Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5285
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Egzekwie

#1

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Kolejny lubliński funeral doom metal Egzekwie.

Istnieją od 2012 roku i do tej pory wydali tylko debiutancki album w 2013 - Czarna Noc Duszy. Na materiał ten składa się dziewięć kawałków zamkniętych tylko w 42 min, więc jak na funerale, to sporo za krótkie płyciwo.

Ci panowie też mocno walcują i ładnie mruczą w ojczystym języku, choć brzmienie tego albumu idealne nie jest, ale co tam walić to, bo grobowa atmosfera sączy się od początku do końca.

Dyskografia:
2013 - Czarna noc duszy



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Eg ... 3540362195
BC: https://egzekwie.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2683
Rejestracja: 7 lata temu

#2

dj zakrystian 6 lata temu

Plus za polskie, do tego dobre teksty. Brzmienie płyty jest jak najbardziej odpowiednie, grobowy klimat oddany w każdej nucie, ciekawe czy będzie kontynuacja czy jednorazowy eksperyment? Nie było takiego hajpu jak na Batuszkę.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4171
Rejestracja: 7 lata temu

#3

DiabelskiDom 2 lata temu

Wspaniały jest to materiał. Strasznie długo nie słuchałem, a jak ze dwa tygodnie temu zrobiłem sobie przypominajkę, to aż przysiadłem. Niesamowity klimat, w dużej mierze tworzony przez polskie teksty. Tak jak przedmówca pisze, należy podkreślić, że są one bardzo dobre a przy tym trzymające się konwencji śmierci i mizantropii. Death doom/funeral doom absorbujący uwagę, mroczny, kurewsko ciężki i pozbawiony złagodzeń i świetlistego, zwiewnego sznytu, jak to sporo death/funerali ma dzisiaj czelność robić. Jest cmentarnie, ciężko a przy tym interesująco. Recytacje w Młodość/W Bólu, czy organy na zamknięcie 100 Lat Trwania choćby. Kapela zdaje się jest kurewsko niedoceniana i mało popularna, biorąc pod uwagę, że Czarną Noc Duszy można kupić za 12 zł. A szkoda, bo z takim materiałem zasługują na o wiele więcej niż wiele hajpowanych obecnie załóg z takich okolic stylistycznych.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5285
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#4

Hajasz 2 lata temu

Co się dziwić skoro brzmienie na tym albumie to katastrofa jak na wykonywany styl. Tragedia i ból dla ucha gwarantowany i niestety to przewyższyło nad bardzo dobrym materiałem. Pewnie już nawet nie istnieją.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4171
Rejestracja: 7 lata temu

#5

DiabelskiDom 2 lata temu

A co konkretnie Ci przeszkadza w brzmieniu Czarnej Nocy Duszy? Chodzi Ci o ten brak przestrzeni? Bo jeśli tak, to dla mnie to wręcz zaleta, o czym pisałem wcześniej. Chyba, że coś innego, to chętnie się dowiem, co tak strasznie tam leży.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5285
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#6

Hajasz 2 lata temu

Tu jest płasko wszystko. Nie będę tego przyrównywać do innych płyt z gatunku bo raz, że nie znam wielu a dwa te co znam to tam brzmienie jest potężne. Skoncentrowałem się tylko na rodzimej scenie i weźmy na to np takie demo jak Doomsday od Gallileous, gdzie tam wszystko sprawia wrażenie jakby naciskało dźwiękiem i nie ważne, że stylistyka delikatnie inna. Niestety ktoś załatwił Egzekwie na ziobrę i zafundował im teflon zamiast czarne jak smoła dźwięki. A może to oni sami tak chcieli?
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17508
Rejestracja: 7 lata temu

#7

yog 2 lata temu

Dobrze, że przypomniałeś stonerkowców z Gallileous, mam w planie od dłuższego czasu te ich rzekomo funeral doomowe demosy posprawdzać, a dotąd się nie udało.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4171
Rejestracja: 7 lata temu

#8

DiabelskiDom 2 lata temu

Nie rzekomo, i nie tylko demosy, bo debiutancki Ego sum censore Deuum z już dwutysięcznych lat to też funeral death/doom.

A stonera to oni chyba od płyty albo dwóch grają dopiero.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#9

Pogan696 2 lata temu

Hajasz pisze: Co się dziwić skoro brzmienie na tym albumie to katastrofa jak na wykonywany styl. Tragedia i ból dla ucha gwarantowany i niestety to przewyższyło nad bardzo dobrym materiałem. Pewnie już nawet nie istnieją.
Dlaczego akurat brzmienie, tak bardzo uwłacza w Egzekwie? Ja w Egzekwie zwróciłem uwagę bardziej na teksty niż samo brzmienie. Na starym Brutallu była rozkmina na temat testów, które były interpretacjami twórców sprzed ponad 100 lat (nie jestem w stanie przytoczyć w tej chwili jakiegokolwiek twórcy, ze względu na pomroczność). Brzmienie jest... jakie jest, ale klimat, atmosfera i teksty robią co trzeba... "Jak nędzny Judasz, za garść srebrników"... na jesień musi robić klimat.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4171
Rejestracja: 7 lata temu

#10

DiabelskiDom 2 lata temu

Wpadł album na oryginale, i we wkładce widać dobry koszul jednego z muzyków (na fotkach promocyjnych też jest). Encoffination. Znaczy się, dobre inspiracje mają/mieli.

Obrazek
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17508
Rejestracja: 7 lata temu

#11

yog 2 lata temu

Widziałem ten koszul jak ostatnio słuchałem i aż mi się zaczęło od razu zdawać, że riffy przynudzają i najlepsze co jest w ich muzie to zaczerpnięte motywy :/
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5285
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#12

Hajasz 2 lata temu

Taa, założyli szmaty jakie dawali. Pewnie równie dobrze mogliby założyć Eiffel 65 albo Bloodhound Gang.
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”