Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2968
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

ASG

Vortex 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Amerykański zespół rockowy (death'n'roll, stoner rock) założony w Wilmington w 2001 roku. ASG zaczęło się od nazwy All Systems Go w 2001 roku, ale z powodu innego zespołu o tej samej nazwie zostało skrócone do akronimu ASG. Przez lata zespół twierdził żartem, że "ASG" ma kilka alternatywnych znaczeń, w tym "wzmocnienie samozadowolenia", "wszystkie systemy zniknęły", "anarchistyczna szkoła dla dziewcząt", między innymi.

Kapela nagrała i wydała swój debiutancki album / demo ASG w 2002 roku (później wydane przez Volcom w 2005 roku). Niedługo później, w 2003 roku, podpisali kontrakt z Volcom Entertainment. W 2003 roku wydali swój pierwszy album z Volcom Entertainment, Amplification of Self-Gratification, i od razu rozpoczęli trasę promującą to wydarzenie. Po Vans Warped Tour 2004, ASG wyjechał do Los Angeles, aby nagrać swoje drugie wydawnictwo dla Volcom, Feeling Good is Good Enough, wyprodukowane przez Matt'a Hyde'a. John Staton z Star-News nazwał album jednym z dziesięciu najlepszych w 2005 roku.

W 2008 roku ASG wydali swój czwarty album, Win Us Over, który został ponownie wyprodukowany przez Matt'a Hyde'a. W czerwcu 2009 roku ASG wydało split EP z Black Tusk zatytułowanym Low Country, który został nagrany na żywo w Jam Room w Columbia, SC i został wyprodukowany przez Phillipa Cope'a z Kylesa. Ich piosenka The Dull Blade z albumu Win Us Over znalazła się w ścieżce dźwiękowej popularnej skateboardowej gry wideo Skate 2, a Dream Song (także z albumu Win Us Over), zawarta jest na ścieżce dźwiękowej do gry Splatterhouse, która ukazała się jesienią 2010 roku.

ASG koncertował z zespołami takimi jak Motörhead, Weedeater, The Dwarves, Saviors, Helmet, Graveyard, Orange Goblin, High on Fire i Torche. Zespół gra mieszankę punk rocka, południowego rocka, stoner rocka i metalu. ASG grał w Volcom Tour 2007 z Valient Thorr i Riverboat Gamblers. We wrześniu 2008 roku zespół był częścią tegorocznego Volcom Tour razem z Motörhead, Valient Thorr i Year Long Disaster. Zastąpili zarówno The Misfits, jak i Airbourne, którzy wycofali się z trasy. W 2009 r. ASG otworzyło dla CKY letnią trasę koncertową obok Szwedzkiego Graveyard.

Wokalista-gitarzysta Jason Shi jest głównym autorem piosenek dla zespołu. ASG przypisuje wpływy takim kapelom jak Queens of the Stone Age, Jane's Addiction, Torche, Zeke, and Ween. W recenzji albumu Win Us Over Allmusic napisał, że brzmienie zespołu łączy "najlepsze cechy Kyussa i Queens of the Stone Age".

Pod koniec 2011 roku ASG podpisał kontrakt z Relapse Records z Filadelfii w stanie Pensylwania.

Skład:
Andy Ellis - Bass
Scott Key - Drums
Jonah Citty - Guitars
Jason Shi - Guitars, Vocals
▼ Muzycy koncertowi
Carlos Denogean - Drums (2017) (R.I.P. 2018) Volture (live), ex-Beard of Antlers, ex-Salvación, ex-Walpyrgus, ex-Weedeater (live), ex-Murder Earth
Dyskografia:
2002 - ASG
2003 - The Amplification of Self-Gratification
2005 - Feeling Good Is Good Enough
2007 - Win Us Over
2009 - Karma to Burn / ASG [split]
2009 - Low Country [split]
2013 - Red Fang / ASG [split]
2013 - Avalanche [single]
2013 - Blood Drive
2014 - Scion A/V Presents: ASG and From Beyond [split]
2018 - Survive SunriseMA: https://www.metal-archives.com/bands/ASG/3540287570
BC: https://volcomentertainment.bandcamp.com/music
BC: https://asgnation.bandcamp.com/music
"Between Shit and Piss we are Born"

Tagi:

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”