Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

YOB

CzłowiekMłot 3 lata temu

Obrazek

Obrazek

Amerykańskie trio tworzące bardzo ambitne dźwięki w klimatach stoner/doomowych. Zespół powstał w 1996 r. w miejscowości Eugene. Zawiesili działalność w 2006 roku, jednak powrócili 3 lata później w odświeżonym składzie. obecnie nagrywają dla Relapse.

Kawał pięknej, niebanalnej muzyki dla fanów Neurosis, Minsk itd.

Za jakiś miesiąc premiera ósmego pełniaka tych panów - Our Raw Heart.

Skład:
Mike Scheidt - Guitars, Vocals (1996-2006, 2009-present) Lumbar, Vhol, ex-Geistus, ex-Middian, Mike Scheidt, ex-H.C. Minds, ex-Soot
Travis Foster - Drums (2003-2006, 2009-present) Hail, ex-H.C. Minds
Aaron Rieseberg - Bass (2009-present) Norska
▼ Byli muzycy
Isamu Sato - Bass Felled, H.C. Minds, Hail, Omnihility, ex-Thrombus, Deiphagist, ex-Blood of Martyrs, ex-Shadow of the Torturer, ex-Metalmorfosis
Gabe Morley - Drums (1999-2002) Web The Free Range Human, ex-Shadow of the Torturer, ex-Rye Wolves, ex-Hay Fever, ex-Lightweight and Pamuela, ex-Monkee Torture, ex-The ILLusionists
▼ Muzycy koncertowi
Rob Shaffer - Drums (2011) Dark Castle, Monarch (live), ex-Lord Dying, ex-Into the Moat

Dyskografia:
2000 - YOB [demo]
2002 - Elaborations of Carbon
2003 - Catharsis
2004 - The Illusion of Motion
2005 - The Unreal Never Lived
2009 - The Great Cessation
2011 - Atma
2011 - Live at Roadburn 2010 [live]
2012 - Live [EP]
2012 - Label Showcase - Profound Lore Records [split z Pallbearer / Loss / The Atlas Moth / Wolvhammer]
2014 - The Unreal Never Lived: Live at Roadburn 2012 [live]
2014 - Clearing the Path to Ascend
2018 - Our Raw Heart

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Yob/10929
BC: https://yobdoom.bandcamp.com/music
BC: https://yobislove.bandcamp.com/music
Non Stop Kolor!

Tagi:
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 3 lata temu

Uwielbiam Elaborations of Carbon, The Illusion of Motion to modelowe stoner doomowe walce. I jeszcze te wokale, jakby wokalista nie mógł się zdecydować czy chce być retro hipisem (Ozzym), czy drzeć mordę w Iron Monkey, piękne.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 3 lata temu

Najwięcej słuchałem "Clearing Path to Ascend" i wgniatała mnie ta płyta w glebę za każdym razem, kiedy miałem z nią styczność. Słuchałem także wszystkich poprzednich ale pewnie z racji tego pierwszego wrażenia żadna nie powaliła mnie tak jak ta wspomniana wyżej. Time to Wake Up. A "Marrow" to jest już hicior totalny.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot 3 lata temu

Mam podobnie z ta różnicą, że po dzisiejszym odsłuchu "Atmy" jestem skłonny iść na ustępstwo.

Jakie wrażenia w temacie nowego utworu?

Na żywo konkret.
Non Stop Kolor!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot 3 lata temu

Kolejny, tym razem tytułowy kawałek z nówki. Przyjemności życzę:

Non Stop Kolor!
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor

Belzebóbr 3 lata temu

A się skuszę już na te 128 kbps, nie z takich szumów i pierdów Chińczyki zagrały... Ostatni album długo mnie bujał, muszę przesłuchać całą dyskografię.
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor

Pogan696 3 lata temu

Znakomita kapela. Walce (które uwielbiam) w ich wykonaniu to czysta moc. Muzyka Yob ma charakter. Grają mocno, treściwie, ale z duszą. Każdy album ma coś w sobie mimo, że klimaty doom/stoner bardzo często wpadają w obszary zjadania własnego ogona. Tutaj tego nie ma. Wertuję dyskografie. Odsłuchanie Our Raw Heart, Cleaning the Path to Ascend, Atma i The Great Cessation. Najczęściej wracam to Cleaning... . Marrow ma w sobie jakąś dziwną połączoną moc Agalloch, Neurosis i Black Sabbath z Ozzym. Super. Zajawka nowego albumu świetna.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 3 lata temu

Fajnie, że na nowym Yob chociaż gitary częściowo wracają do korzeni. Gorzej, że wokalista zamienia się w klona Chrisa Cornella.
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard 3 lata temu

nowe nagrania obadane i totalnie obojętnie to wyszło. Przynudzający i obojętny mi album. Nie będę nawet don wracać.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 3 lata temu

Dla mnie szczyt ich możliwości przypada na The Illusion of Motion, ale doskonale rozumiem fanów bardziej atmosferycznych albumów.

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”