Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

Wrekmeister Harmonies

#1

Lis 6 lata temu

Obrazek
Platforma na której ściera się wiele gatunków muzycznych, eteryczne ambienty, doom/sludgowe ciężary, post-metalowe pejzaże, drony, noisowe szumy, industrialne zgrzyty czy muzyka sakralna. Mózgiem całego przedsięwzięcia jest J.R. Robinson, a lista gości zapraszanych do współpracy jest długa i imponująca.

Mamy tu więc muzyków o wykształceniu klasycznym, wiolonczelistów, skrzypków, pianistów, organistów, harfistów, jazzmanów, wokalistki solowe, artystów muzyki alternatywnej, metalowej, wymienić choćby Aleksandra Hacke z Einsturzende Neubauten, Sanforda Parkera, Bruca Lamonta, Wresta z Leviathan, Chip Kinga i Lee Buforda z The Body, Davida Yow z The Jesus Lizard, Andrew Markuszewskiego z Nachmystium, Marka Solortoffa z Anatomy of Habit, muzyków Indian, Bloodiest czy Godspeed You! Black Emperor z którymi w całości nagrał ostatnią płytę.

Smaku dodają historie poruszane w poszczególnych częściach, przypadki Carla Gesualda Genosy, Johna Geoghana na świetnej The Night of Your Ascension, czy inspiracje tekstami Primo Leviego w Light Falls. Miejsca, w których koncertuje, jak na przykład Bohemian National Cementery w Chicago, Muzeum Guggenheima...

Warto zwrócić uwagę na ten projekt, bo rzecz to nietuzinkowa.

Skład:
J.R. Robinson - Guitars, Electronics, Composition (2006-present)
▼ Muzycy koncertowi
Esther Shaw - Violin, Keyboards, Vocals Slow Planes

Dylan Desmond - Bass Bell Witch, ex-Lethe, ex-This Building Is Cursed, ex-Samothrace, ex-Battlefields
Ron DeFries - Bass Indian
Tomeka Reid - Cello Tomeka Reid, Tomeka Reid Quartet
Jesse Shreibman - Drums Bell Witch, Black Hole of Calcutta, ex-The Makai, ex-Transient
Mark Solotroff - Electronics Anatomy of Habit, BLOODYMINDED, Mark Solotroff, The Fortieth Day, ex-A Vague Disquiet, ex-Animal Law, ex-Intrinsic Action, ex-Nightmares, ex-Super Eight Loop, ex-Surgical Stainless Steel, ex-Terre Blanche
Chris Brokaw - Guitars Chris Brokaw, Come, Consonant, ex-Codeine
Stavros Giannopoulos - Guitars Chrome Waves, The Atlas Moth, ex-Twilight, ex-Altar of Plagues (live)
Ryley Walker - Guitars
Eric Chaleff - Guitars Bloodiest, ex-Sterling
Mark Shippy - Guitars
Jaime Fennelly - Harmonium
Chanel Pease - Harp
Lindsay Anderson - Keyboards
Sanford Parker - Synth Buried at Sea, Corrections House, ex-Twilight, Mirrors for Psychic Warfare, Two from the Eye, ex-Minsk, ex-Nachtmystium, ex-Behold! The Living Corpse, ex-Circle of Animals, ex-Missing, ex-The High Confessions
Wrest - Vocals, Drums Leviathan, Martröð, ex-Lurker of Chalice, ex-Twilight, Devout, Missing, ex-Krieg, ex-Von Goat, ex-Hate Meditation, ex-GASM, ex-GiftHorse, ex-Home Brew
Bruce Lamont - Vocals, Electronics Bloodiest, Corrections House, Bruce Lamont, Circle of Animals, Yakuza, ex-Minsk (live)
Dylan O'Toole - Guitars, Vocals (2013) Indian, Lord Mantis
Thierry Amar - Bass, Contrabass (Canada Tour 2015) (2015) A Silver Mt. Zion, Black Ox Orkestar, Godspeed You! Black Emperor
Timothy Herzog - Drums (Canada Tour 2015) (2015) ex-Black Skies, Godspeed You! Black Emperor
Sophie Trudeau - Violin (Canada Tour 2015) (2015) A Silver Mt. Zion, Godspeed You! Black Emperor, ex-Diebold, ex-Kiss Me Deadly, ex-Set Fire to Flames, ex-The Mile End Ladies String Auxiliary, ex-Valley of the Giants
Cyrus Meyers - Drums (2016) ex-Dead to a Dying World, ex-The Fear of the Sun
James Magruder - Guitars (2016) Dead to a Dying World, ex-Embolization
Dyskografia:
2009 - Recordings Made in Public Spaces Volume One
2009 - Live in NYC [live]
2010 - Pittsburgh
2013 - You've Always Meant So Much to Me
2014 - Then It All Came Down / You've Always Meant So Much to Me [kompilacja]
2014 - Then It All Came Down
2015 - Night of Your Ascension
2016 - Light Falls
2016 - Wrekmeister Harmonies - Audiotree Live [live]
2018 - The Alone Rush





MA: https://www.metal-archives.com/bands/Wr ... 3540403962
BC: https://wrekmeisterharmonies.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#2

DiabelskiDom 6 lata temu

Nie znam wszystkich matexów ale "Night of Your Ascension" bardzo mi się podoba. Dwa długie numery, chorałowate intra, stopniowo narastające napięcie prowadzące do dronemetalowej, wściekłej kanonady. Następny, już spokojniejszy i postrockujący "Light Falls" nie wziął mnie aż tak bardzo, ale na wyciszjące, spokojne wieczory czasem był jak znalazł ;)
Panzer Division Nightwish
Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

#3

Lis 6 lata temu

W takim razie sprawdź You've Always Meant So Much to Me i Then It All Came Down, są bardziej zbliżone do Night of Your Ascension.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#4

pit 6 lata temu

A Yow drze się na którym albumie?
Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

#5

Lis 6 lata temu

Nie jestem pewien, nigdy nie byłem fanem The Jesus Lizard. Na pewno był współautorem części plastycznej.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#6

pit 6 lata temu

Szkoda by było gdyby nie śpiewał.

Dobra, co od nich na początek?
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#7

Ryszard 6 lata temu

Ło kurwa, obiecujące intro do tematu. Będzie dzisiaj poznawane.... Do usłyszenia.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

#8

Lis 6 lata temu

pit pisze:
6 lata temu
Dobra, co od nich na początek?
Może Night of Your Ascension. Polecam wpierw zapoznać się z konceptem.

Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#9

Ryszard 6 lata temu

Zrobiłem sobie pierwsze trzy studyjne instalacje z BC, aż do wspomnianego przez Lisa finału takie gęstrze Sun o))).

Then It All Came Down wpadł mi w ucho wciągajacą doomową droną o fajnych wokalach. W głównej części utwór daje spory ciężarny wycisk. W sam raz dla fana Słońca, Funeral Doom, Ziemi, Crushing Sludge i innych dron. Album brzmieniem i produkcją pasuje do profilu Neurot Recordings. Motyw ok 27min+ odsyła mnie normalnie w lata 90te hehe Połowę kapel deathdoom/black nie potrafiło tak interesująco dojebać.

Wydawnictwo z poprzedniego posta to opakowany w masywny koncept upgrade i ewolucyjny krok do przodu. Oczywiście wpierw wyguglowałem biografie bohaterów piosenek z płyty, by po wikiwykładzie rozjebać się dźwiękami. Obydwie kompozycje to rozwijające się streszczenia, bardzo zresztą ładnie opisane literkami na bc. Ogólnie łykam takie głębsze koncepty i niekoniecznie-szufladycznie stawiam to obok pomiędzy Nataszy od Pig Destroyer, Madness Tong od Massemord itp itd.

Nówke obadam se kiedyś bo po dwóch kółkach z Night of Your Ascension i Then... oraz razie z pozostałą bandcampową zawartością jestem tym zmęczony. Inspirowane panem kompozytorem mini dzieło sztuki trzeba będzie kupić bo zawieszka że hej. Zresztą do kompletu należy dokupić LPik z eksperymentami Gesualdo. Madrygały ks. 5 i 6. Dziękuję za darmową lekcję muzyki.

Płytki z lat 2009 i 2010 pozostają enigmą.

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#10

pp3088 5 lata temu

Znam "Then It All Came Down" oraz "You've Always Meant So Much to Me". Bardzo dobry miks drone metalu, post-rocka, ambientu z drobnymi elementami muzyki klasycznej.

Widzę, że ostatni album zagrał z jakąś panienką. Art rock tagowany. Zaciekawiony jestem.

Rzecz zdecydowanie nietuzinkowa i ciekawa, chociaż trochę brakuje facetowi wykończenia. W tym sensie że jakby zaprosił wszystkich tych gości na jedną płytę i dowalił jakimiś pasażami niczym w Godspeedzie Blacku Emperorze, a na to wszystko wrzucił te drone metalowe partie to mielibyśmy pewnie TOP10 muzyki post-, no ale jęczeć nie będę bo i tak facet potrafi grać w te klocki.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”