Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5501
Rejestracja: 6 lata temu

Dozer

#1

pit 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Dozer jest szwedzkim zespołem stoner rockowym z kategorii tych bardziej hard rockowych, zorientowanych na riff. Można by ich porównać do Kyuss, o wiele szybszej wersji Lowerider, albo cięższej niemal trybalnej odpowiedzi na Fu Manchu, tyle że wtedy nie wyróżnialiby się za bardzo z całej masy stoner rocka. Oni mają po prostu coś swojego. Do tej pory nagrali sześć albumów i trochę splitów z takimi legendami sceny jak Unida, czy Los Natas. Na albumie "Beyond Colossal" gościnny występ daje wokalista Clutch - Neil Fallon. Osobiści na początek polecam "Call It Conspiracy" i "Through the Eyes of Heathens".

Skład:
Olle "Bull" Mårthans - Drums (?-2009, 2013-present) ex-Walking Worm Colony, ex-V.Ö.M.B., Greenleaf, ex-Chainwreck, ex-Hell Patrol (live)
Johan Rockner - Bass (1995-2009, 2013-present) Besvärjelsen, Greenleaf
Tommi Holappa - Guitars (1995-2009, 2013-present) Greenleaf
Fredrik Nordin - Guitars, Vocals (1995-2009, 2013-present) ex-Greenleaf
▼ Byli muzycy
Erik Bäckwall - Drums Besvärjelsen, ex-Greenleaf
Daniel Liden - Drums Vaka, The Old Wind (live), ex-Demon Cleaner, ex-Greenleaf
Dyskografia:
1998 - Universe 75 [demo]
1998 - Coming Down the Mountain [EP]
1998 - Demon Cleaner vs. Dozer [split]
1999 - Domestic Dudes [split]
1999 - Hawaiian Cottage [split]
1999 - Unida / Dozer [split]
2000 - The Phantom [single]
2000 - In the Tail of a Comet
2001 - Sonic Reducer / El cono del encono [split]
2001 - Madre de Dios
2002 - Call It Conspiracy
2002 - Day of the Rope [single]
2003 - Rising [single]
2005 - Through the Eyes of Heathens
2007 - Exoskeleton [split]
2007 - Star by Star [split]
2008 - Beyond Colossal
2013 - NYMF / Dozer [split]
2013 - Vultures [EP]



Muzyka:





MA: https://www.metal-archives.com/bands/Dozer/7209
BC: https://smallstone.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1712
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#2

brzask 2 lata temu

Świetny zespół...mam praktycznie całą dyskografię - poza splitami. Poznałem na początku lat 2000 przy okazji boomu na stoner gdy wychodziły takie kolosy jak Rated R QOTSA czy choćby genialny debiut wspomnianego przez autora Lowrider Ode to Io.
Klasyka szwedzkiego stonera można powiedzieć.
Utwory z ostatniego mini albumu Vultures, choć ujrzały światło dzienne w postaci fizycznego wydania niedawno, nagrane zostały już w roku 2004 i pierwotnie miały się znaleźć na Through the Eyes of Heathens (Oczami pogan) i właśnie ten album oraz Nazwijmy to konspiarcją lubię najbardziej. Obrazek
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5501
Rejestracja: 6 lata temu

#3

pit 2 lata temu


DUNAJam to jeden z najfajniej zorganizowanych "festiwali" jakie widziałem.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1712
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#4

brzask 2 lata temu

Świetna miejscówka na granie, przepiękna sceneria...i to echo
Czytam właśnie że, to na włoskiej Sardynii
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#5

CzłowiekMłot 2 lata temu

Przesłuchałem pierwszy z polecanych albumów przez @pit a, ten z jeleniem na okładce i żałuje, że po usłyszeniu muzyki klasyków z Palm Desert olalem tych panów. Leżało na starym dysku, dysk przepadł, umarł, wiec za mną dziewiczy odsłuch. I wiadomym jest, ze to co prezentują Szwedzi to zdecydowanie Kyuss worship, zajebista płyta. W kawałku nr 4 na feacie wokalnym Troy Sanders z Mastodona, gdy jeszcze był w swoim prime. Godne polecenia.

Przesluchawszy kawałek kolejnej płyty z bandcamp i tych kilka z yt stwierdzam, ze nie jest to kalka, europejski klasyk i wyznacznik stonerowy jak najbardziej. Powinni to sprawdzić użytkownicy tacy jak @mork , @kurz , @Blind , @dj zakrystian. @Kozioł zapewne zna, lecz zapomniał.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#6

Kozioł 2 lata temu

Dozer Unida Nebula... Oczywiście że pamiętam. :D Niekoniecznie wywodzący się z metalowego łojenia, do tego zmęczony upałem i indicą, amerykański stoner. :mrgreen:
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2698
Rejestracja: 7 lata temu

#7

dj zakrystian 2 lata temu

Nazwa i okładka z jelonkiem już kiedyś widziana. Posłucham wincyj jak zdejmę kaganiec i będzie wolne od kołchoza.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

#8

mork 2 lata temu

CzłowiekMłot pisze:
2 lata temu
Przesluchawszy kawałek kolejnej płyty z bandcamp i tych kilka z yt stwierdzam, ze nie jest to kalka, europejski klasyk i wyznacznik stonerowy jak najbardziej. Powinni to sprawdzić użytkownicy tacy jak @mork , @kurz , @Blind , @dj zakrystian. @Kozioł zapewne zna, lecz zapomniał.
Dzięki za wzmiankę bo pewnie przegapiłbym temat. Świetna kapela, przy numerze "Big Sky Theory" wyrwało mnie z kapci a przy "Days Of Future Past" nakryłem się kopytami razem z fotelem. Miód. Póki co przeleciał jeden album "Through The Eyes Of Heathnes" z 2006 ale wkrótce obczaję całość.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#9

Szajtan rok temu

Dozer powraca dziś z „Drifting In The Endless Void” po kilkunastu latach przerwy od ostatniego albumu.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5501
Rejestracja: 6 lata temu

#10

pit rok temu

Obawiałem się, że to będzie nieudany powrót. Niepotrzebnie, "Drifting in the Endless Void" jest naturalnym rozwinięciem "Beyond Colossal".
Album toczy się odrobinę wolniej, ale w zamian jest gęściej i (metaluchowe słowo czterech dekad) mroczniej.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#11

CzłowiekMłot 8 mies. temu

Po kilkukrotnym przesłuchaniu ostatniego albumu wyciągam takie same wnioski, ale nie wiem sam czy oceniam to na plus, czy minus. Od " Beyond Collosal" Szwedzi zdają się odchodzić od stonerowej formuły ku ogólnie rockowemu graniu, bo na ostatniej słychac i trochę alternatywy, czegoś w stylu obecnego Queen Of A Stone Age i już byłem gotów powiedzieć, że Dozer zaczyna wkraczać w niebezpieczne dla siebie rejony jednak oni potrafią kombinować, zmieniać, tworzyć przebojowe numery. Świetny album!
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”