Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Dagger Moon

Vexatus 2 lata temu

Obrazek
Warto czasem zerknąć na forumowy shout box, bo czasem zdarza się, że ktoś (w tym wypadku @Pioniere) wrzuci coś ciekawego. :) Dagger Moon to bardzo ciekawy amerykański (Washington, D.C.) zespół łączący Doom z innymi klimatami, które na pierwszy rzut ucha niekoniecznie muszą do tego gatunku pasować - na MA są opisani jako Doom Metal/Crust Punk. Jest to side-project dwóch muzyków udzielających się głównie w zespole Ilsa. Na koncie mają demo i jednego pełniaka "Citadel" z 2016 roku.

Charakterystyczną cechą "Citadel" jest łączenie doomowego klimatu budowanego przez wysunięty do przodu bas, oszczędną pracę perkusji i nieco schowaną gitarę z wrzaskliwym opętanym wokalem i delikatnymi partiami klawiszy. Partie syntezatorów brzmią dość dziwnie w kontekście całości - niemal jak Dungeon Synth. :) Jeden z ciekawszych materiałów jakie ostatnio słyszałem. "Citadel" i demo można pobrać za free z BC zespołu.

Skład:
Brendan - Bass Ilsa
Mikey - Drums
Joshy - Guitars Ilsa, ex-Time of the Wolf, ex-Integrity, ex-Midnight Eye (live), ex-Exosus
Jane - Keyboards
Chris - Vocals
▼ Byli muzycy
Martina - Keyboards
Dyskografia:
2015 - Demo 2014 [demo]
2016 - Citadel

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Da ... 3540415065
BC: https://citadel666.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 2 lata temu

Nikt nie załapał klimatu i nikomu się nie spodobało, że taka cisza w tym temacie? :)
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 2 lata temu

...bo nikt inny dotąd nie sprawdził, a takiemu @pitowi, @Nucleatorowi, czy @CzłowiekMłotwi i kilku innym fanom dość nieszablonowego połączenia Punka i Doom Metalu oraz syntezatorów wyrwanych z przełomu lat 80/90-tych, mogło by podejść.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 2 lata temu

Tak mi się właśnie wydaje, że mało kto to sprawdził - na chwilę obecną ilość wyświetleń tematu to <30...
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 2 lata temu

Dorzućcie mi do doby jeszcze z 4 godziny, a obiecuje że będę słuchał wszystkiego. ;) Opis brzmi bardzo zachęcająco. Motory na okładkach trochę mniej. Sprawdzę.
Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 2 lata temu

Fajna mieszanka. Nie powinna działać, a działa. Najbardziej podoba mi się brzmienie perkusji i styl perkusisty. Syntezatory kojarzą mi się z horrorami Hammer (plus) i dramatami sensacyjnymi z lat 80 (lekki minus). Chciałbym żeby uderzyli bardziej w kierunku klawiszy z np. Night Time. Będę obserwował co jeszcze wysmaży ten zespół.
Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.
Awatar użytkownika
Astral
Fallen Angel Of Doom

Astral 2 lata temu

O kurde, dla takich rzeczy warto było się tu zadomowić. Normalnie nigdy czegoś takiego bym nie sprawdził, bo na papierze to wygląda jak mieszanka kefiru z wodą po ogórkach kiszonych - tu sabbathowe podchody, tu jakieś syntezatory jak z jakiegoś taniego dreszczowca, a tu jeszcze crustowe łojenie. Ale mimo wszystko wypada to fantastycznie, a poza tym ten klimat... no jest ponuro jak w jakimś nawiedzonym dworze. Świetnie się tego słucha, dzięki wielkie i polecam każdemu, bo warto.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 4 mies. temu

Sprawdziłem dzisiaj jak mi to wchodzi po długiej przerwie, bo całe miesiące nie słuchałem i dalej słucha mi się tego doskonale. Wielka szkoda, że nic się nowego nie pokazuje w dalszym ciągu pod tym szyldem, ale to niestety tylko taki mały projekt na boku.

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”