosadnie podsumował w ten sposób, że w Black Sabbath riffy są wyjebane, a nie chujowe, ale z fuzzem :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard 5 lata temu

Dla mnie problemu nie ma. Hajasz nie wmówi całemu światu swojego pkt widzenia a w gruncie rzeczy, opinia H & Y, gości którzy stonera nie lubią, kolesiom słuchającym tego gatunku powinna latać kolo chuja. Proste, nie?
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5348
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 5 lata temu

Rysiu dla mnie też problemu nie ma bo nikogo nie mam zamiaru zniechęcić do tej muzyki a tylko stwierdziłem, że w dużej mierze te płyty są takie same z paroma zacnymi wyjątkami.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17552
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Jak żeśmy tu sobie popisali, to popularność kapeli wzrosła na tyle, że Saint Vitus ich zgarnął na trasę po Europie. W Polsce jednakże nie wystąpią. Poza tym to mają nowego perkusistę, który się zowie Piotr Ochociński - od niedawna - i rzekomo jakieś tam kolejne pioseneczki sobie już piszą. Może czymś zaskoczą?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2995
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 5 lata temu

Może jakimś stonerem!!!! :D
"Between Shit and Piss we are Born"
deathwhore
Tormentor
Posty: 4467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 5 lata temu

Nie słucham, ale ten zespół jest dobrym przykładem na to, że można nie pajacować, nie robić z siebie idioty, a utrzymać się z grania i nie zapierdalać z teczuszką do korporacji, jak to bywalec Krajowego Rejestru Dłużników, pan Krysiuk, powiada.

Notabene nie wiem jak tam z tą ich lubelskością, pewnie kiedyś, ale teraz to warszawka.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
ptrknknc
Master Of Puppets
Posty: 173
Rejestracja: 5 lata temu

ptrknknc 5 lata temu

deathwhore pisze:
5 lata temu
Nie słucham, ale ten zespół jest dobrym przykładem na to, że można nie pajacować, nie robić z siebie idioty, a utrzymać się z grania i nie zapierdalać z teczuszką do korporacji, jak to bywalec Krajowego Rejestru Dłużników, pan Krysiuk, powiada.

Notabene nie wiem jak tam z tą ich lubelskością, pewnie kiedyś, ale teraz to warszawka.
W Lublinie zaczynali, trzon Dopelorda tworzył niegdyś grupę Fifty Foot Woman, natomiast teraz siedzą w stolicy. Nie jest to dziwne, bo w Lublinie nie da się nawet zorganizować koncertu w klimatach stonerowych w Graffiti.
Prawda to Metal. I piwko.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17552
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Taka ciekawostka odnośnie splita Major Kong / Dopelord / Weedpecker / Spaceslug - wyprzedał się w 6 godzin, podczas gdy fani zza oceanu spali ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard 5 lata temu

Posluchajmy zatem...

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
deathwhore
Tormentor
Posty: 4467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 5 lata temu

Generalnie zespół ma taką pozycję, że mieli grać w Bolkowie, ale organizatora nie było na nich stać.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2995
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 4 lata temu

Jest już kolejny, niczym nie zaskakujący, aczkolwiek nadal świetny Dopelord - Sign of the Devil

"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3004
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 3 lata temu

Dopelord mają trzy nowe kawałki spowite kłębami dymu. Miłych lotów.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2469
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 2 lata temu

Przedostatni album niczym nie zaskakuje, choć w sumie jest lepiej, bardziej spójnie niż na poprzedniczce. Utwory z "Children of The Haze" owszem, sprawdziły się na żywo pod Minogą, w ogóle ich dyspozycja koncertowa zasługuje na poklask fanów stoner/doomów bez większych udziwnień. Niestety do płyty w domu, podróży, w plenerze, na dzialeczce nie chce mi się wracać. Jakoś tak przeciętnie to wyszło.


Co innego nówka sztuka, która już liczy rok (he he). Są tu hiciory, jest i rockenrol. Płytka płynie od początku do końca jak należy, nie zawiodłem się. Oczywiście debiut i dwójka bez konkurencji nadal, ale tu też micha się cieszy. Relaks, Black Sabbath i udowodnienie kto wciąż rządzi i dzieli na polskim stoner domowym ryneczku.

Gorąco polecam "Sign of The Devil", najlepiej z jakimś dopalaczem, ale i bez tego jest bardzo dobrze.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2469
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 2 lata temu

Fajny wywiad z panami Dopelordami:

Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2469
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 9 mies. temu



Nówka sztuka z nadchodzącego albumu.
"Songs for Satan" ukażą się już 6 października bieżącego roku!
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 283
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

kyu 9 mies. temu

No w końcu, dobry kawałek!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2469
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 9 mies. temu

Jest i okładka z motywem, który chętnie bym przyjął na klatę:

Obrazek
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1731
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask 9 mies. temu

Mogliby zrobić album w klimacie tytułowego kawałka z EPki 'Reality Dagger' (ostatni najdłuższy 10cio minutowy numer) gdzie wprowadzili trochę świeżości w postaci mocniejszych wokali. Poszedłbym tędy i dodał jeszcze kilka nowych elementów....i może trochę poeksperymentował z dźwiękiem..a tu słyszę, że znowu polecą tradycyjnie raczej...więc pozostanę sobie przy najlepszej płytce jaką zrobili czyli 'Black Arts, Riff Worship & Weed Cult' i chyba tyle.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

Kozioł 9 mies. temu

Ładne i przestrzenne. Jebnąć raz na jakiś czas i jest gites. Nic nie trzeba zmieniać.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2724
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 9 mies. temu

Sign of the Devil to przezajebista płyta. Niby typowy stonerek/doom, ale riffy klepią, aż miło. A taki Doom Bastards, to już arcydzieło w gatunku. Świetne solówki. Wokal idealny do takiego grania. Black Sabbath worship na pełnej, ale mocno nafuzzowany i zjarany. Sztuka nagrać płytę w wyznaczonych ramach tak, żeby brzmiała świeżo. Dopelord to czołówka gatunku.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”