deathwhore
Tormentor

Cursed Coven

deathwhore 3 lata temu

Obrazek
Zakładam na razie pro forma, bo znam jeden numer, ale zamówienie poszło i jak się zrealizuje, to może napiszę coś więcej.

Panowie grają doom metal w takiej formie jaką chyba lubię najbardziej - ponury heavy metal w średnich tempach z black metalowym klimatem.

Klimaty Abysmal Grief, Mortuary Drape, ino bez klawiszy. Wokal bardzo fajny, zwłaszcza gdy nieco fałszuje - nie drażni to, a nadaje nieco nawiedzonej barwy. Gitary momentami brzmią trochę sztucznie i mam wrażenie, że chłopaki za dużo przesteru na nie wrzucili, bo piaskiem to sypie, a nie miażdży. Ale nie jest to duży minus.

Zobaczymy jak po całym materiale. Limitowana do 100 sztuk taśma, potem puścili limitowanego do 12 (tak, bardzo sensowne) sztuk CDr z jakimś nowym materiałem. No i jest jeszcze split na którym jest ta pierwsza demówka z nowym materingiem.

Posłuchałem tego kilka razy, czekam na kasetę.

Skład:
Xahvortis - Guitars, Bass (2015-present), Guitars (2016-present)
Ventus - Vocals (2016-present)
Dominus Caliginis - Bass (2017-present)

Dyskografia:
2016 - On the Altars of Ancestral Worship [demo]
2017 - Cursed Coven / Molde [split]
2017 - Sub terra demonibus immolabant [EP]
2018 - Insatiabilis Tenebrarum Sitis [split]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Cu ... 3540418192
Nebiros pisze:
rok temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

I co, jak na całym materiale, Panie @deathwhore? Dobre, chujnia, gdzieś pomiędzy? A może re-we-la-cja?!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor

deathwhore 2 lata temu

yog pisze: I co, jak na całym materiale, Panie @deathwhore? Dobre, chujnia, gdzieś pomiędzy? A może re-we-la-cja?!
Jak dostałem to posłuchałem i poleciało na półkę, bo niewygodnie się tego słucha. Taśma długa, a nagrana tylko z jednej strony.

Teraz włączyłem drugi raz i uczucia mieszane. Powiem tak - bardzo obiecujący materiał, ale niestety brzmi to na taśmie jak dopiero szkice utworów, zbiór pomysłów do dopracowania. Chłopaki bardzo fajnie kreują atmosferę, to jest ten doom metal który lubię - zakurzony, śmierdzący kryptą i kadzidłem w czasie jakichś podejrzanych rytuałów. Czasem wjedzie jakaś rozchwiana melodyjka, kłująca w uszy swoją nawiedzoną nachalnością i piszę to jako komplement, Ty powinieneś polubić takie patenty. Ładny czysty wokal. W chórkach brzmi to naprawdę bardzo dobrze. Przekonywujące skrzeki. Jest naprawdę okej, tylko solówki trochę rażą. Brzmią jak nieprzemyślane, jakby musiały się znaleźć w utworze. W mojej opinii wcale nie muszą, wręcz przeszkadzają.

Fajnie by było jakby coś jeszcze nagrali, może trochę dłużej posiedzieli nad brzmieniem. Albo posiedzieli nad nim krócej, nagrywając całość na raz w sali prób. Tu słychać, że kładli osobno ścieżki i mix był mocno amatorski. Gitary prawie na pewno rejestrowane na kompa przez wtyczki. No i jakby trochę bardziej dopracowali utwory, bo są momenty które brzmią nieporadnie aranżacyjnie.

Mimo wszystko polecam, póki co raczej bardziej szperaczom zainteresowanych smrodem kadziła, ale bardzo obiecująca grupa.
Nebiros pisze:
rok temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :idea:
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor

deathwhore 2 lata temu