Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Among The Rocks And Roots

#1

Hajasz 6 lata temu

Obrazek
Dzisiejszy dzień zmasakrował mnie płytą tego zespołu, który gra awangardowy, psychodeliczny doom occult metal wymieszany z noise rockiem, industrialem i kij wie jeszcze z jakim hałasem. Duet ten pochodzi z USA a jak ktoś chce sprawdzić inspiracje to odsyłam do FB zespołu bo sporo tego jest.

W ubiegłym roku wydali debiutancki album, który ja przydzielam do kategorii kochaj albo znienawidź lub takich, które powodują ból głowy.

No właśnie Raga spowodowała u mnie totalny rozpierdol głowy ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Cztery kawałki molochy a każdy po 20 min z hakiem, na których sekcja rytmiczna rządzi. Tak to płyta z gatunku tych, gdzie gitary są tylko dodatkiem do tego co wyczynia bas a zwłaszcza perkusja !!!

Dawno nie słyszałem takiej perkusyjnej płyty, to co tam się wyprawia to istna schizofrenia, plemienne rytmy, szamańskie zagrywki, dudniący basior i wokalista, który drze japę jak w jakimś totalnym amoku. Wokal mocno podobny do początków Godflesh tylko taki sto razy bardziej opętany i szaleńczy i który także jest raczej ozdobnikiem bo nawet jeżeli ów duet posiada teksty na tej płycie to wszystko i tak opiera się o szaleńczy wrzask.

Tutaj nie ma ślimaczego tempa, walca, ciągnących się flaków. Jest za to trans, który w odpowiednich tempach ciągnie te kawałki, czasem zwolni a czasem przypierdoli lecz podstawowe tempo to umiarkowane.

Dawno temu podobne wrażenie szoku doznałem przy debiucie Esoteric i po ćwierć wieku drugi raz nieznany kompletnie mi zespół uczynił to po raz drugi.

Cholernie zajebista, awangardowa, psychodeliczna i transowa płyta. 100 przesłuchań to i tak będzie za mało aby ją ogarnąć.

Jak widzę na BC to chyba druga płyta bo pierwsza ukazała się tylko na kasecie w 2015.

Skład:
Samuel Goff - Drums, Percussion, Electronics, Vocals, Keyboards, Organ
Abdul Hakim Bilal - Bass, Vocals, Electronics, Drums

Dyskografia:
2015 - Samudra Garba Pathe
2017 - Raga



BC: https://amongtherocksandroots.bandcamp.com/music
Discogs: https://www.discogs.com/artist/4440100- ... -And-Roots
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#2

Vexatus 6 lata temu

Przeleciałem fastem materiał z BC i jest całkiem interesujący. Oj, będzie słuchane... :)
Hajasz pisze: Jak widzę na BC to chyba druga płyta bo pierwsza ukazała się tylko na kasecie w 2015.
Pierwsza płyta też jest na BC (plus jakieś improwizacje LIVE zdaje się).
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#3

yog 5 lata temu

Fajne, ale zdecydowanie wolałbym coś takiego na żywo usłyszeć. Płyty nabywać mi się zdecydowanie nie chce biorąc pod uwagę, że trwa 90 minut i wrócę do tego może za 5 lat. Mogli by z tego 2 albumy albo 4 EP-ki zrobić :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”