Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

Quercus

TITELITURY 2 lata temu

Obrazek
Dzień dobry, cześć i czołem! Pytacie skąd się wziąłem?!

Co ja tu robię, jeśli nie słucham takiej muzyki, no co ? Nie byłoby mnie w tym temacie, gdyby nie fakt, że Quercus tworzony jest przez ludzi z Umbrtki. Ale z góry zapewniam, coby nie zniechęcić całej reszty, Quercus jest poważnym projektem, nikt tu sobie nie robi z niczego jaj, nie tworzy 20 minutowych piosenek o kiełbasie salami, nie ma kolei żelaznych, wierszy Jirziego Kolarza o facecie zamienionym w motocykl, ani nic z podobnych rzeczy. To poważny, ciężki metal, taki jaki tylko groźny metalowiec może sobie wymarzyć. Poruszanie się w tak różnych stylistykach, jak funeral dooooooooom oraz awangardowy black metal, świadczy tylko o umiejętnościach muzyków i rzeczywiście, jak rzuciłem moim uchem laika na tego Quercusa, to zauważyłem, że tam całkiem fajnie używają klawiszy, a kawałki też są skomponowane tak, że w zasadzie nie jest to tylko i wyłącznie szarpanie struny z prędkością jednej na minutę, a tak brzmi dla nie cały ten funeral/dooom metal. Nie będę tego słuchał, ponieważ to i tak nie moje klimaty, ale myślę, że kto lubi takie dźwięki, powinien się kapelą zainteresować. Jest nawet cover Arvo Parta. Chłopaki mają talent i nie wahają się go użyć.

Obrazek
Skład:
Marek Pišl - Keyboards
Lukáš Kudrna - Vocals, Bass (2001-present) Umbrtka
Ondřej Klášterka - Vocals, Guitars, Drums (2001-present) Stíny plamenů, Trollech, Umbrtka, War for War
▼ Byli muzycy
Mikko - Bass
Dyskografia:
2002 - Kverulant [demo]
2002 - Promo 2002 [demo]
2004 - Nenia [EP]
2005 - Nenia / Oneiric Dirges in Mono / EP [split]
2006 - Mistress of the Dead / Quercus [split]
2007 - Postvorta
2014 - Sfumato
2016 - Heart with Bread
2018 - Kverulant & Nenia [kompilacja]